Jeden den (2011)

Překvapení.Chemie mezi Sturgessem a Anne funguje na výbornou a díky sympatické ústřední dvojici a fungujícímu ději jsem ochotný nakonec odpustit i tu hromadu klišé v závěru.Něco mi říká,že One Day budu mít jednou opravdu hodně rád.

Skandál (2006)

Zábavně podvratná dramedie,která okouzluje šarmantním Gerem a rozkošným Molinou v hlavních rolích a baví zejména způsobem,jakým se Lasse Hallström vzdálil od svého obvyklého žánru a pustil se do vod neprobádaných.Skandál není dokonalý,ale uznání si rozhodně zaslouží.

Shaolin fotbal (2001)

Není to pro každého,ale kdo má nakoukáno,nevadí mu trochu šílenější humor a viděl Kung fu Melu,je Shaolin Fotbal ten největší komediální nářez desetiletí.Je to extrémní,je to zhovadilé,je to nářez a já se i posedmé bavil tak moc,že se za to skoro stydím.

Sexy párty (2002)

Trapná a nechutná variace na Prcičky,která nemůže bavit ani ty teenagery.Nebo se pletu?

Caddyshack (1980)

Vzor vtipné,dokonale fungující komedie.Fakt,že Caddyshack,jeden z největších klenotů a nosných pilířů komediálního žánru,tady má pouhých 64 %,je anomálie,kterou si nedovedu rozumně objasnit.Ramis už nic lepšího nenatočil.

Rok jedna (2009)

Je potřeba Rok jedna moc nesrovnávat s jinými filmy,jako jsou další počiny Harolda Ramise nebo nedej bože pythonovský Život Briana,pak je zklamání logickým důsledkem.Rok jedna si jede na úplně jiné vlně,která je často trapná,občas velice vtipná a ve výsledku vcelku neurážející.Skončí to dřív,než to začne nudit,to je nejdůležitější.

Galaxy Quest (1999)

Parodie neskutečně vtipná,zároveň příjemně inteligentní a skvostně zahraná.Důkaz,že pro úspěch v tomto žánru není klíčové napodobení,ale pochopení parodovaných předobrazů.

Bez dechu (2011)

Obdivuhodně vykastrovaný akčňák,který by byl zoufale špatný i bez neherce Lautnera.Je mi záhadou,proč se do této upachtěné vykrádačky Bournea a dalších moderních akčních filmů pustili herci formátu Isaacse nebo Sigourney,ovšem minimálně jeden prospěšný fakt na filmu vidím.Po tomto nezdaru už snad nikdy nikoho nenapadne dělat z hvězd Twilight ságy hvězdy skutečných filmů.

Kamarád taky rád (2011)

Strašně svěží.Will Gluck bude asi přesně tou mladou krví,kterou americké komedie už delší dobu potřebovali.Na souložení Mily a Justina se díky jeho režii dívá mnohem lépe,než na sex Natálky a Ashtona ze začátku roku a Friends with Benefits jsou dost možná nejzábavnější komedií roku.Thumbs up!

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Seriál jsem nikdy nežral do té míry,abych ho označoval za kultovní,ovšem filmové zpracování South Parku boduje přesně v tom ohledu,který se nepodařil Simpsonovým.Peklo na Zemi totiž nepůsobí jako protažená epizoda seriálu naplněná vtipy,které už člověk tisíckrát slyšel,ale regulérní celovečerák,který není pouhým doplňkem seriálu k jehož plnému pochopení musíte mít nakoukané všechny díly.Nejsem si jistý,do jaké míry je to způsobeno muzikálovým provedením,ale ten film jsem viděl už desetkrát a stále mě baví.Dost možná víc a víc.