• Krátkometrážní

Já, spravedlnost (1967)

Nápad zajímavý (ačkoli nejsem žádný fanda alternativních historií), ale dalo se z toho vytřískat víc. Hlavně ten námět v tomhle podání se spíš hodí na středometrážní film, když není pořádně rozvinut (+ chvílemi jsem nechápal jednání některých postav) a , ale možná na tom má podíl to, že tomu dost chybí nějaká tempo a celý ten film tak na mě působil utahaně. Kvůli tomu z toho filmu nemám žádný silný dojem, byť povedených scén tam nebylo málo. A i myšlenkově to mohlo být hutnější, ale třeba jich tam je dost a na první zhlédnutí jsem ne všechno pochytil. Vlastně to celé hodně zachraňují herecké výkony (hlavně ten Högerův), pak taky trochu kamera a ten fakt, že tu Němci mluví skutečně německy (možná nechápete proč to vychvaluji, ale od té doby co jsem viděl Anthropoid a další (dejme tomu) historické filmy, kde třeba Češi mluví plynule anglicky, tak to prostě ocenit musím) - jen ten "nový diktátor" (což asi není nejlepší označení, ale asi chápete o koho jde) mluví až moc dobře česky, ale jinak v tomhle případě nemám co vytýkat. A o tom doktorovi jsem taky chtěl vědět něco víc než jen to, že je doktor a že má takové názory. Celkově to ve mě ale zanechalo takový průměrný dojem, ani dobrý, ani špatný. Fakt jsem čekal víc. Ale btw bych chtěl vědět, kolik tady umřelo lidí, protože v československých poměrech už je to tak trochu survival... :D 3*

Hush (2016)

Home invasion je hororový subžánr, který v dnešní době může překvapit skutečně máločím (ale nic proti němu nemám, když funguje). Proto nápad s hluchoněmou hlavní postavou mi přišel hodně zajímavý a doufal jsem, že by z toho mohlo vypadnou něco zajímavého. Začátek vůbec nebyl špatný, jenže bohužel to pak začalo být čím dál tím nudnější a já zoufale čekal v nějaká zvrat, v nějaké překvapení, jakékoli další oživení děje... a nakonec z toho vypadl další horor z kategorie "neurazí, nenadchne". Navíc jsem se ani nedozvěděl, co byl zač ten chlap, co ji ohrožoval, pak taky nevím proč ji ohrožoval a taky bych rád věděl, jestli Craig byl nějaký její ex nebo někdo jiný. Možná to byl ten vrah, ale ona ho neznala, takže to Craig nebyl. Jako na jedno zhlédnutí to asi ujde, ale skutečně od toho člověk nesmí mít velké očekávání, protože nic extra to fakt není. Navíc o hlavní hrdince moc nevíme a na nelogičnosti taky dojde - a ne zrovna v malém počtu. Takže od ostatních hororů typu "neurazí, nenadchne" se to liší jen hlavní hrdinkou, jinak ničím. 2*

Já, kocour (2016)

Jsem čekal příjemnou kravinu a on to byl nakonec film čistě pro děcka a možná tak ještě milovníky koček. Myslím, že i pro ně to bude spíš film na jedno zhlédnutí (tzv. "jednohubka", ale já tenhle termín nemám moc rád), navíc předvídatelný jak sviňa i v tomhle subžánru, ale když na to přistoupíte, tak to není tak špatné. Pár cynických hlášek mě aspoň k pousmání donutily a dívat se na to dá bez větších problémů, ale jinak fakt žádná sláva. Navíc jsem se u toho dost nudil. Slabé 2*

The First - What's Needed (2018) (epizoda)

Tak se mi potvrzují moje obavy - fakt by to bylo lepší jako dvouhodinový film, než jako seriál. Hlavně už jsem čekal na to, že mě to konečně chytne a ono pořád ne... Hodně se mi líbí filmařská stránka, ta je tady téměř dokonalá, taky mi to přijde dobře napsané a zazní zde i pár zajímavých, leč už trochu omletých myšlenek. Trošku se na základě jedné z nich obávám, že jsem odhadl konec nebo aspoň finální myšlenku, ale třeba ne, uvidím. Bohužel tomu chybí tempo, mnoho scén je zbytečně dlouhých a kvůli tomu z toho na mě nejdou žádné emoce, žádný silný dojem. A přitom ten potenciál na to tady je, ale prostě mě to zatím nechytlo... Ale na další epizodu se určitě podívám. 3*

O chlapečkovi, který se stal kredencí (1989)

