• Krátkometrážní

Barry Lyndon (1975)

Další z kubrickových masterpieců. Pohled na anglický dvůr a mentalitu je v jeho podání dokonalý. Asi nejlepší historický film. Jen nechápu, proč člověk všeobecně ne jenom Barry Lyndon, který žije v luxusu a má moře peněz chce vždy více a více, a pak ztratí vše a následuje pád. Proč člověku někdy prostě nestačí to co má?

Věc (1982)

Ta nejhutnější atmosféra co jsem kdy viděl, navíc s perfektně depresivní hudbou, ledovou Antarktidou a Kurtem Russellem. Díval jsem se na to sám, v prázdném bytě a měl jsem pak co dělat abych usnul. Nejlepší horor, co kdy byl natočen.

Ženy v pokušení (2010)

Příjemná komedie, která rozhodně neurazí a pobaví. Comeback Elišky Balzerové dopadl na výbornou. Její filozofie a radost ze života byl parádní. Navíc Lence Vlasákové to strašně moc slušelo, (SPOILER) já být Jakubem, tak bych zůstal s ní než s její dcerou. Co čekat více? Ja jsem spokojen.

Pýcha a předsudek (2005)

Romantický film bez jediného polibku! První hodinu jsem nechápavě kroutil hlavou nad chováním některách členů rodiny Bennetových, zvláště pak nad dohazovačskou matkou, která byla na facku z obou stran. Druhá polovina byla lepší a Keira se nám zamilovala do pana Darcyho, který se v jejích očích změnil. Nic víc, nic míň. Ta doba mi byla odporná a jsem rád, že žiji teď. Jo ještě něco, u nikoho jsem neviděl klíční kosti tak vystouplé, jako u Keiry (to nebyla poklona!).

Znamení (2002)

Chvílemi mi šel mráz po zádech, který umocňovala výborná hudba. Ovšem kvalit Šestého smyslu, jak po stránce příběhu, pointy nebo atmosféry, ani zdaleka nedosahuje.

Všichni dobří rodáci (1968)

Další skvělý trezorový film. Celá plejáda herců zde hraje prim, mě osobně se nejvíc líbil Matuška jako bohém Zašínek. Myšlenka JZD byla asi pro některé krásná věc, leč jak se později ukázalo stejně neúspěšná. Opravdový skvost.

Blade Runner (1982)

Minimum akce, skoro žádný příběh bez většího překvapení či napětí. Nechápu, kde se u toho filmu vzalo slovo kult. Jediné co se mi líbilo, byla hudba od Vangelis, která tam seděla skvěle.

Wrestler (2008)

Wrestling je velké divadlo, to jsem věděl. Ale, že wrestleři mají mezi sebou úctu a respektují se, jsem netušil. Mickey Rourke zahrál opravdu přesvedčivě, jako by se wrestlingem někdy živil.

Sunset Boulevard (1950)

Poctivý film z prostředí Hollywoodu, který poukazuje také na tu druhou chudou stranu mince. Z Glorie Swanson jsem měl fakt strach, byla tak zblblá svou dávnou slávou až mě to děsilo.

Lawrence z Arábie (1962)

Opravdu to bylo moc dlouhé, hodně dlouhé. Já osobně moc velkolepé eposy nemusím, a i když Peter O'Toole byl famózní, tak jsem se neubránil pocitu, že je film až přespříliš nudný.