Tarragona - Ein Paradies in Flammen (2007) (TV film) odpad!

Ani tá explózia cisterny tento tisíckrát videný, 200 min. brak podľa skutočnej udalosti od odpadu nezachráni.

Terminator Salvation (2009)

Nezdalo sa mi, že by bolo ľudstvo nejako drasticky utlačované. Stroje mohli kľudne vymeniť napr. za rusákov a išlo by o rovnakú zábavu (no dobre, nešlo). Takisto aj postapokalyptická atmosféra. Kam sa vytratili ľudské kosti drvené pásmi ťažkých strojov? Čo zúfalstvo? Špina? Nedalo sa z toho skutočne vyťažiť viac? Po skončení projekcie ma zamrzelo, že stret s Veľkým T-čkom prišiel tak skoro. Práve to bol pre mňa nakoniec vrchol filmu (predstavil som si sám seba miesto Vorthingtona a Yelchina a bol som posraný až za ušami, kedy si ma plecháč všimne). Zvyšok stopáže mi tak už iba vlažne uplynul.

Puls (2006)

Zúfalo nudné! Až som sa divil či nepozerám iný film, keď začala scéna v práčovni. V takejto atmosfére sa to malo niesť po celú stopáž. Škoda.

Cyborg (1989)

Ako krpec som to žral. Má to jednoduchý, takmer nulový dej, slušnú postapokalyptickú atmosféru, skvelých nehercov a výbornú hudbu Kevina Bassinsona. Akčná scéna, tvoriaca stred filmu a ukončená ukrižovaním, má stále svoje čaro. Snímka je síce béčkovým hnojom na entú, ale niekoľkokrát videná a i po rokoch stále baviaca; a menej nedám aj preto, že spolu s Živým terčom je to môj najobľúbenejší Van Damme.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991) odpad!

Nedôstojné a nešťastné zakončenie Freddyho pôsobenie v brandži. Dokonca Harlinov príspevok do tejto série je oproti tomuto nadupaný diel. Scenár, réžia, herci... všetko som vnímal ako jeden veľký bordel. A atmosféra? Tá sa nedostavila. Na druhú stranu, našiel som tu jednu z najlepších hlášok z celej série a nevyjde ani z Freddyho úst: „Carlos, podaj mi tú mapu!“ „Čo... áno... podľa mapy sme v hajzli.“

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Toto pokračovanie mi ako jediné unikalo cez dvadsať rokov a už teraz ľutujem jeho zhliadnutie. Nemôžem uveriť ako to Harlin dosral. A to mohol nakúkať cez plece na svoju ešte čerstvú a výbornú Väznicu. Mordovačky sú o ničom, z dialógov som sa občas takmer povracal a to nehovorím o samotnom Freddym. Suchár! Pri zabíjaní nenápaditý a z úst mu vylezie jediná uspokojujúca hláška. Hviezda za slušné triky.

Batman a Robin (1997)

Od odpadu to zachraňuje neskutočne sexi Uma ako Poison Ivy. Kvôli nej som to dokázal dopozerať až do konca.

Beznaděj (2006) (TV film)

Takže to nakoniec nedopadlo až tak beznádejne a to aj napriek faktu, že záver som akosi prespal. Prvá hodinka výborná i keď to postupne začalo byť akési uťahané.