Tak jsem čekal příběh o klukovi tak hodném, že se z něj ve finále z nějakého neznámého důvodu stane kredenc. Mě holt bizarní náměty lákají vždycky. No a ona se z toho chudáka stane kredenc tak v půlce kraťasu, přičemž už to co předcházelo nebylo bůhvíjak zajímavé nebo vtipné a to co následuje už je jen vaření z vody, o ničem, bez pointy a vlastně i bez nějakého poselství či ponaučení. A nezachrání to ani celkem zdařilý Nárožného komentář, ani Bornova kresba. 2*

BoJack Horseman - Velká láska (2015) (epizoda)

Tak tady s tím končím. Sice to nebyla špatná epizoda, pár povedených vtipných scén tam je a osudy postav se konečně zase někam hnou, ale stejně z ní mám dost průměrný dojem. Moc to nefungovalo jako drama, moc to nefungovalo ani jako komedie a jako mix obojího to na mě prostě... taky moc nefunguje. Ačkoli ,teď už z toho je spíš sitcom, který sem tam zahraje na vážnější strunu a všichni z toho dělají bůhvíco. A ani po 19 epizodách ten svět pořád nedokážu brát vážně a ani jsem si nedokázal oblíbit nějakou z postav. Evidentně to není zrovna seriál pro mě, tušil jsem to už od začátku a je trošku zázrak, že jsem se dostal až sem. Ale tak proč ne, špatné to není, své fanoušky si to našlo... jen tomu hypu doteď pořád nerozumím. 3*

BoJack Horseman - Slepice (2015) (epizoda)

Za tu úplně poslední scénu tu slaboulinkou třetí hvězdu dám, ale jinak je to jen o něco málo slabší než ta předchozí epizoda. Tahle sice aspoň působí celistvě, ale je nudná, ne moc vtipná a moc mě nezaujala. Navíc jestli mě na tomhle seriálu něco zaujalo, tak to, že má celkem promyšlené postavy. A ačkoli k žádné nemám větší vztah a bylo by mi fuk, kdyby tam naráz všichni umřeli, i tak mě zajímalo, kam se jejich osudy posunou. V první sérii to vyčerpalo většinu svých nápadů a v druhé sérii už je to jenom obyčejný sitcom. Nebo spíš sitcomová telenovela. A já rázem ztrácím důvod, proč se na ten seriál ještě dívat, když už mi vlastně nic nedává... Dám asi ještě jednu epizodu a když se nestane zázrak, tak s tím seriálem seknu. Hodně slabé 3*

BoJack Horseman - Po oslavě (2015) (epizoda)

Začne to solidně, Princess Carolyn se rozejde s Vincentem (a snad už ho v tom seriálu neuvidím...), ale tenhle děj rychle skončí a následují tři naprosto jiné, poměrně nezajímavé a ani ne moc vtipné. Ani to nepůsobí jako celistvá epizoda, spíš jako čtyři různé povídky, přičemž to celistvě působit chce. Nic moc, teda. 2*

Carnivale - Stržen hněvem (2003) (epizoda)

Tak se naplnily moje obavy - skutečně je to zatím nejslabší epizoda. Tady se to nepohne nikam, atmosféra je slabší než v ostatních epizodách a jsou tu asi jen dvě silné scény, z čehož ta jedna je závěrečná, která je sice nejzajímavější, ale popravdě - už na ni čekám tak tři epizody. Takže i když to tu epizodu celkem zachraňuje, i tak ne natolik, abych tu čtvrtou hvězdu dal. Škoda. Silné 3*

Pavel Dorotka: Říkají mi mistr (2020) (hudební videoklip)

Ne tak strašně špatné, jako Krása Vánoc a Jízda životem, proto taky dávám jen 2*, jelikož mi to už po čase lezlo na nervy svojí repetitivností, ale jinak je to opět dokonale příšerné. Asi nemá smysl poopisovat, co přesně, protože Pavel Dortoka se na rozdíl od většiny začínajících filmařů neustále zhoršuje než aby se zlepšoval - a podle toho to taky tak vypadá. Ale tak aspoň cením tu drsnou siluetu tančícího rapera, pokusy o parodii parkouru, drsné kopnutí do míče, ještě drsnější bouchnutí do posprejovaných dveří od hajzlu (píšu to schválně takhle, bo chcu být frajer jako Dory) a odkaz na Limonádového Joeho. A hlavně už se těším na Mistův druhý film, pokud to situace dovolí, jedu do Telče na premiéru! 2*