• Thriller

Cesta za smířením (2021)

Vskutku zlé dni .. pre všetkých zúčastnených. Ale zvládli ich. Nie však všetci. Mňa táto akčná komédia bavila a pobavila. Efekty, príbeh a herci na jednotku. Trošku mi vadilo, keď sa to bralo príliš vážne, ale to bola len chvíľočka.  Ha det!

Royalteen (2022)

Našla som si na netflixe nejaké to Nórsko, ale nemusela som to vôbec robiť. A hrala tam aj psychobitch, ale tu bola len bitch. Veľká bieda.

Víly z Inisherinu (2022)

I don´t give a feck about Mozart, or BORVOVEN, or any of them funny name feckers. I´m Padriac Suilleabhain and I´m nice. ... nie je o čom. Výborný film po všetkých stránkach, aj keď ... Martin vie aj lepšie.

Irský zázrak (2022)

Príbeh zaujímavý a pomalé tempo mi vôbec nevadilo. Naopak. Má to výbornú ponurú atmosféru a skvelú Florence, ktorej takáto poloha neskutočne svedčí. Hlavne za ňu tie moje hviezdy. 4,5*

Emma. (2020)

Myslím si, že s touto afektovanou paródiou by Jane spokojná veru nebola. Ale našťastie to bolo svižné, rýchlo to odsýpalo a malé plus boli tie zborové spevy. Bodka.

Matthias a Maxime (2019)

Obyčajný príbeh podaný veľmi intímne, civilne a menej ukričane .. ale xavierdolanovské každou minútou. Mňa on aj so svojou opakujúcou sa témou baví. Vždy. A hudba v jeho filmoch je dokonalá. Vždy.

Střípky ženy (2020)

Smutná vec, takéto čosi zažiť. Ako dopadla Martha to sa dozvieme, ale mňa by zaujímal aj Seanov príbeh. O ňom ale tento film primárne nie je. Nevadí. Veľmi realisticky natočené a s uveriteľnou atmosférou. Skvelá kamera, hudba a herecky tiež výborné.

Intermission (2003)

Jedenásť ľudských osudov a každý má bavil + skvelé herecké obsadenie .. takže za mňa áno.

Lean on Pete (2017)

Slušná sociálna dráma, ktorá sa po čase preklopí do road movie, ale bezstarostná jazda to veru nie je. Charley musí riešiť veci, ktoré pätnásťročným riešiť ani neprináleží. Pomalé, skoro skutočné .. s výborným Plummerom.

Jen na skok (2022)

Stále v napätí a to sa ráta. Tá atmosféra ma bavila a nenudila som sa. Ja by som tomu dala taký depresívny koniec, že až ..  Tento ale môže byť, neriešim. 3,5*