Černí baroni (1992)

Neuveriteľné panoptikum hoviad. Absurdné dva roky prázdnin odohrávajúce sa v dobe, kedy mnohým moc do smiechu nebolo. Na rozdiel od ubíjajúceho Tankového práporu nonstop zábava. 9/10

Pařmeni (2011)

Na prvé pozretie obstojná zábava, druhé som už celkom odzíval. Nebyť scén s baranom idem s hodnotením ešte nižšie.

Ambicja (2014)

Bagiński opäť nesklamal. Ohromný vizuál podfarbený výbornou hudbou a zaujímavo podaným príbehom. Toto si sonda Rosetta rozhodne zaslúžila. 7/10

Kinematograf (2009)

Keď sa celoživotné dielo stane prekliatím. Vo svojej podstate jednoduchý ale za to veľmi silný príbeh. Stačí úvodný prelet scénou - inak také poznávacie znamenie u tohoto nadmieru šikovného tvorcu - a má vás v hrsti. U mňa to teda v prípade Bagińského zaručene funguje.

Padlé umění (2004)

Tak týmto šialeným kraťasom si ma Bagiński získal. Nádherne morbídne. Že by nenapísaná kapitola Sun-c´ovho Umenia vojny?

Katedrála (2002)

Formálnej stránke niet čo vytknúť, obsahovej už áno. Nejednoznačný a ťažšie uchopiteľný dej mi bráni ísť s hodnotením do nebeských výšin.

Deszcz (1997)

Také filmové drabble. Nahodiť scénu, vytvoriť atmosféru a celé to vypointovať na čo najkratšej ploche. Slušná prvotina.

Vůně cibule (1975)

Zatiaľ čo v jednom kúte divokého západu chľastá Fiala kolaloku, v inom žerie Nero cibuľu. Tá už síce neštípe toľko ako v dobe videokaziet ale stále celkom šmakuje.

Dům snů (2011)

Pozerateľný plagiát, ktorý si dosť vypožičiava z Prekliateho ostrova (Shutter Island), Tých druhých (The Others) a čo to aj so Silent Hill. Škoda nadmieru nesympatického Craiga a finále, ktoré tomu všetkému snaženiu dáva ranu od chrbta. Pritom do veľkého zvratu je to celkom pohlcujúce.

Rohy (2013)

Zas ďalší veľmi zľahka nadpriemerný Aja. Okrem Zrkadiel (Mirrors) ma tento chlap stále nepresvedčil o svojich kvalitách, hoci viem, že talentu má na rozdávanie a raz mi poškriabe zrak poriadnym ostrím. S krvou to vie ako nikto široko ďaleko, len s tým ostatným stále zaostáva. Ale možno je problém niekde inde, napríklad v scenároch, prípadne v hercoch alebo, čo je najskôr nepravdepodobné, vo mne samotnom (pche). Už Hillova predloha nebola nič extra, a to myslím nič extra medzi solídne napísanou rutinou, takže asi sa zrejme nebolo moc čoho zachytiť lenže kniha obsahovala aj nejaké tie napínavé scény, dokázala vydolovať čo to z emócií alebo vytiahla zo spomienok huncútstva, ktoré som ako decko povyvádzal (pri scéne jazdy na vozíku som si vybavil svoju jazdu na podobnom kovovom monštre v starej schátranej tehelni na okraji obce). Film toto všetko postráda, hoci dal zas vyniknúť zábavným scénam, ktoré pre zmenu v písanej forme nezabrali ako mali. Aja, ja stále čakám.