• Krátkometrážní

Smrt čeká všude (2008)

První otázkou po shlédnutí bylo jak tenhle film mohl dostat 6 Oscarů? Souboj mezi Cameronem s jeho ex Kathryn Bigelow dopadl, tak jsem to nečekal (já osobně jsem to nejvíce přál Hanebným panchartům). Mainstream vs. nezávislý film. Ale teď k filmu. Moc se mi líbila kamera díky ní je snímek ještě více syrovější. Velmi mě potěšilo krátké obsazení hereckých hvězd Guy Pearce a Ralpha Fiennese. Jeremy Renner jako seržant James zahrál na výbornou a má našlápnuto dopředu. Opravdu výborný a neobvyklý válečný snímek. Po prvním shlédnutí jsem moc nadšený nebyl, ale po druhém musím dát plný počet.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nádherná záležitost o citech a lásce, ve sci-fi filmu od Spielberga. Nejde se nad celou tou cestou Davida a Teddyho za maminkou nedojmout. Konec je opravdu tak emotivní, že musí dostat každého, a koho snad ne, ten asi nemá city. Výjimečný snímek.

Prokletý ostrov (2010)

Hodně netypický film od Martina Scorseseho. Di Caprio znovu dokazuje, že není jen tím Jackem s Titanicu, ale že se stal opravdovým Panem Hercem. Dalo by se pomalu říct, že se stává dvorním hercem Scorseseho. Ale pojďme k filmu. Dokonalá, ponurá atmosféra skalnatého ostrova, ze kterého není úniku. Atmosféra by se dala každou minutu krájet a to vše podtrhává perfektní hudba. Hodně drsný život Teddyho Danielse plus drsnější realita, spjená s bouří dělá divy. Příběh prozrazovat nechci, každopádně Scorsesemu snad napovídal sám mistr Hitchcock. Dokonalá podíváná, která vás připoutá a nepustí. Dokonalý snímek. P.S. Hned v noci se mi zdál o sobě podobný příběh, jak ten Danielsův.

V Bruggách (2008)

Naprosto dokonalý film, který má opravdu hodně co nabídnout. Předvánoční prostředí krásných Brugg, ironii, černý humor, melancholii, trpaslíky (pardon liliputy), drogy, krásnou ženu a herecké výkony obou hlavních představitelů. Colin Farrel zahrál tak, jak jsem ho ještě neviděl. Dokonalost sama o sobě. Jinak než s plným hodnocením to nejde. Bravo. Asi se tam zajedu podívat, do těch "zkurvených" Brugg.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Pokračování geniálního dua detektivů Riggse a Murtaugha. Film překonává původní a snímek a zařazuje se spolu se Smrtonosnými pastmi a Posledním skautem mezi nejlepší "starší" akční filmy. Hlášky a fórky dua mě úplně odrovnaly a fakt jsem se nahlas smál. Taky mě potěšilo obsazení Joe Pesciho, který zde hraje pro něj netypickou roli (po všech těch krutých scorseseho gangsterech). Prostě a jednoduše akční klasika.

Vetřelci (1986)

Určitě lepší než předchozí díl. Konečně více akce, soubojů a hutnější atmosféry. Ale byl bych proti sobě, kdybych dal plný počet. Existují lepší filmy než tento.

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Jedna z nejdůležitějších událostí mého života. Petr Svoboda...góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól. Je to tam, je to tam, tak přece existuje spravedlnost!

Provaz (1948)

Film,bez jediného "střihu" se zajímavým dějem. Na téma vražda je zde poukázáno v úplně jiném světle než kdy jindy. V tomhle film bych hrát nechtěl, muselo to být opravdu náročně točit tenhle film, proto před mistrem smekám. Co mě ale zklamalo, byla absence nějakého napětí, divák všechno ví a pointa filmu je jasná s příchodem Jamese Stewarta.

Collateral (2004)

Nejlepší film Michaela Manna...bezkonkurenčně. Sice mi trošku vadí ta digitální kamera,ale v konečném výsledku to není až zas tak strašné. Perfektní thriller, bez větší chyby s dokonale chladným Tomem Cruisem a zvláštním taxikářem Jamiem Foxxem. Nebyla chvíle kdy bych se nudil, akce střídá akci. Proto plný počet.

Kid (1921)

Úsměvný a zároveň dojemný film. Nejlepší je scéna, kdy Kid rozbíjí kamením okna a Chaplin je ihned zasklívá, ovšem za peníze. Jak chytré.