Slepičí úlet (2000)

Klasický scénář - utlačovaní povstanou, když se jim dostane vůdce a ten správný nápad. Slepičí příběh je plný odkazů na jiné slavnější filmy, a to je asi to největší plus tohohle animáku. Bohužel od Nicka Parka jsem čekala víc, slepice mě zkrátka zas tak moc neberou.

Můj soused Totoro (1988)

Milá pohádka, která prakticky nemá děj, animace taky nijak převratná, ALE je to celé takové mile upřímné a rozjuchané. Prostě jsem se musela usmívat. Zvlášť tatínek byl výborný. A samozřejmě Totoro a kočka-autobus a Černé saze. Přestěhovat se na venkov do lesů má svoje kouzlo. Pro mě osobně ale jen na obrazovce a jen pod taktovkou Miyazakiho.

Rabbit Proof Fence (2002)

Silný příběh, který je ale podle mně natočený příliš neinvenčně. Celé mě to nějak míjelo, i když jsem si samozřejmě uvědomovala hrůznost a zvrácenost "šlechtění". Ani Kenneth Branagh to nezachránil, i když měl pár prima monologů - u promítačky a při diktování dopisů. A konec mě taky zklamal. Dovyprávění příběhu mimo obraz nemám prostě ráda. Ale za shlédnutí Rabbit Proof Fence stojí. Jen už se k němu nebudu vracet.

Avengers (2012)

Skvělé obsazení, skvělý režisér a hromada superhrdinů - z toho mohl vzniknout jedině nezapomenutelný film nebo nezapomenutelný propadák. Naštěstí pro všechny fanoušky (a ostatní náhodné diváky) to dopadlo dobře. Iron Man srší hláškama, Hulk je roztomile klidný, Kapitán A. starosvětský, Thor shakespearovsky vznešený, Hawkeye drsnější než Legolas a Black Widow sexy. Prostě paráda. Ještě jedno dvě shlédnutí a zvednu hodnocení na plný počet.

Vrtěti ženou (2011)

Námět, který by mohl lehce skouznout k trapnosti a snaze šokovat, byl Wexlerem ukočírován na milou, vtipnou, prostě britskou komedii. Zvlášť Maggie Gyllenhaalová byl rozkošná a dokonalá. A Hugha Dancyho naprosto zastínil Rupert Everett - zvlášť jeho telefonický rozhovor s matkou :)

Zamilovaní (2011)

Mladá Britka sstuduje v USA, zamiluje se, ale končí ji vízum. Jediné, co musí udělat je vrátit se na dva měsíce do Británie a pak už bude moct navěky věků žít šťasně v Novém světě s panem Dokonalým. Ale Anna je slepice bez mozku, takže se nikam nevrátí a pak se zbytek filmu divý, proč že jí to ti Amíci nechtějí pustit do země za panem Dokonalým. No a Jacobovi se zase divím já, proč opustil krásnou a chápající bloncku a raději se zahazuje se slepicí bez mozku.

Ossakhan yeonae (2011)

Jak říká hlavní hrdina, když se hrdinka zamiluje je to romantika a ne horor. Pro mě naštěstí. Pár hororových atributů tady bylo, ale divák na ně byl vždycky dostatečně připraven, takže i já (notorický strašpytel) jsem se lekla jen asi třikrát. A hlavní duch měl moc hezké vystoupení při závěrečných titulkách. Jde zkrátka o romanci s trochu nezvyklými překážkami.

Half Nelson (2006)

Ryan Gosling byl jako učitel na drogách výborný. Inspiroval své svěřenci, ale zároveň byl sám ztracený. Učitel feťák je zajímavé téma, ale nějak mě nechalo chladnou. Možná kdyby stopáž byla o něco kratší nebo linie se studentkou trochu upravená...každopávně rodinná večeře mi ještě dlouho zůstane v hlavě.

Sekaiiči hacukoi - Season 1 (2011) (série)

A opět tu mám mladíky s velkýma očima, sakurové květy ve vzduchu i v prosinci, roztomilé koťátko a spoustu stěn, na které můžou být nic netušíci chlapci házeni. Nic nového, ale milovníci (ehm milovnice) tohoto žánru snad ani víc nečekají, ne? Bylo to milé a stačilo to.

Strings (2004)

Bylo by snadné říct, že forma zvítězila nad obsahem. Děj Strings je totiž známý jako lidstvo samo - touha po moci a pomstě proti snaze o mír a vykoupení. Pak tu máme Shakespearovské drama o lásce dvou lidí ze znepřátelených rodů a odhalení dávného tajemství. V kombinaci se skvěle propracovaným loutkovým světem to ale funguje na výbornou. Kromě akčních scén, ty se fakt nepovedly. Ale co, zase tu bylo geniální vězení a sebevražda a amputace a porod...