Obávaný bojovník (2006)

Výborný film z oblasti Číny, vypovídající o duchu a podstatě kung-fu. A také o tom, proč a čím je sport a bojová umění tak důležitý pro národ.

Náš vůdce (2008)

Nádherně vypovídá o tom, co vlastně diktatura je, na čem je založená a co může způsobit. Je to krásně podané studijním experimentem, kdy žáci nevěřícně tvrdí, jak se jich tyhle věci netýkají a diktatura je vlastně jen přežitek, co by se jich nikdy nemohl týkat. Učitel si s nimi zahraje hru na skutečnou diktaturu, kterou ale žáci vezmou natolik vážně, že takové uskupení opravdu vznikne, aniž by to učitel vůbec plánoval a následky jsou samozřejmě velké. Určitě je to krásný film k zamyšlení a stojí za to ho vidět.

JFK (1991)

Výborné dílko které mluví o amerických dějinách. Ale nejvíc mě na něm zaujaly morální a ideologické stránky. Vážně jsem se zkoušel zamyslet, co bych dělal vlastně já a co by vůbec člověk měl udělat. Kdyby tuhle pravdu znal, ale věděl by, že když ji oznámí světu, asi to nikomu už moc nepomůže a ohrožuje svoji rodinu, děti, kariéru a zázemí. Je tam i spoustu dalších věcí k zamyšlení a proto je ten film opravdu povedený.

Já, robot (2004)

Jedno z mých nejoblíbenějších scifi. Zabývá se problematikou robotů a rizik s nimi spojených. Krásná myšlenka, výborný poutavý děj. A je to téma, které brzo začne být až dramaticky aktuální.

Bratři (2009)

Původní švédský film jsem vážně neviděl, takže to nemůžu srovnávat. Ale tahle verze byla fakt výborná. Skvěle vypovídá o tom, jak se naše osobnosti mění pod vlivem toho, co jsme prožili. Ono je vždycky lehké někoho odsoudit za to, jaký je, ale velmi často to je právě tím, jaká k němu byla společnost.

Na vlásku (2010)

Krásná Disney pohádka, co tu už dlouho nebyla. Výborné zpracování rozhodně se hodí pro děti, ale i dospělí se nenudí. Není téměř co vytknout, vážně jsme se bavil.

Princezna Mononoke (1997)

Tenhle film mě vážně dostal. Člověk je zvyklý na klasické zpracování, kde je na jedné straně dobro, na druhé zlo, takže máte komu fandit. Ale tohle zpracování je vážně jiné. Najdete stranu ochránců lesa, ale na druhou stranu sice těžební společnost, která ale zaměstnává nezaměstnané prostitutky a snaží se jim pomoct a rozhodně není vykreslena jako pouhý utiskovatel a ničitel všeho zeleného. Konec je taky hodně zajímavý, rozhodně výborný film, co stojí za to vidět.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Tak tohle u tohohle filmu jsem vážně nepochopil, proč je hodnocení takhle nízko. Dobře uznávám, že u tohohle filmu je těžko určitelné, jestli to je vlastně pro děti, nebo pro dospělé. Ale proč je to takový problém. Pro koho byl Tom a Jerry? Klasická pohádka, ale s takovou mírou násilí že by na to dítě podle těchto komentů snad ani nemohlo koukat. Ale jak jde o Legendu o sovích strážcích, tak to najednou všem hrozně vadí. Podle mě to je krásná pohádka se skvělým příběhem, poutavým dějem, alegorickým podtextem, u které se vážně nenudíte a něco vám předá. Vůbec bych neuvažoval o nižším hodnocení než pět.

Gumídci (1985) (seriál)

Výborná pohádka, klasika mého dětství.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Tohle je prostě srdeční záležitost mého dětství, asi nejlepší pohádka, co v té době vůbec vysílali. Super dobrodružné výpravy z kapkou hlubšího podtextu, které pobaví a zároveň trochu poučí. Co víc si od pohádky přát...