Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Zajimava pohadka to určitě je, ale že by to byla zas taková bomba jak tvrdí hodnocení? Přišlo mi to nedostatečně zábavné a nekteré věci byly znacně nedostatečně vysvětleny čímž zaniknou hlavní myšlenky. Jinak by to byla celkem fajn podívaná, takže pro mě to jsou slabší čtyři...

96 hodin: Odplata (2012)

Tak u tohohle filmu musím říct, že mě to fakt nezaujalo. V porovnání s jedničkou nic nového, naopak spíš mi to přijde nudnější a bez větší invence. Navíc mě úplně děsně rozčilovalo, jak byly všechny záporné postavy hloupé. Chápu, že klaďas to nakonec v takovémhle filmu vyhraje, ale takhle tupý gang, který nechá úhlavního nepřítele oblečeného s dorozumívacím zařízením špatně přidělaného k trubce samotného v cele se fakt jen tak někde nevidí. Potom je ještě potřeba počkat bez zbraně sám na to, až vás hlavní hrdina zabije, aniž byste pomohli komplicovi, který s ním vede téměř vyrovnanou bitvu. Ale i tak to alespoň trochu akce a zábavnosti mělo, plus pár emotivních rodinných scén. Pro mě to jsou tak dvě až tři hvězdy, spíš lepší dvě.

Mravenec Z (1998)

Výborná pohádka, skvělý děj, krásné animace, dobré myšlenky, o zábavu je postaráno a člověka to krásně pohltí.

Auta 2 (2011)

Pořád to není špatná pohádka, ale za jedničkou to značně pokulhává. Já osobně jsem od toho čekal daleko víc. Animace jsou výborné, jenže děj už není zdaleka tak poutavý, prostředí plné superagentů, tajných zbraní a dalších super-vynálezů mi k tomuhle typu pohádky prostě nějak nesedí. Stále je to ale relativně slušně zábavné a nějaká ta hlubší myšlenka se tam taky najde, takže pro mě to jsou slabší 4 hvězdy.

Auta (2006)

Absolutně super pohádka pro děti i dospělé. Tady si u mě Pixar hodně šplhnul. Výborné ztvárnění většiny postav, skvělé myšlenky, nádherné animace a bylo to poutavé a mě to prostě bavilo.

127 hodin (2010)

No dobře myšlenka je pěkná. Lehce arogantní docela sympatický týpek vyrazí na dobrodružství do opuštěného kaňonu a když uvízne pod kamenem, tak si uvědomí, jak moc miluje svoji rodinu a okolí a že si zaslouží, aby se jim více věnoval a choval se k nim lépe než doposud. Pak následuje několik drsných scén, když je uvízlý v kaňonu, u kterých vám asi nebude úplně dobře a bude s hrdinou soucítit. Všechno by to nebyl špatný námět, ale já se prostě nudil téměř celou dobu kromě první cca 15 minut a posledních cca 15 minut mi to přišlo hrozně zdlouhavé a moc mě to nebavilo.

Dalkomhan insaeng (2005)

No je to sice hezká gangsterka z jižní Korei, ale přijde mi to lehce jako Chuck Noris v korejském podání. Herecké výkony skvělé a asi to hezky popisuje dané prostředí a krásně vykresluje jednotlivé charaktery. Ale hlavní hrdina, je příliš velký "super-hrdina" a nějaké větší myšlenky nebo něco podobného, bych v tom moc nehledal.

Kokuhaku (2010)

Pro mě nejlepší film z Japonska co jsem kdy viděl. Skvěle zkomponované spojení příběhů několika lidí do jednoho hlavního děje, jaké jsem neviděl v žádném jiném filmu. Nejdřív vidíte film pohledem jedné osoby a všechno vám přijde jasné a relativně jednoznačné. Potom ale to samé vidíte z pohledu někoho jiného a dojdou vám všechny motivy a okolnosti toho, proč jednal tak, jak jednal. Ve finále se pravděpodobně zamyslíte nad tím, jak jsou pravda a spravedlnost a jednosměrný pohled na ně relativními pojmy a jaké okolnosti mohou člověka vést k určitým činům. Navíc je všechno úžasně ztvárněno tak, že jednotlivé příběhy navíc pozvolna doplňují děj, takže se vůbec nenudíte a film vás zcela pohltí. Pro mě naprostá bomba, nenapadá mě co vytknout. 100%.

Na Hromnice o den více (1993)

Výborná komedie na téma zastavení času. Já osobně jsem se hodně pobavil. I přes to, že to je komedie, určitě obsahuje i pár myšlenek, nad kterými se v průběhu zamyslíte. Podle mě jedna ze super komedií.

Yes Man (2008)

No tenhle film je lehce zvláštní, podle mě hodně záleží, z jakého pohledu se na něj díváte. Pokud se na něj díváte jako na film, který nabádá ke konzumnímu stylu života, nebo čistě jako na komedii, jejíž humor vás moc nezaujal, pak určitě budete hodnotit nízko a hodnota filmu pro vás nebude vysoká. Mě to ale trošku přijde, že jsou na něm skvělá pozitiva, když se na film díváte z jiného pohledu a zkusíte se zamyslet nad tou hlavní myšlenkou. Jde přece o to říct si: "A dost", tenhle život mě takhle nebaví a je spousta jiných věcí co bych chtěl udělat, proč to nezkusit jinak. Proč nezkusit jít do všeho po hlavě a zároveň všechno riskovat. Proč nezkusit si prostě užívat života na plné obrátky a změnit ten stávající, který vás nenaplňuje zas tolik. Pokud se na to díváte z tohohle pohledu tak je to podle mě jedna z velmi dobrých komedií poslední doby. Já se spíše ztotožňuji z druhým pohledem na film, proto hodnotím 4-5 hvězd.