Mikrokosmos (1996)

Mikroskosmos pro mě není moc film, spíš série pěkných obrázků a místy vtipné spojení s hudbou (operní árie při hlemýždí souloži). Jen mě iritivaly zrychlené scény růstu popínavého úponku a rozvíjení květů - brr.

Charro! (1969)

Charro je takový obyčejný western, jediná zajímavost v něm je Elvis Presley, který hraje kupodivu celkem dobře. A v kovbojském mu to vážně sluší. Trochu mě naštval závěrečný rohzovor hlavního hrdiny a jeho Velké Lásky. Slečna Tracey měla v městečku dobře zavedený podnik (bordel, no), ale macho Jess Wade ji na otázku, zda se vrátí, odpoví, že ne, že si pro ni pošle a ona ať hned přijede. Pch, tomu říkám happy end...

Občan pes (2004)

Kýčovité obrázky, rozjuchaná hudba alá Bollywood a láska s velkým L. To všechno v Thajském balení není filmový odpad, ale skvost. Příběh s podivnými postavičkami byl mile absurdní a vizuální orgie byli těsně u hranice šílenství. Přesně tak to mám ráda. Na Malou Mam budu ještě dlouho vzpomínat. Stejně tak na záhadnou Bílou knihu, moc bych si ji chtěla přečíst :D

Dějiny násilí (2005)

Ze začátku mi ta dokonalost americké rodinky lezla na nervy, ale velmi brzy se to obrátilo. Skvělý zásah v restauraci a vše, co pak následovalo, bylo zkrátka úžasné. Viggo byl přesvědčivý jako Tom i jako Joey a bylo milé vidět, že jeho syn jde (alespoň částečně) v jeho stopách. Skvělý film, nejen o násilý.

Strašidlo z Canterville (2005) (TV film)

Chudák Wilde, chudák George Lucas....Ano George Lucas, ona totiž Isabel Kleefeldová spojila strašidlo cantervilleské a Chewbaccku se světelným mečem (sic!). Opět Němci zprznili klasiku. Není to komedie. Není to rodinné. Je to ZLO. Ten malý spratek neuměl hrát a byl na pěst. Proč tedy dávám dvě hvězdičky? Jedna je za Skotsko, které vypadá nádherně i v podřadném TV filmu a druhá za personál zámku, který je místy vtipný (služebná mluvící o otci svého dítěte :).

Lilo & Stitch (2002)

Ti mimozemšťani mě trochu švali, což může být problém, když je to jedna ze dvou linií filmu. Na druhou stranu ta rodinná linka mě dostala. "Ohana" znamená, že nikdo není sám...málem jsem to obrečela. Ok, tak mi pár slz skanulo, ale stydím se za to. Líbila se mi "hnusná" animace, stehna starší sestry mě budou strašit při každém kousku čokolády :)

Bakaláři 1997 - Jak jsme si přečetli Čapka (1997) (epizoda)

Tak naplánoval to ten učitel nebo ne? Zdál se dost chytrý, aby znal studenty (zakaž jim to, a oni to na truc udělají). Na druhou stranu vypadal tak opravdově, když říkal, že jim opravdu řekl "vyhodit a nečíst". No v každém případě to byla milá čtvrthodinka.

Orlando (1992)

Knihu jsem nečetla a přesto (nebo právě proto?) se mi film nelíbil. Tilda byla úchvatná, to ano, ale když není co hrát, ani Tilda to nezachrání. Bez ladu a skladu naházené střípky děje bez vysvětlení, proč zrovna tahle historická epocha si zasloužila zfilmování. Román Orlando se pro mě vrací do kategorie "nezfilmovatelný".

Popelka (1989) (TV film)

Německé pohádky...to už je snad nějaká zavedená tradice, že Němci przní bratry Grimmy. Neměla být náhodou Popelka krásná? Minimálně krásnější než její nevlastní sestry? Pokud ano, tak tahle "Aschenputtel" fakt nebyla. Princ taky nebyl zrovna Muž roku, ale vzhledem k minimu konkurence se to dalo přehlédnout. Zlatá Libuška.

Phoebe v říši divů (2008)

Miluju Alenku v říši divů, a proto se na všechny filmy, které se jí inspirují, dívám shovívavě. Pheobe v říši divů je jedním z těch povedených filmů alá Alice in Wonderland. Divadelní představení (ne)vedené slečnou Dodgerovou bych moc ráda viděla celé. A Elle Fanningová je prostě Hvězda, takovou holčičku bych chtěla mít doma.