Ghost in the Shell (1995)

Nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděla a jaký kdy asi uvidím. Naprosto špičková záležitost, ať už se bavíme o ději, atmosféře, nebo o grafickém a zvukovém provedení, případně o konci, o kterém jsem přemýšlela ještě asi týden. Já prostě nemůžu uvěřit, že tohle vzešlo z té samé země, kde vznikli i pokemoni a nejúchylnější soutěže na světě. Povinnost pro milovníky sci-fi.

Fair Play (2014)

Většinou mě české filmy z dob komunismu iritují. Především proto, že bývají přepjaté, patetické a afektované. Obzvláště pokud jsou od Hřebejka, v takovém případě navíc i postrádají děj a jsou nacpané přeslazenou hudbou, ze které se mi dělá nevolno. Ale tenhle byl opravdu prvotřídní. Bez jakéhokoliv tlačení na pilu, otravných slzopudných výjevů a kýče dokázal naprosto strhnout a ukázat zvrácenost té doby ... ke konci jsem už ani nedýchala a jen čekala jak to dopadne. Režisérka zabodovala, proč jen nemůžeme mít více takových filmů?

Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san (1990)

No jo, bylo to úchylné (pro japonský film obvyklé) a taky docela vtipné (méně obvyklé). Když už krvavou úchylárnu, tak takovou, která se nebere vážně. Jinak "Peter" neměl chybu.

Černé zrcadlo - Medvídek Waldo (2013) (epizoda)

Mě se tento díl docela líbil a bylo to i vlastně ze života. V komentářích tady někteří píšou, že děj je přitažený za vlasy .. neřekla bych. Když může cca třetina voličstva ČR zvolit opakovaně někoho jako je Bureš tak to už je možné skutečně cokoli. Ano, prostý lid je skutečně tak blbý, jak je ukázáno v tomto díle.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Příběh: Geniální - Herečka v hlavní roli: Kurevsky geniální - Pointa: Nej pointa všech dob. To prostě nejde dát něco jiného než 5 *. Pro mě nejlepší díl Black Mirror.

Jeden musí z kola ven (2011) odpad!

Film, kde Gary Oldman chodí a chodí a chodí a chodí ........ naprosto nesledovatelné.

Naprostí cizinci (2016)

Za první polovinu filmu bych dala 5*, za druhou tak něco mezi odpadem a 1*. Ten konec mi vůbec nesedl, co to mělo být? No když to zprůměruju tak jsou z toho krásné tři hvězdy. Škoda, na začátku to vypadalo na naprosto geniální film, ale ten závěr to zabil.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Podle mě jedna z nej hororových parodií vůbec. "Tahle děcka přišla k nám a začala se nám na celém pozemku zabíjet. Schválně se zeptejte té holky kterou máme zavřenou v ložnici, ale musíte počkat až se probere, praštili jsme ji po hlavě lopatou. Já nevím jak vy, ale my jsme z toho úplně rozhozený."

Fotograf (2015)

Z celého filmu řve Saudkova ješitnost, ublíženost a ego. Chvílema to vypadá, že se Saudkem chce spát asi úplně každý a rozhovor, kdy Líba říká že s ním chce mít dítě kvůli jeho úžasným genům, je vrcholný cringe. Asi není náhoda, že dotyčný umělec spolupracoval na scénáři. Ovšem herecké výkony Karla Rodena a Marie Málkové to celé pozvedají na sledovatelnou úroveň, obzvláště první jmenovaný by si zasloužil kromě Oscara ještě i medaili za odvahu za některé nejmenované scény. Celkově bych to hodnotila jako dosti obstojný úkaz na české scéně v záplavě hřebejkovin a pubertálních komedií.