Nic než pravda (2008)

Dosť dobrá politická dráma. Herecký perfektné obsadené a zahrané, ale predovšetkým perfektne napísané a zrežírované, kde divák stále čaká na postupné odhadovanie deja. Začiatok sa síce ťažšie rozbieha, ale keď sa film rozbehne tak konečne stojí za to. Rovnako tak ako záver filmu, ktorý fakt prekvapí. Nothing But the Truth je film, ktorý ocenia a ktorý si vychutnajú len diváci, ktorý majú radi tento žáner, pretože obyčajný divák moc na politické drámy nie je. Rovnako ako ja. 70% - 3*

Pomáda (1978)

Klasika! Jednoduchý príbeh, ale perfektne herecké obsadenie na čele s geniálnym Travoltom. Taktiež perfektný humor, strih, kamera, choreografia tancov, atmosféra a hlave skvelá hudba. 80% - 4*

Méďa (2012)

Asi najlepšia komédia roka. Seth MacFarlane prekvapil a to po všetkých stránkach. Herecké obsadenie je skvelé a Ted je perfektný. Miestami možno trošku drsný humor, ale aspoň vieme, že to nie je pre deti. Rehotal som sa viac než dosť a to je hlavný plus tohto filmu. Humor sa tu predovšetkým stal stredobodom pozornosti a podaril sa sakra dobre. Čo sa týka postav a ich rozvoja, tak to je v podstate klasika, ktorá ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Ted je komédia, ktorú musíte pozerať presne tak, ako (ja a) hlavné postavy vo filme - s pivom v ruke. 89% - 4*

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Dickensová koleda v romantickom prevedení ? Tak trochu áno. To ale vôbec nevadí, pretože herecký je to perfektné obsadené a Matthew McConaughey ma obrovskú charizmu, s ktorom uhrá celý film a nikomu to nevadí. Film je predovšetkým komédia čo je dobré, pretože ta romantická časť filmu je klasická a zároveň, tak trochu nuda. Zrežírované je to dobre, humor tomu nechýba a minimálne do polky filmu sa budete určite baviť. Teda, aspoň tak som sa bavil ja. 70% - 3*

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Timur Bekmambetov ma filmom Wanted príjemne prekvapil a ukázal, že bláznivý štýl, tempo a akcie dokáže zrežírovať. Možno, že to tak nie je úplne pravda. Aspoň v Abrahamovi Lincolnovi ma tak trochu (dosť) sklamal. Dej mi prišiel zaujímavý už od začiatku takže nemôžem povedať, že by som sa nudil. No na druhú stranu herecké obsadenie mi prišlo dosť nevýrazné. Vlastne celý film mi prišiel dosť nevýrazný. Ako keby to nerobil Timur s nadšením a s toľkou energiou ako Wanted. A možno sa mýlim. Možno tento film vyzeral dobre na papieri, ale na plátne tak rozhodne nevyzerá. 55% - 3*

Jump street 21 (2012)

Pôvodný seriál som nevidel, ale zabavil som sa skvelo aj bez neho. Príbeh filmu ma zaujal už na začiatku a keď si k tomu pridáme hercov ako Jonah Hill, či Channing Tatum a správne zvolený humor, tak s toho máme hneď komédiu, ktorá ma gule. Aj keď príbeh filmu je jednoduchý, podarilo sa naň nabaliť toľko skvelého humoru a akcii, že sa skrátka nedá nudiť. Ja som konečne trafil do čierneho a po dlhej dobe Ice Cube tiež. 80% - 4*

Quantum of Solace (2008)

Quantum of Solace je jedna s tých slabších Bondoviek. Začiatok ma slušný rozjazd, ale keď skončí úvodná akcia, tak je film čoraz slabší a nudnejší. Po akčnej stránke je to fajn, stále to má Bondosvký štýl, ale príbeh filmu vôbec nie je tak zaujímavý ako by som čakal. Aj keď stopáž nie je dlhá, film sa tak trochu vlečie na nezaujímavom príbehu a na velmi nevýraznom a slabom záporákovi. Daniel Craig opäť skvelý, Olga Kurylenko nevýrazná no ako akčný film fajn, ale ako James Bond slabé. Marc Foster skrátka nedokázal dať filmu tie správe grády, ktoré malo kasíno a dokonca ani jednu perfektnú akciu. 70% - 3*

Skyfall (2012)

Skyfall je trochu iný ako predošlé Bondo - Craigovky a to hlavne od druhej polovice, ktorá je predovšetkým akčná. Bond tentokrát vymenil krimi žáner za akčný, čo môže byť pre niekoho mínus a pre druhého zase plus. U mňa je to tak trochu uprostred. Prvá polka filmu, bola typická Bondovská. Luxusná akcia, zaujímavý príbeh, fajn dialógy, nenásilný humor, perfektná kamera a strih. Ta druhá skoro len čisto akčná. Menej Bondgirl a menej cool vecičiek, ale opäť luxusná akcia. Čo sa týka postavy Bonda, tak tentokrát mi prišiel ako reálnejší hrdina (Sam Mendes to prirovnal, tak trochu k The Dark Knight Rises), čo je fakt dobre a moc som si to užíval. Skrátka to už nie je nesmrteľný "zabijak" a hlavne to je hlavný triumf filmu. Bondové problémy sú o niečo väčšie a osobnejšie a to nie len odvtedy, čo prišiel na scénu Javier Barden. Čo sa týka Javriera Bardena do roli záporáka, tak to bola fajn voľba a vo filme pôsobí ako Hanibal Lecter alebo Joker. Jediný mínus filmu je pre mňa, tak trochu nevýrazné finále. Akčná stránka perfektná, ale chýbala mi tam dramatickosť. A na záver to najlepšie - úvodné titulky. Ťažko povedať, či to bol pre mňa najlepší Bond, ale najlepšie úvodné titulky určite. 90% - 5*

Na dostřel (1993)

Jeden s tých filmov Bruca Willisa, ktorý mal na viac než sme videli. Dej nie je vôbec zlý, herecký je to dobre obsadené, Bruce Willis ťahá film svojou charizmou tak ako vždy, no pokiaľ čakáte nejaké akcie, tak tých sa moc nedočkáte. Je to viac thrillerová kriminálka ako akčný film. Najväčší problém filmu nie je ten, že tu nie je výraznejšia akcia, ale ten, že režisér Rowdy Herrington, tak úplne nezvládol thrillerovskú atmosféru, čo je fakt veľká škoda. Za to Brad Fiedel vyťažil čo sa dalo. 70% - 3*

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bear Grylls je týpek, ktorý sa len tak nevidí. Dobre natočený a hlavne zaujímavý dokument, ktorý mení svoje prostredie tak, ako Bear Grylls svoj jedálniček. 90% - 5*