Tik ťak (2011) (studentský film)

Kdyby to celé neběželo pozpátku, tak to je pětiminutové klišé. Opět jednou forma vítězí nad obsahem. Tři hvězdičky za nutnost zapojit mozek k poskládání mozaiky.

Poslední vládce větru (2010)

No páni. Tohle bylo téměř fyzicky bolestivé. Ale já stále svému oblíbenému Indovi věřím a dám mu další šanci. Za pár let.

Happy, Happy (2010)

Prvních pár minut jsem měla pocit, že cokoli špatného se Kaje stane, ji budu ze srdce přát. Ale ona se ta postava po chvilce tak nějak uklidní, že jsem ji i začala chápat. Jen ten konec byl příliš předvídatelný. Pár skvělých momentů, ale tenhle norský film má (většinou ty s Noahem) a za ty dostane čtvrtou hvězdičku.

Slovinka (2009)

Obyčejná studentka z malého města, obyčejný rodiče - rozvedení, ale žádná dramata, obyčejní přátelé. Sem tam lež, zklamání. Všechno je podáno v takovém normálním, všedním úhlu pohledu. A to bylo to nejsilnější. Alexandra není žádná sexy dračice, ale obyčejná hezká holka, která si chce koupit byt. I konec filmu se nese v tomhle sympatickém realistickém duchu. Proč se ale v češtině jmenuje film Slovenka místo Slovinka vážně nechápu...

Baron Prášil (1961)

Tenhle film stojí a padá s animací. Ne vlastně jen stojí. Je vrostlý do země. Do skály. Úžasná fantazie podaná divákům v hravé a vtipné formě. Plus skvělý herci v absurdním snovém příběhu. A kdo jiný by mohl hrát Barona Prášila než Miloš Kopecký? Malý velký klenot české filmografie.

Bouřlivé výšiny (2011)

Sledovat (nebo číst) Větrnou Hůrku (alias Bouřlivé výšiny) je pro mě vždycky náročné. Ta vášnivá destrukce, nenávist a láska - prostě všecho je tam na mou křehnou psýchu moc vypjaté. To ovšem v tomhle zpracování nehrozí. Nelíbí se mi jak byl posunut vztah Katka-Heatcliff, nebíla se mi délka záběrů beze slov a z kamery jsem měla mořskou nemoc a 129 minut? Proboha proč?

Dům loutek (2009) (seriál)

Je poznat, kde dostal Whedon volnou ruku, ale nemyslím si, že kdyby to natočil celé podle studia, byl by to propadák. Jen by to bylo jiné. Takhle je to ovšem perfektní a když se začnou odhalovat tajemství, napětím jsem nedýchala. Whedon dokáže stvořit nezapomenutelné postavy v originálním prostřední. A epitaf byl bonbónek navíc. Víc depresivní závěr si ani nedovedu představit. A Alan Tudyk byl (aspoň ze začátku) stejně roztomilý jako ve Firefly. Co víc si přát?

Wonder Woman (2009)

Antičtí bohové, zoombie a feministicko-lesbické superhrdinky. Ještě, že to bylo animované, nejsem si jistá, co by z toho vzniklo za hraný film. Horor? Komiksová adaptace? Porno? Blbost? No v každém případě animovaná Wonder Woman byla bezva a každá feministická hláška úsměvná.

Raging Blues (2004)

Tak to byly opravdu veselé Vánce. Výborná strohá černobílá animace jen podpořila depresi z příběhu. A závěrečný záběr (na plakát na plotě) byl dokonalá ironická tečka. Tleskám.