Odstřelovač (2007)

Antoine Fuqua je pre mňa dobrý režisér. Problém v jeho filmoch je hlavne scenár, ktorý tak trochu drhne aj tu. Príbeh nie je zas extra zaujímavý, ale je to natočené fakt pekne a efektne. Akcie sa podarili, kamera je fakt dobrá, pekne sa na to pozerá, ma to tempo, štýl a cool vyzerajúceho a charizmatického Marka Wahlberga. No, vlastne s obsadením som celkovo spokojný. Priznám sa že som sa fajn bavil, ale celý film zachránil len Wahlberg a zručná réžia, čo môže byť pre niekoho dosť málo. 90% - 5*

Vessel (2012)

Celkom zaujímavé. Slušná atmosféra, vizuál a pekný vzhľad toho monštra. Som zvedavý ako dopade celovečerák. 65%- 3*

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Batman je skratka značka, ktorej sa poslednú dobu darí rovnako dobre ako u Christophera Nolana. Ten Milerovský dôchodcovský príbeh je fakt zaujímavý. Ma tvrdé rany a drsnú atmosféru, čo sa len tak nevidí. A to je asi najväčšie plus. Sledovať Batmana, ktorý už nie je najmladší a ma viac problémov ako za mlada je fakt zážitok a v tomto animáku je to zachytené fakt skvelo. Teším sa na dvojku. Obľúbený soundtrack: The Dark Knight Triumphant/ End titles. 89% - 4*

V cizí kůži (2011)

Zaujímavý príbeh, ale ten humor ma zo začiatku fakt nebral. Prvá polka filmu ma fakt nudila a až ta druhá ma presvedčila, že ten film nie je zas tak zlý. Herecký je to dobre obsadené, ale úchylností už mám asi dosť (ale nie zas tak, samozrejme, že som sa miestami zasmial :-)). Záver už sa dostal konečné na inú kolaj a okrem nevydarených vtipou (možno dabing) začali byt postavy viac zaujímavejšie, škoda, že to tak nebolo od začiatku. 65% - 3*

Rock of Ages (2012)

Muzikály nie sú moja silná stránka, ale s rockovou hudbou a dobrými hercami, tak to by už šlo. Práve preto si myslím, že film nie je pre každého. Prekvapilo ma, že ty známy herci sú na vedľajšej koľaji, ale hlavné mladé duo film utiahlo v pohode. Zas tak moc som sa nezasmial, ale hudba je vybraná perfektne a natočené je to tiež dobre, takže nuda nehrozí. Pravdu povedať keby som nebol rocker, tak sa mi to asi ani nepáči. 70% - 3*

Zbouchnutá (2007)

Nie je nič extra, ale bavil ma to. Herecky je to fajn obsadené, humor našťastie nie je trápny, tak ako tomu je u podobných komédii a celý mix žánrov je dosť dobrý. Rogen a Heigl sú sympaťáci a aj v nudných pasážiach dokážu zabaviť. Filmu škodí asi len ta dĺžka, ale za seba môžem povedať, že mi to zas tak moc neprekážalo. V rozpätí dvoch hodín dostal každý žáner a každý problém svoj priestor a čas, čo sa mi na filme celkom páčilo. Film sa nikam neponáhľal, tak ako tomu je u iných komédii a Judd Apatow nechal divákovi podrobnejší pohlad na tento "problém". Film som si vychutnal a priznávam, že niekedy je trošku zbytočne naťahovaný, ale bavil ma kedže postavy si ma získali už od začiatku. A za Kathrine Heigl si prihodím jednu navrch. 80% - 4*

Inception: The Cobol Job (2010)

Nie je to zlé, animácie je pekná, dej zaujímavý a Zimmerová hudba to všetko príjemné doplna, ale moc ma to nechytilo. Asi to bude tým, že sa tam vela toho nepovie. :-) 65% - 3*

Training Day (2001)

David Ayer je jeden s malo scenáristov, ktorý dokážu napísať kvalitnú kriminálku. A tento film ma skratka gule. Začiatok je síce trošku pomalší, ale stále dosť zaujímavý, aby ste sa nenudili. Dej je dobrý, ma nápady a postupne graduje. Ethan Hawke nie je môj obľúbenec, ale spolu s Denzelom vytvorili perfektnú dvojku. Fuqua to zvládol natočiť dosť dobre a záver filmu je čoraz hustejší, nechýba drsná atmosféra, či napätie. 80% - 4*

Záhada Blair Witch (1999)

Pravdu povedať tragédia. Nemôžem povedať, že by to nebolo zaujímavé, ale ty herci ma tak srali, že som to mal chuť vypnúť. S tej kamery ma už po dlhšom čase hlava bolela a ako sa film stupňoval som dostal čoraz väčšie nič. Ako som už písal na začiatku zaujímavé to je až do konca, atmosféru a napätie to tiež má, ale to všetko sa tu nachádza v tak slabých impulzoch, že som skoro zomrel od nudy. A keď už sa blížil koniec, ktorý vyzeral byt konečne zaujímavý, tak prišlo veľké nič. Skrátka film kde vám nič nevysvetlia, herci ktorý lezú strašne na nervy a zbery ktoré nič neukážu. 29% - 1*

Temné stíny (2012)

Od Burtona už klasika. Rovnaký herci, prostredie, hudba a podobne. Nie že by som sa sťažoval. Tie pôvodné Burtonové prvky sa mi páčili, ale ten žáner komédia k tomu moc nejde. Priznám sa, že po trailery som čakal väčšiu sračku, ale nakoniec ma film celkom prekvapil a ten humor to moc nezabil, ale aj tak ťahá film dolu. Rovnako tak ťahá tento krát film dolu aj príbeh. Dal sa pozerať, ale že by vás v ňom niečo prekvapilo alebo že by bol nejako extra zaujímavý, tak to ani náhodou, čo je ďalšie sklamanie. Čo sa týka tých kladných vecí, tak atmosféru to má, miestami fakt pekne Burtonovskú a ten jeho štýl tu je cítiť na každom kroku, čo je rozhodne len plus. Tak isto ako aj hudba od koho iného než Dannyho Elfmana. Rovnako dobré a zaujímavé je aj herecké obsadenie, s ktorého sa mi najviac vryla do pamäti sexi Eva Green. Jasné Depp je predsa dobrý, ale priznajme si že už je to trochu stereotyp. Je pravda, že Burton točí poslednú dobu slabšie filmy, ale stále majú v sebe niečo Burtonovksé. 70% - 3*