• Krátkometrážní

Událost - Neřekla jsem vám všechno (2010) (epizoda)

3,5*, ale má to potenciál, takže zaokrouhlím nahoru. Dojmy mi dost kazily ty neustále flashbacky, které po čase působí dost otravně, znatelně tak ubírají na atmosféře a z pilotu dělají místy celkem zmatenou záležitost. I tak mě ale některé postavy zaujaly, závěrečný zvrat mě zaujal hodně a jsem zvědavý, kam se to bude vyvíjet dál, protože z tohohle by mohl vzejít dost zajímavý příběh. Slabé 4*

Oškliví Američané - An American Werewolf in America (2010) (epizoda)

Líbilo se mi to zhruba stejně jako minulá epizoda, včetně stejných záporů, takže se v tom nebudu moc pitvat. Snad jen ten humor mi tu přišel značně lepší a některé nápady mi přišly dokonce skvělé. 4*

Oškliví Američané - Pilot (2010) (epizoda)

Když pominu občasný fekální humor (který očividně je nedílnou součástí amerického humoru, když ho mají skoro v každém seriálu), tak se mi to dost líbí. Má to zajímavé postavy, má to hodně dobrý námět, spoustu kreativních nápadů a zdařilé tempo scén - jen teda moc netuším, kam se to chce časem vyvíjet, protože ten svět sám o sobě funguje dost chaoticky a taky tak působit má, jen netuším, jestli to bude fungovat, když se to časem bude pokoušet o pořádnou satiru... jestli k tomu teda dojde. Tak jako tak, pilot mě na sledování dalších dílů určitě nalákal. 4*

Aliens ata (2016)

Největší předností tohohle filmu je jeho originální styl kamery, ale obsahově se tu vše děje tak moc rychle a nahodile, že z toho prostě nemám žádný silnější dojem. Ale i tak to něco do sebe má a určitě jsem rád, že jsem to mohl vidět, jen to chtělo pevnější vedení. Slabé 3*

The Boy Who Chose the Earth (2018)

Je zajímavé vidět od Diaze něco tak krátkého a s tak velkým počtem střihů, že jsem až měl pocit, že jich tu bylo víc, než ve všech jeho ostatních filmech dohromady. Nicméně pořád je v tom dost znát, ale i když mě to zpočátku hodně chytlo, nakonec to nikam moc nevedlo... 3*

Wanderers (2014)

Hezky to láká na objevování míst, na která doposud člověk nevkročil, taky vizuál to má parádní a hlas Carla Sagana tomu dodává určitou podmanivou atmosféru, ale ve finále je to prostě jenom reklama. A přitom jsem na to se zaujetím koukal, najednou to skončilo a cítil jsem se ochuzený. Dát té reklamě nějaký drobný děj, klidně jen o jednom nebo dvou hercích, a klidně bych šel na pět. Takhle je to bohužel jenom průměr. 3*

Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení (1950) odpad!

Tady fakt nemůžu dát hvězdičku ani z recese, když mě pobavil jen ten pavouk z Wall Street. A i kdyby mě ta šílená propaganda bavila podobně jako Stráž míru, stejně bych měl problém nedat odpad, protože to, co udělali komunisti Josefu Toufarovi, je fakt něco odporného a z tohohle filmu mi bylo celou dobu spíš zle než cokoli jiného. odpad!

Dirk Gently's Holistic Detective Agency - Little Guy, Black Hair (2017) (epizoda)

Sice mě strašně štve, že Bart je celou tuhle sérii jen do počtu, nijak se s ní nepracuje a poslední dvě epizody ani nebyla přítomna (a to se tu část epizody odehrává i na té policejní stanici!), ale když pominu tohle, tak mě to pořád baví, a to v obou významech. Silné 4*

Dirk Gently's Holistic Detective Agency - This Is Not Miami (2017) (epizoda)

Tady mě to moc nebralo. Celá epizoda se odehrávala ve Wendimooru a mě ten hard fantasy svět moc nebere, takže mě to až na Dirkovy hlášky a pár scén tentokrát moc nebralo. Příště to snad bude lepší. 3*