Fuck (2005)

"What's the big deal? It doesn't hurt anybody! Fuck, fuckity-fuck-fuck-fuck!" Ano, vzdělávací hodnota je překvapivě minimální, poutavost průměrná.

Memphiská kráska (1990)

S prominutím si neodpustím menší polemiku. „V létě roku 1943 zuřila na obloze nad Evropou krutá bitva. Každý den čelily stovky mladých mužů smrti, když na svých bombardérech pronikaly hluboko nad nepřátelské území. Zpátky se jich vracelo čím dál méně“ Nálety zaměřené proti civilnímu obyvatelstvu. Starci, ženy a děti byli po stovkách a po tisících mrzačeni, umírali v ohni, v troskách domů. Jsem rád, že lidé myslí i na ně!!! Na druhou stranu chovám obrovský respekt i vůči posádkám a všem, kteří nasazovali životy, k těm, kteří přišli o své nejbližší - pro nás, za lepší zítřky. Tento film se snaží poukázat na vypjatý život amerických letců a tvoří jaksi další pomník jejich hrdinství. Bohužel mě ale tyto americké výtvory tolik nedojímají. V porovnání s druhou stranou - pro vojáky - ta strávená doba, podmínky, technika, poměr sil - toto je "procházka růžovým sadem".

PIKO (2010)

Fet je fajn, fízli milí hodní kamarádi. Tak na mě PIKO působí, nemá atmosféru. Polohraný dokument dneska frčí, ale není to ono. Nepřináší vůbec nic nového. Já z toho mám pocit, že po projekci si snad děcka začnou naopak střílet.

Předčítač (2008)

Čekal jsem něco úplně jiného. Je mi líto, že do nebes tak vynášený film ocením jen jednou hvězdou. Tohle nebylo nic pro mě.

Zimní válka (1989)

Je velmi smutné, že jen málokdo o této kapitole a předválečném dění něco ví. U filmu mi chyběl širší rozhled okolo konfliktu.

Prázdniny pana Beana (2007)

Miluju Mr. Beana! Miluju! Vždy má u mě pětihvězdu! Ale prázdninám nic nedal. Je to trapný výcuc jeho zlatého fondu!

Dostaňte agenta Smarta (2008)

I když je těchto "satirických Bondovek" jako šafránu (Cody Banks, Johnny English, Austin Powers,...), přesto u mě vede Smart, neboť má svá specifika. Během sledování nového Smarta mi v hlavě vyvstávala řada otázek. Ve kterém jiném filmu uvidím takovou spoustu skvělých jmen? A ve kterém jiném dnešním filmu uvidím Trabanta? Čím to je, že má Ken Davitian takové štěstí na mužské lechtivé scény? A navíc je to místy i vtipné.

Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004) (amatérský film)

Dokonale promyšlené, vtipné, pěkně zfilmované, s bonusem, pěkná hudba... Wow. Nejlepší ale jsou herci. To jsou extrémy :-D BRAVO!

Jak se Aleš potkal s Harry Potterem (2007) (amatérský film)

Asi by mělo být jedno, v jakém stavu je autor. Ale není a člověk to při pohledu vidí a při poslechu cítí. Vtipné to není a jestli je to vtip, pak kam se hrabe Dustin Hoffman... Mě to dostalo jako málokterý film

Zaražený vítr (2008) (amatérský film) odpad!

Trpíte nějakou úchylkou, viďte pánové. A já koukám na ty vaše výtvory se zájmem rozpoznat, která úchylka to je! To jsou nápady...