Princezna Mononoke (1997)

Cože? Vlci, opice, prasata? Lítají ruce, hlavy? V lese pokémoni?

Pohřben zaživa (2010)

Chápu, jak může stres ovlivnit uvažování. Ale mermomocí si muset vytáhnout a pořád mít zažehnutý svůj Zippo, to by snad nikoho nenapadlo. Na druho stranu je hezké vidět, jak málo stačí pro vzik filmu. Ale tohle je opravdu pro mě trochu málo. Originální námět na krátkometrážní film, tady dost nechápu. 65% za strhující konec a RR

Orel Deváté legie (2011)

Slušné, až na ten "Hollywood ending" slušné. Co jsem postrádal, bylo trochu víc akce, větší rozměr bitev.

Osvícení (1980)

Stanley se mi prostě do vkusu znova už snad nikdy netrefí. Hlavně 146 minut je pro tak jednoduchý námět zbytečně dlouhá stopáž. Simpsonovská verze je po všech stránkách lepší :-/ ... 65%

Silný kalibr (2010)

Přiznávám, měl jsem půldolara vždycky rád. Z hodnocení mě trochu mrazí, protože se mi Gun prostě líbil. ☆☆☆ + ☆ za hudbu ode mě

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nádherná věcička vzešlá z rukou Tima Burtona. Corpse bride v sobě třímá slušnou dávku humoru, originální příběh a především je celé dílko je překrásně zpracované, ta animace je hypnotizující. Burtonovi zde stačí málo, nepotřebuje žádnou tříhodinovou stopáž, aby vytvořil něco, co ve mně zůstane hodně, hodně dlouho.

Sloužil jsem ve wehrmachtu (2008) (TV film)

Skvělý počin. Není lepší pohled na válku než prostřednictvím někoho, kdo ji zažil. Po tomhle snad lidi pochopí, že ne každý v německé uniformě byl masochystický nácek. Tady malá ukázka kolik lidí jen z naší hlučínské oblasti muselo narukovat, opustit své rodiny na dlouhá léta a položit své životy: http://hultschiner-soldaten.de/__cz/beweggruende.php

Moje levá noha (1989)

Pro mě asi vůbec ten úplně nejlepší herecký výkon. Tleskám D D-L!!!

Beef (2003)

Dávejte si tomu odpad! Těžko to ocení někdo, koho to vůbec nezajímá. Nevím proč vůbec na to kouká někdo, koho zajímá Lunetic a Daniel Nekonečný a tady shazuje něco, čemu ani nerozumí. Hip hop je poezie ulice. Dokonce i rock n roll má původ v black music ("Vznikl smícháním různých žánrů černošské hudby (např. rhythm and blues a gospel) s country hudbou - - - wikipedia"). Dokument BEEF je lahůdka!!!

Medvěd (1988)

Jedinečné, silné, nádherné, dojemné, skvělé. Snad je to tou nevinností a krásou, že mě L' Ours od první minuty tak dostal. Tohle se musí vidět. Před tvůrci smekám!