Wallace a Gromit: Úžasné vynálezy (2002)

Natočit minifilmy o Wallaceových vynálezech byl bezva nápad. Jeho vynálezy jsou totiž geniální. A Gromita mám čím dál raději, ta jeho odevzdanost, když se nějaký vynález pokazí, mě vždycky pobaví. A malá zajímavost: snad v každém díle se objeví zmínka o sýru :)

Kočkopes (1998) (seriál)

Tenhle seriál mě v dětství nějak nechytl, ale stejně jsem ho sledovala. Takže z nostalgie, tři hvězdičky.

Probudím se včera (2012)

Tomuhle filmu nejvíc škodí to, že tvůrci použili prvky sci-fi. Ty jsou totiž děsný (nedomyšlený, místy nesmyslný a občas vyloženě nelogický). Ale Jirka Mádl všechny kolapsy zachraňuje, takže jsem se přestal vztekat nad stupiditou sci-fi zápletky a začala se bavit. Nakonec jedna z lepších českých komedií. A to je ode mě nějaká pochvala ;)

Krakonoš a švec (1975)

Nejlepší byl začátek, kdy chudák ženská trpí. Ne že bych jí to přála, ale ta loutka hrála tak realisticky :D A trest se mi taky líbil. Stejně tak, že ševcová dala tomu svýmu strašákovi další šanci.

Krakonoš a škola (1982)

V tomhle dílu chyběla nějaká povedená drobnost, nad kterou bych se usmála/zavrtěla hlavou/ zamyslela. Ale pořád je to skvělá pohádka.

Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (1991)

Taková zapomenutelná moralita na sobotní dopoledne, ideální je u filmů tohoto typu (osobně jim říkám nudné komedie) dělat ještě vedlejší činnost - žehlit, hrát si s kočkou nebo lehce dřímat...pak se to dá přežít a neznechutit si zbytek dne. Nebo vypněte tv.

Ožralý Štědrý večer (2011)

Možná jsem nepochopila nějaký dovádivý a vzletný humor totohle vánočního minifilmu. Nebo je to prostě trapná blbost. Ale proč (PROČ?) v tom hrají Ryan, Eva a Jim?

Diagnóza Werich (2011)

Díky otevřeně přiznanému "hraní si na Wericha" se mi tahle agitka o třídění odpadu moc líbila. A Werichova dikce byla napodobena opravdu mistrně.

Stvořeni pro lásku (2000)

Poetické rozjímání nad smutným osudem osamělých manželů. Paní Chanová byla nádherná a její šaty snad ještě krásnější. Závěrečná půlhodina byla už trochu moc melodramatická, ale naštěstí jemný příběh nesklouzl do klišé.

Nauka o snech (2006)

Film je nabitý nápady a originalitou, děj sice trochu pokulhává, ale Gael García Bernal je moc roztomilý a má miloučký mexický přízvuk. Moc se mi líbilo úvodní vaření snů a byt Charlotte Gainsbourg. A vlastně celý film.