Život kočky (2010)

Tajemství odhaleno. Už víme, co dělají kočky, když nespí na vašem gauči :) Pěkný animák se skvělým kocourem a převídatelným koncem. Jediné, co mi trochu vadilo, byla animace lidí, resp. jejich nohy. Ty mě tak iritovaly, že jsem snížila hodnocení.

Warrior (2011)

Třenice mezi sourozenci jsou vždycky zajímavé, dokonce i když se to všechno točí kolem sportu. Postupně odhalovaná tajemství jsou pečlivě dávkovaná, že divák zůstává neustále v napětí. Navíc ani jeden z bratrů není "ten zlý". A závěrečný zápas, no pááni :)

Chico a Rita (2010)

Tenhle kubánský temperament nechápu. Chico si problémy způsobil sám (chlas a holky) a Rita vlastně taky (pořád někam utíkala). Naštěstí hudba je úžasná a celý film zvedná.

Železná lady (2011)

Meryl Streepová je opravdu úžasná, postavě Margaret Thatcherové není co vytknout. Celý film už tak zajímavý není, je takový nerozhodný, nezaměřuje se výhradně na politiku, ale ani na rodinné vztahy (moc by mě zajímala linie s jejími dětmi) a pan Thatcher by si určitě zasloužil víc prostoru.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Kung fu panda je spíš dětský animák, ale mě se moc líbilo výtvarné zpracování vzpomínek. Hlavně postava páva byla úchvatná. Takže taková pohátka a poučování o rodinných hodnotách. A tvůrci už si "nenápadně" chystali půdu pro možnou "trojku"...

Začátky (2010)

Film je plný zajímavých nápadů, od seznámení Olivera a Anny, přes Oliverovi kresby a sprejování, až po svérázného tatínka a roztomilého (mluvícího?) pejska. A pak je tu samozřejmě nápad skončit film začátkem. Výborný film s melancholicko-romantickou atmosférou.

Albert Nobbs (2011)

Výborný námět, ale postava Alberta Nobbse mě nedojímala, spíš mě postupem času začala pěkně štvát. Ty unylé zasněné pohledy...výborná byla postava Janet McTeer, i když "velké překvapení" jsem odhadla předem. A posledních deset mitut bylo taky moc fajn.

Ženy sobě (2011)

WTF?! Jedna hvězdička za Chrise O'Dowda.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

V tomhle filmu je všechno depresivní nebo trapné nebo ponižující. Jako bych jeho sledováním zapadala do bezduchého bahna. Naivní a snad až připitomělá blondýnka je chudák, nejde ji než litovat.

Hugo a jeho velký objev (2011)

S malými roztomilými chlapci s velkýma očima mám ve filmech problém - lezou mi na nervy, viz. skautík z Karlíka a továrny na čokoládu. Ale Asa Butterfield je výjimka, hrál Huga citlivě a opravdu jsem z něj cítila tu obrovskou samotu a beznaděj. Všichni vyzdvihují poctu kinematografii, pro mě je Hugo skvělý film s neuvěřitelně okouzlující atmosférou. Vizuálně mě tenhle film naprosto okouzlil.