Fikmik (1959)

Peklo trestá prací :) Čert byl moc sympatická postava a měl kouzelné nápady, kácení stromů byl asi nejlepší. Staroušek byl taková pasivní postava, sice se mu moc nezamlouvalo, jak čert řeší problémy, ale nijak aktivně neprotestoval. Fikmik je louthový bráška pohádky S čerty nejsou žerty.

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Slabý odvar klasiky, který nechci pravidelně sledovat, abych si nezkazila vzpomínky. Škoda slov.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Úvodní znělka je hymna mého dětství. Jedna z mnoha, zato ale ta nejvtíravější. Připomene se mi pokaždé, když jedu přes stanici metra Kačerov :D

Panství Downton (2010) (seriál)

Takový milý, laskavý britský seriál. I když se tam občas objeví nějaká intrika, je to intrika s oblými hranami. To ale není na překážku, po všech těch akčních, krvavých seriálech s expicitními sexuálními scénami se trocha starosvětskosti hodí. A kostýmy byly opravdu úchvatné.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Doufám, že se všechny tyhle příhody nestaly Klausovi v jeden den. Německé slovo pro řidiče vysokozdvižného vozíku je úžasné - složené z asi osmi slov. Parádní instruktáž.

Krásná Locika (2009) (TV film)

Poměrně dobrá pohádka, které v mých očích pomohlo, že jsem její televizní podobu ještě neviděla. Bohužel představitelka krásné Lociky mě silně iritovala a moc krásná teda taky nebyla.

Dokonalý smysl (2011)

Komorní verze apokalypsy se skvělým Ewanem a Evou. Moc se mi líbilo jak uvěřitelně jsou zachyceny jejich emoce a malichernosti. Epidemie do jejich života sice významně zasahuje, ale není alfou a omegou. Život jde dál a všichni si s sebou nesou svoje traumata a chyby. A tím jsou zvláštní. Velmi silný filmový zážitek, třeba že ne dokonalý.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Noah Wyle z určitého úhlu vypadá jako Nathan Fillion, v českém dabingu má hlas Richarda Geera, ale charisma namá ani jednoho. Vykradení Indiany Jonese nebylo vtipné ani nápadité. Nejlepší část je hned na začátku, kdy se popisuje práce knihovníka.

Jeden musí z kola ven (2011)

Povídaví film, který byl pro mě stejně napínaví jako James Bond. Závěrečné vysvětlování bylo skvěle zrežírované, ani sám Hercule Poirot by to nevysvětlil lépe. A "krtka" jsem sama neodhalila, takže jsem byla i náležitě překvapená. A ten konec...paráda.

Kněžna Libuše (2008)

No páni, kdyby Jirásek takhle popsal českou pověst o Libuši a "Přemkovi", byla by školní četba mnohem zajímavější. První část je poměrně vtipná - flustrovaný Přemysl je vášně bezva. Pak se to nějak otočí a stane se z toho softporno a konec je už úplně marnej. No byla to katastrofa, co si budeme nalhávat.