Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Wallace opět dokázal, že je nedovtipný hňup, ale tenktokrát má omluvu - Lásku s velkým L. Piella je opravdu na zabití, ale zase má moc hezky vyzdobenou ložnici. Jenže Wallace má Gromita, a to je detektiv ze staré školy, ale se supermoderní technikou :D Tentokrát mě zklamalo malé zastoupení sýru, ale i tak je to skvělé.

Čintamani & podvodník (1964)

Sběratelská vášeň je opravdu nebezpečná. Takový obyčejný "tépich" a pan doktor je schopen obtěžovat starou dámu v zahradě smrti.Atmosféra počátku století ja zachycena moc pěkně, i při vykrádání obchodu je doktor dokonalý gentelma. Druhá povídka je snad ještě lepší. Jiří Sovák je opravdu neodolatelný, to asi ty zlaté zuby...

Simon Birch (1998)

Simon je jedna z těch postav, které si zamilujeta a i když víte, jak to skončí, stejně mu držíte palce Smutný film, zároveň ale vtipný. Irwingův přístup k příběhu se v tomtoefilmu nezapře - bizadní náhody/nehody, nečekané zvraty a originální hlavní hrdinové. Navíc herecké obsazení skvěle odpovídalo charakterům postav. Byla jsem nadmíru spokojena.

Povídky malostranské - Přivedla žebráka na mizinu (1984) (epizoda)

Výborné obsazení se v téhle inscenaci opravdu vyplatilo. Jiřina Štěpničková je opravdu baba zlá a Pešek se pro role milých staroušků snad narodil. Ve třiceti minutách je tolik emocí, že by leckteré celovečerní filmy mohly závidět.

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Dokonalost. Výborný příběh s minimem dialogů, spousta akce, napětí i humoru. Dostávají mě drobné vychytávky, jako titulní stránka novin, obraz na sejfu, tapepy, krabice, ve které se Gromit schoval, psí boudat atd atd. Gromit je nejlepší pes na světě!

50x a stále poprvé (2004)

Adam Sandler byl neočekávaně dobrý, přestřelil jen občas. A Drew....Drew byla roztomilá. Člověk rád zapomene na drobné nesrovnalosti v příběhu. Navíc Drew čte stále dokola moji oblíbenou knížku a to jsou body pro tuhle komedii navíc.

Základní instinkt 2 (2006)

Nejenom, že to byl debilní příběh, otřesně natočený a nestoudně těžící ze slavné jedničky, ale ještě tu je Sharon, stará a antisexy Sharon. Takovéhle zvrácenosti by se měly zakázat. Brr

René (2008)

Ty tři hvězdičky jsou spíš pro neuvěřitelnou osobnost Heleny Třeštíkové, než za její dokument. Z těch Reného proslovů jsem měla chuť mlátit hlavou o stůl. Kecy, kecy, výmluvy, kecy. S časosběrnými dokumenty je potíž, že dokumentarista neví, jestli jeho "objekt" bude žít zajímavě. No René žije dost jednotvárně, vykrade auto/byt a jde na několik měsíců/let sedět. The End.

Velký den slečny Pettigrewové (2008)

Skvěle obsazená komedie, bohužel postupně ztrácí švih. Ze začátku vtipná scéna navazuje na potrhlý rozhovor, v závěru už "jen" rozhovory o (ztracené) lásce a hrozící válka. Oproti knižní předloze film víc zdůrazňuje bezvýchodnou situaci slečny P., což mě postupem času dost štvalo. Ale i tak je to milý film s báječnými kostými.

Hellboy (2004)

Filmy podle komiksů mám ráda. Guilerma del Toro mám ráda. Drsňáky s duší mám ráda. Ale tenhle film ráda nemám. Teda zas tak hrozný to nebylo. Ale nějak mi ten mix druhé světové, pekla a Rasputina nesedl. Hellboy je ale skvělá postava a jeho samurajský culíček fakt žeru.