Bohové Egypta (2016)

Dlho som váhal nad tým, že ako ohodnotiť ďalší blockbuster z Hollywoodu. Nakoniec som sa rozhodol pre slabšie tri hviezdičky. Samotný príbeh je nahrane, pretože obsahuje veľa dier a aj samotná réžia na tom nie je najlepšie. Na druhej strane herci/herečky sú dostatočne sympatickí a G. Butler je nadpriemerne megahnusný. Vizuálne je to až prehnane vyfarbené a umelo spracované. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Veronica Guerin (2003)

Drsný príbeh novinárky, ktorá sa nezľakla vypátrať jednu veľmi zlú vec (pravdepodobne najväčší strašiak všetkých rodičov). Jej víťazovo však vyžiadalo obrovskú daň. Samotný film nie je zlý (s niekoľkými silnými momentmi – chodník plných použitých ihiel, napadnutie Veroniky a samotný záver s hudbou ktorá dokáže dotknúť každú dušu) ale potreboval by to väčšiu dynamiku. C. Blanchett opäť výborná. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Odebrat z přátel (2014)

„Horror“ odohrávajúci sa v „cybersapce“. Scenár je jednoduchý (základ príbehu je v podstate zo života) a bez väčších prekvapení. Keď na nič iné, tak film aspoň na to bol dobrý, aby poukázal na temnú stránku sociálnych sietí a bezhlavého „postovania“. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Jak přežít single (2016)

Je lepší byť „vo vzťahu“ alebo byť „single“? Filmová komédia pre „pro“ a „kontra“. Celkom slušný scenár s dobre naladenými herečkami a hercami, ale ruku na srdce – má to svoje nedostatky! (Celkom dobrá oddychovka.) P.S.: Celý príbeh najviac užíva R. Wilson. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Projekt minulost (2015)

Začiatok pomalý, ale veľmi sľubný. Potom však to trošku stáva neprehľadným a niektoré scény sa „zbytočne opakujú“. POV style nebol zlý nápad. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Iracionální muž (2015)

W. Allen teraz neprišiel s originálnym príbehom - základ príbehu ešte pochádza z románu „Zločin a Trest“ (F. M. Dostoyevsky). Filozofovanie, hľadanie cesty späť do života a hranie na samovoľného „punishera“. Vyvodenie konsekvencií je na divákovi. Dvojica J. Phoenix a E. Stone veľmi dobrá ako aj dobrá asistencia od P. Posey. Osobné hodnotenie: 68% (***)

Zuhanórepülés (2007)

Celkom odvážny B-ový snímok z Maďarska o tom, že niektorý sú nenapraviteľný. Opäť sa potvrdilo, že dostať sa z „bieleho“ kolotoča je takmer nemožné. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Otevři oči (1997)

Možno trošinku prekombinované, ale celkom slušne natočený a zahraný film. Samotný nápad dobrý a zaujímavý, ale nie je to dotiahnutý do konca. P. Cruz je prekrásna! Osobné hodnotenie: 76% (***)

Poslední tango v Paříži (1972)

Vulgárne, poistky vybíjajúce scény a dialógy a jeden z ďalších tvári M. Branda ktorému skvele asistuje M. Schneider. Vo vnútri toho celého však zmysluplný scenár nehľadajte! Film, ktorý sa stal „kultovým“ len vďaka scénam pre dospelých. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Temné kouty (2015)

Dark Places nie je zlý film. Problém je v tom, že režisérova práca so scenárom nie je najideálnejšia. Myslím si, že herci/herečky a scenár sú dostatočne dobré. Samotný príbeh je aj psychicky náročný. Osobné hodnotenie: 73% (***)