Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Tak tento zlatý kousek mi dlouho unikal, nevídaná podívaná. Welkeom tu Dongmakgol je něco tak bizarního a neuvěřitelného, že to nelze popsat. Stotříatřicetiminutová ďábelská jízda, která má všechno a přitom všeho tak akorát! Akce, napětí, vtip, sentiment, příběh. Welcome to Dongmakgol, please welcome to my top 10!!!

Nanking! Nanking! (2009)

V souvislosti se druhou světovou válkou se člověku vybaví rok 1939, evropský a americko-japonský konflikt. Málokdo však má povědomí o událostech v Asii po roce 1937. Tento opomíjený snímek o u nás opomíjené události se sice, dovolím si tvrdit, drží při zemi, přesto je opravdu velmi zajímavý, kvalitní a hodnotný! Pro mne vedle Welcome to Dongmakgol nejlepší asijský film.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Tohle hodnocení je vcelku dost kruté. Když uvážím, že jsem tuhle tu zvrácenou šílenost viděl minimálně třikrát a pokaždé se jí bavil víc a víc, musím přehodnotit na maximum. Originalita, herecké obsazení, rozličnost charakterů ani vtip tomu rozhodně nechybí. Prostě jsem se výborně bavil

Plivu na váš hrob (2010)

Tak tohle má i něco do sebe. Když člověk pomine tu nadsázku a nechutnosti, vyjde z toho takový pěkný béčkový thriller. Škoda, že střed je trochu slabší a přesvědčivost Sarah Butler od výborného začátku postupně klesá. Jinak by to bylo za 5☆. Naopak malá pochvala Matthewovi (Chadu Lindbergovi), i když Daniel Day-Lewis jako Christy Brown to zdaleka nebyl, ten je nedostižný.

Grizzly Man (2005)

Rozhodně nic pro slabší žaludky. Rozhodně zde není nikdo k obdivování. Tim a Amy byli prostě šílenci. Tento dokument není nijak zásadní nebo přelomový, ale určitě zajímavý a dost přímočaře podaný. Nádherné jsou získané záběry a hodnotný je také pohled na muže, který se zcela vymyká chápání průměrného člověka. Bohužel jeho zanícení pro medvědy nakonec stálo život nejen jeho, ale i jeho přítelkyni i toho jím nejvíce milovaného - medvěda.

Pelíšky (1999)

Bez ohledu na filmem vykreslovanou dobu, bez ohledu na toto silné téma se jedná o pro mne nejlepší český film. Nadlidský výkon zejména Jiřího Kodeta, nezapomenutelné repliky, skvělé zachycení lidských emocí a nejrozličnějších životních situací s notnou dávkou humoru. Kdykoliv znovu

Tropická bouře (2008)

Intro a začátek této komedie nasazují laťku hodně vysoko. Postupně ale úroveň značně klesá. Výjimkou jsou snad jen fiktivní filmové upoutávky, představování herců a občasné geniální fórky. Škoda jen, že těchto okamžiků nebylo ve snímku ještě více, pak by to bylo i za 100%. Našlapaný soundtrack, Blond Jack Black & Black Robert Downey Jr. zachraňují tomuhle filmu krk.

Americký gangster (2007)

Spojení Ridley Scotta, Denzel Washingtona, Russel Crowa, z toho snad nemohlo vzejít nic, než naprostý trhák. Výkony zmíněných hvězd jsou naprosto dokonalé a nepotřebují komentář. Fanoušky žánru rovněž potěší anabáze RZA, T.I. a Commona. Největším pozitivem na celém filmu je ale samozřejmě to, že se jedná o příběh s reálným základem. Tři naprosto nezapomenutelné hodiny.

Casablanca (1942)

Myslel jsem, že Casablanca bude nějaký romantický, sentimentální žvást, ale tím ona určitě není. Skvělá záležitost vykreslená na pozadí 2. světové války, která předběhla svou dobu.

Neporazitelný (2002)

Tak jsem dokoukal postupně celou trilogii, abych hodnotil komplexně. Undisputed na nic nečeká, tahle trilogie je prostě o řežbě. Prostě dělaná pro milovníky boxu, street fights, MMA, vězeňské tématiky. Co mě mrzí u pilotního dílu je nízká (pouze 2) kvantita zápasů a trapné ozvučení úderů. To na čem film staví, je zde předvedeno vcelku slušně, u pokračování bych ale řekl, že o dost lépe. 50%