Wolf's Rain (2003) (seriál)

Překrásné anime. Asi jsem ale udělal chybu, když první anime seriál, který jsem viděl, byl Death Note. Teď už můžu jen těžko najít jiný, lepší. Ale to nic nemění na tom, že Wolfs Rain je perfektni.

Adaptace (2002)

Divný film, ale to jsem od Kaufmana a Jonzeho vicemene cekal. Obcas to skripe, ale celkove se mi libil...zajimavy napad. Normalne by to bylo na 3*, ale herecke vykony Cage a Streepové mě nutí jít výš.

Equilibrium (2002)

Toto je jedno z nejlepsich béček, ktere jsem za dlouhou dobu videl. Logika Wimmerovy vize ma sice sve trhliny a opisovani od Orwella je jasne patrne na kazdem kroku ; to nic nemeni na tom, ze jsem si tento film skvele uzil. 4* je nejvic, co muzu béčku dát. Vyborny Bale!

Království ohně (2002)

Miluju draky, Bale je muj oblibenec a tenhle film mel hutnou atmosferu. Ano, je to becko, ano, neni v tom nic hlubsiho, ale mne se trefil do noty. Takze za 3*

Proroctví z temnot (2002)

Vyborna atmosfera od zacatku temer az do konce. Mysteriozni pribeh, paranormalni jevy, nejistota...tadada, bylo by to dozajista na 4 hvezdicky ALE! Cely film cekate na neco skveleho, na grandiozni finale, na vyvrcholeni ktere vam vezme dech nebo alespon dustojne ukonci skvele rozjete horske drahy nezodpovezenych otazek...jenze nic takoveho bohuzel neprijde. Je mi lito - kvuli tomu jen 3 hvezdicky.

Telefonní budka (2002)

Jednoduše skvělý snímek, který je zároveň dobrou ukázkou toho, že i film s nulovou výpravností dokáže být skutečně strhujícím dílem. Vůbec mám pocit, že jsem poprvé od příchodu do kina vydechl až po jeho opuštění. Skvělému hereckému výkonu Colina Farrella sekunduje neuvěřitelně charismatický hlas Kiefera Shuterlanda a není proto divu, že se ostatní postavy v jejich stínu poněkud ztrácí (což se ovšem rozhodně nedá brát jako zápor). Scénárista Larry Cohen odvedl nepochybně výtečnou práci, a tak příběh neobsahuje téměř žádné hluché místo, nezklamal ani režisér Joel Schumacher, který si s tímto komorním telefonním thrillerem poradil po svém – systém „záběrů v záběru“, které divákovi ukazují děj okolo budky, mě skutečně dostal. 4* a možná je to ještě málo.

Tuxedo (2002)

Hrozne, hrozne dementni.

Znamení (2002)

Zdá se, že M.Night Shyamalan zažil tvůrčí vrchol hned na začátku svého režijního působení, a to s filmem Šestý smysl. Báječný snímek Unbreakable, který následoval, se sice stále držel ve vysokých čtyřhvězdičkových vodách, i tak šlo ale o mírný sestup. Tato křivka se pak již jen svažovala k Vesnici, která sice pořád dokázala přinést výtečnou atmosféru, jenže čekání na grandiózní závěr tentokrát přineslo jen rozpačitost. Hřebíčkem do rakve se pak stal propadák Žena ve vodě, po kterém mu studio Disney dalo jedno pěkné rázné „sbohem“. No a někde mezi těmito dvěma protipóly leží Znamení, které rozhodně linii nijak neporušuje - máme tu lákavé herecké obsazení v čele s M.Gibsonem, dále skvělou tajemnou atmosféru, která houstne a houstne až pomalu přetéká, máme tu i tradiční překvapivé rozuzlení JENŽE! Právě ono rozuzlení tentokrát Shyamalan dle mého názoru až nehezky přitáhl za vlasy. Spojitost posledních slov umírající manželky, kruhů v obilí, sklenic vody, mimozemšťanů a bůhví čeho ještě...no nezlobte se na mě, ale přijde mi, že vše je tu jen proto, aby byl závěr šokující. Tentokrát to ovšem šustí papírem, Shyamalane... Verdikt? Nebýt tohoto celkem kritického selhání, mířil bych do vod nejvyšších. Takto dávám za 3* - snímek vás sice spolehlivě připoutá k obrazovkám, ale nakonec budete mít stejně pocit, že jste okradeni o cosi, co dělalo Šestý smysl tak výjimečným...

Cesta do fantazie (2001)

Překrásné. Na konci jsem byl tak dojat, ze jsem jen sedel a mlcel a sledoval titulky. Vyjimecne dilo.