Nejhorší obavy (2002)

Politické thrillery a politiku jako takovou moc nemusím, takže jsem si od filmu neslibovala vůbec nic. No byla jsem opravdu příjemně překvapená .. místo propagandy, přehnaného patosu a reklamy na americkou armádu (časté problémy u US filmů s touto tematikou) jsem dostala opravdu pěkný a celkem střízlivě podaný politický film s přesahem, který donutí k zamyšlení - jak je s dostatečnými prostředky děsivě jednoduché rozpoutat válku a spustit bludný kruh násilí, který už nejde zastavit.

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

O letadla se nijak zvlášť nezajímám a přesto mě dokument neskutečně chytil. V každém díle je velmi podrobně zobrazeno, jakým způsobem se provádí vyšetřování té které letecké nehody a není možné neobdivovat jak piloty, tak vyšetřovatele. Respekt. Zejména ti druzí jsou dost nedoceněni a v podstatě neviditelní i přes svůj obrovský přínos. Velice se mi líbí, že i v leteckém průmyslu se používá metoda 5 why :) Co jsem taky ocenila, je absence přehnaného patosu a senzacechtivosti, vše je podané celkem objektivně a střízlivě i u dílů, kde by to k tomu vyloženě svádělo, např sestřelení nad Ukrajinou apod. Výpovědi zůčastněných a záběry pozůstalých jsou spíše doplnění celého obrazu, ne něco co je třeba vyždímat v bulvárním stylu až do poslední kapky a slouží jako připomenutí lidské stránky popisovaných událostí. Jinak je dokument orientován zejména na popis incidentu a následné vyšetřování. Takže shrnuto - pro milovníky létajících strojů nutnost, pro ostatní zajímavé rozšíření obzorů.

Diktátor (2012) odpad!

Sama sobě jsem si udělila fiktivní medaili za odvahu za to, že jsem tuhle megablbost dosledovala až do konce. Zhruba v polovině jsem se pokusila zvýšit kvalitu filmového zážitku konzumací domácího burčáku - nefungovalo to, pocit vrcholné trapnosti přetrvával. Tomuhle by asi nepomohla ani svěcená voda. Zřejmě to měl být pokus o satiru, pod tímto pojmem si ovšem představuji něco úplně jiného (satira totiž musí být inteligentní). To, že je něco politicky nekorektní, není samospásné, pokud je to jinak jen primitivní a nechutná fraška. Komentář dopsán těsně po dosledování a pod vlivem.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jak tady někdo psal, jde o důstojnou a velmi dobře udělanou tečku za seriálem Breaking Bad. Řekla bych, že Jesse Pinkman a taky fandové seriálu si ji rozhodně zaslouží.

Bůh žehnej Americe (2011)

Mno .. tento film chápu obzvláště po třech letech práce v kanceláři mezi tvory obdobných "kvalit", jací byli vykresleni ve filmu - v kombinaci s oblíbeným modelem open space (vem pokud možno co nejmenší místnost a narvi ji co největším počtem lidí tak, aby každý slyšel každého a nikdo neměl soukromí) je to něco jako desátý kruh pekla, který by nebyl schopen popsat ani Dante. Jediným východiskem z něčeho takového je uhryzat si nohu jako kojot a utéct. No k filmu, God Bless America imho zcela určitě není obhajoba násilí. Krvavá druhá polovina je samozřejmě přepálená až do absurdna, ale řekla bych, že je to záměr. Lépe tak vyznívá Frankova frustrace a vztek z nekonečného přívalu stupidity a hovadství okolí a nemožnosti na tom cokoli změnit. A tato přepálenost posouvá děj do kategorie satiry, což mě osobně velmi sedne. Upřímně, kdyby to byl jemný komorní film bez výrazného konce, tak by ta pointa prostě nevyzněla ... Za mě 5 hvězd, velice se mi líbí jak zpracování, tak i myšlenka. Bobcat jede!

Teorie tygra (2016) odpad!

Není to hodnocení a komentáře tady k nějakém úplně jinému filmu? Protože takovou blbost jsem dlouho neviděla a nechápu, jak tohle nadělení mohlo získat 75 procent a tolik chvály. U sledování jsem pociťovala velmi silně a nepřetržitě něco, čemu se v anglickém jazyce říká "cringe". Tedy pocit vrcholné trapnosti, ze které se až kroutí prsty. Film na mě nějakým podivným způsobem působil jako opravdu hodně nepovedená parodie ... nevím ani čeho. Doteď ani nevím, jak se mi toto veledílo povedlo dosledovat až do konce, asi jsem měla lepší den. Souhlas s komentáři uživatelů s.e.p.p a xxmartinxx.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Žádný fanda sci-fi není pořádný fanda sci-fi, dokud neviděl Black Mirror.

Vrať se do hrobu! (1989)

Asi jsem v menšině, ale mě to přišlo jako nebetyčná blbost. Chlap, který vypadá na 40, infiltruje třídu plnou nezletilých puberťáků a ještě sbalí místní buchtu. Řeší do toho manželskou krizi a ..... a co vlastně? Já ani nevím. Postupně mě Štaindlerův přiblblý výraz začal neskutečně iritovat. Přestože to trvalo údajně hodinu a půl, tak subjektivně mi přišlo, že jsem u toho filmu trpěla asi 4 až 5 hodin. Ne, UŽ NIKDY filmy se Štaindlerem!

Slunovrat (2019)

Já vlastně vůbec nevím, jak mám tohle zhodnotit. Jsem ohledně tohoto počinu zcela rozpolcená, na jednu stranu to ve mě zanechalo opravdu silné dojmy, což je dobře. Nebaví mě filmy, na které se podívám a řeknu si, jo tak jsem to viděla, dobrý a hned poté se mi vykouří z hlavy. Je to asi jeden z nejujetějších filmů vůbec a po dosledování ve mě vířily všechny možné pocity, nejvíce by přítomný "wtf efekt". Co se každopádně filmu vytknout nedá je zapomenutelnost. Na tohle zcela jistě nezapomenu.

Joker (2019)

Dlouho jsem odolávala, protože komiksovky mě vůbec neberou a skoro jsem se nechala odradit. Ovšem to by byla obrovská chyba, protože tohle není komiksovka, byť se odehrává v Gothamu a navazuje příběhově na Batmana. Celý film byl o přerodu jednoho depresivního magora v Jokera, odehráno naprosto přesvědčivě J. Phoenixem, který se tady neskutečně vytáhl. Jestli za tohle nedostal nějakou cenu, tak ty filmové ceny nemají absolutně žádný smysl. Shrnutí je, že po shlédnutí mě lehce mrazilo v zádech a dlouze jsem přemýšlela o tom, jak je psychické zdraví děsně důležité - tedy filmový zážitek byl opravdu silný, tohle je prostě klenot.