Hluboké hrdlo (1972)

Samozřejmě nemá Hluboké hrdlo děj, ale snaží se. Hnusní herci, občas vtipné hlášky a to celé má naštěstí jen hodinu. Jsem ráda, že jsem tohle kultovní porno neviděla třeba před deseti lety, to bych asi ještě teď byla případ pro psychiatra.

Captain America: První Avenger (2011)

Kapitán mě nějak neoslnil. Kromě jeho naolejovaných bicepsů. Hlavní záporák byl démonický, ale byl na plátně příliš málo. Naopak nezajímavá hrdinova milá měla prostoru až moc a neuměla ho využít. Kromě testování štítu. Steve byl až příliš dokonalý, takový superhdina od narození, stačilo dodat svaly. Ale na druhou stranu mě potěšilo minimum vlasteneckých momentů. Takže takové slabší tři.

Vodnické zpívánky (2011)

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se ještě bavím, nebo už se znechuceně šklebím. Písničky byly super a než Asuka odešla s kappou tak se mi to bláznění líbilo. Pak už to začíná být trochu samoúčelné, ale pořád je to jízda (kterou si už ale nikdy nechci zopakovat).

13. komnata - 13. komnata Hany Andronikové (2011) (epizoda)

Mimoslymslové zážitky, útěk do pralesa a spol. ... no číst se o tom ještě dá, ale slyšet to i s obrazem, tak to zní spíš jako parodie. A to škoda. Androniková je dobrá spisovatelka a tahle Komnata jí dělá medvědí službu.

Věčný žid (1940) odpad!

Tohle se nedá hodnotit. Je to žumpa.

Frankenweenie (1984)

Sparky je miláček do každé rodiny - ošklivý, děsivý, mrtvý. Černobílé zpracování navozuje tu správnou burtnovsky strašidelnou atmosféru a hudba to celé jen doplňuje. Výborní byli především herci ve vedlejších rolích - všichni ti sousedi a sousedky a Victorova mamča byla taky super. On ani jeho otec nebyl špatný a sám Victor měl své kouzlo. Ehm...Takže vlastně všichni herci byli skvělý.

Dům loutek - Echo (2009) (epizoda)

Neodvysílaný pilot mě navnadil na seriál, tudíž nechápu (jako většina zdejších komentátorů), co se na tom proboha FOXům nelíbilo? Originální náměť, zajímavý herci, tajemná atmosféra, záhadné narážky a to vše skvěle zamícháno, aby to vzbudilo tu potřebnou zvědavost na další díly. Joss se génius.

Xala (1975)

El Hadjiho příběh je sám o sobě zajímavý (jak by taky ne, bere si třetí ženskou a má ehm "mužské" problémy), ale i vedlejší scény mají svoje kouzlo. Moc se mi líbila degradace z úřadu symbolizovaná odebráním kufříku, řízení mercedesu i léčení xaly. A závěrečná scéna...to se musí vidět.

Temné stíny (2012)

Tim Burton a Johnny Depp prostě nemůžou natočit špatný film. Vizuálně jsou Temné stíny přesně takové, jako se od Tima čekalo. Právě proto nechápu všechny ty negativní reakce, že Burton nepřišel s ničím novým apod. Příběh je trochu slabý, postav příliš mnoho a jejich příběhy se moc neprotínají, závěr je jak ze Smrt jí sluší a pár věcí zůstalo nedořešených. Objektivně by to byly tři hvězdičky. Ale Burton+Depp jsou moje srdeční záležitost a v lásce objektivita nemá co dělat. Takže dávám 4 (vysoké hodnocení dávám i natruc všem těm kritikům Burtona, podle kterých jsou jeho filmy horší a horší a Střihoruký Edward je pro ně nedostižný ideál. Jděte do háje!).

Popelka (2011) (TV film)

Ale snažili se...