Lorax (2012)

Animáky má rád, ale tento zaradujem do rovnakej kategórie čo Gnomea s Júliou. Nebavilo ma to. Animácia mi nevoňala už od začiatku, postavy mi prišli nezaujímavé a skrátka cele ma to nudilo. Možno až príliš velka kritika s moje strany, ale po dlhej dobe som zas u môjho obľúbenom žánri nudil. Priznávam sa koniec som prespal. A myslím si, že aj keby som ho videl, tak sa moje hodnotenie nezmení, ak sa milým kludne ma kontaktujte :-). 40%- 2*

Ochránce (2012)

Priznám sa, že od Boaza Yakima som ešte žiadny film nevidel, takže som nevedel, čo čakať, no po filme môžem povedať, že práve bez pána režiséra by sa mi ten film tak nepáčil. Ako býva u Stathamovkách zvykom príbeh je jednoduchý a postavený na akciách čo platí aj tu. Dej je dobrý, zaujímavý a ponúka fajn zaporné strany, s ktorými sa Jason rád ponaháňa po meste na čo je skutočne radosť pozerať. Za poslednú dobu jeden s tých lepších Stathamových filmov a je to hlavne aj akčnou stránkou. Kamera a strih sa mi tu skutočne páčili a akčné scény vyzerajú o to viac cool a agresévnejšie. Tu rozhodne treba pochváliť choreografiu, kameru a strihača. No aj keď je príbeh zaujímavý a akčné scény s mierne nahláškovaným Stahamom dobré, skutočnosť je taká, že sa jedná stále len o akčné béčko. 70% - 3*

Zkrat (2011)

Steven Soderbergh si privolal do filmu opäť známe tváre a pre mňa je to asi aj dôvod, prečo ma ten film s časti bavil. Je pravda, že tých hercov tam je moc a nie každý dostane svoj priestor, ale keby tie vedľajšie role hrali nejaké béčkari, tak by ma to bavilo ešte menej. Ale k filmu. S hereckým obsadením som teda spokojný a príbeh tiež nie je zlý. Páči sa mi akým štýlom je to divákovi podané a o to je to zaujímavejšie. Čo sa týka hlavnej star Giny Carano, tak rozhodne prekvapenie a po dlhej dobe konečne nie len stroj na zabijanie ale aj kočka, ktorej som tie kopy uveril (prečo asi, že :-). Čo sa týka akčných scén, tak sú podla mňa dosť dobre, aspoň mne sa páčili a dokázal som si ich vychutnať. Ako ste si už možno všimli film ma len hoďku a pol s titulkami, takže tempo filmu skoro nikde nedrhre, stále sa vysvetľuje alebo kope, no na druhú stranu, ten príbeh aj keď je pekne naservírovaný, nie je zas extra zaujímavý, či napínavý, čo je škoda. Ale bavilo ma to. 80% - 4*

Iron Sky (2012)

Po trailery som bol milo prekvapený čo sa nám valí s fínskej produkcie, no po filme som bol sklamaný. Úvod filmu bol ešte ten lepší prípad. Má svižne tempo, je to zaujímavé ako príbehom, tak aj vizuálnou stránkou, kde pobaví aj humor. Ale ako sa to dostane preč s mesiaca, tak je s toho len nuda a len sem tam sa stane niečo zaujímavé, alebo sa na niečom zasmejeme. Vizuálna stránka je dobrá, nápady to tiež rozhodne má a Timo Vuorensola pravdepodobne nie je zlý režisér, ale možno keby skúsil iný žáner. 50% - 2*

Charlie Bartlett (2007)

Páči sa mi ten príbeh a celkovo ako to je natočené. Má to štýl, tempo, je to zábavné a herecký dobre obsadené. Nejedná sa o nejakú výraznú komédiu. Skôr je to mix žánrov kde najprv dostane priestor komédia, potom romantika a nakoniec ta dráma. Každý tento žáner ma niečo do seba a je niečim zaujímavý. Že by som sa na tomto filme nasmial tak to určite nie, ale herecké obsadenie je využité na maximum a aj v nudných scénach sa na to príjemne pozerá. A dej tiež dokáže upútať. Ťažko ohodnotiť tento film, ale za Kat Dennings, ktorá sa mi čoraz viac páči si kludne jednu prihodím na vrch. 80% - 4*

Přepadení (2010)

Alah Akbar vystrelí s papule teroristov častejšie ako náboje zo zbraní a to nieje moc dobre. Príbeh je jednoduchý, ale nudný. Atmosféru to sem tam má, čo je len plus, ale že by bol toto akčný film tak to ani náhodou. Celý film len čumíme na zakempených teroristov v lietadle ako vrieskajú do vysielačky a na koniec aj tak dostanú na hubu. Skratka žiadny moment prekvapenia. Úvod vás síce naladí, ale rovnako ako aj vy, tak asi aj tvorcovia čakali na koniec filmu, pretože sa v druhej tretine nič nestane. Pre mňa nuda, radšej si pustím Wesleyho a jeho prepadnutie vo vzduchu. 50% - 2*

Con Air (1997)

Jeden s najlepších filmov Simona Westa (pretože Jerry mu kryl chrbát) a jeden s lepších filmov Nica Cagae. Príbeh je dosť dobrý, herecké obsadenie taktiež a celý film je celkom slušne vygradovaný. Malkovich hraje perfektného zaporáka, Cusack dobrého poliša a Cage správne hrdinu. Toto trio hercov dokázalo na plátne navodiť nie len správnu atmosféru, či napätie, ale aj fajn akčné scény. Technický je tento film tiež dobre natočený, efekty slušné, hudobne dobre ozvučené a kamera dodala filmu ten správny Bruckheimerovský efekt. 80% - 4*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Boom time! To zas bol nášup, dokonca ešte väčší ako prvý diel. Veď si len prečítajte znova tie mená - Rambo, Frank Martin, Jet Hero Li, Ivan Drago, Luc Deveraux, Yuri Boyka, John McClane, T-800 model 101 a Chuck Norris! Ťažko ale povedať, ktorý je diel je lepší. Jednotka je viac vážnejšia a dvojka viac uvoľnenejšia a vtipnejšia. Takže záleží na vás. Dosť veci sa zmenilo k lepšiemu, ale aj tak je čo doháňať. Ale zoberme si to pekne po rade. Čo sa týka filmu a jeho príbehu, tak je opäť jednoduchý a priamočiary ako jeho predchodca, čo ale nie je žiadne prekvápko, pretože od takého žánru sa to dalo čakať a dokonca aj sám Sly sa vyjadril, že príbeh je len pozadie pre akčné ikony. Na prvý diel nadväzuje pekne a vo filme funguje fajn. Najväčšia zmena je tu asi Simon West na režisérskej stoličke. Akcii je viac (pochopiteľne aj kvôli väčšiemu rozpočtu), je efektívnejšia, zábavnejšia a lepšie natočená, čo je asi najväčšie plus oproti prvému filmu, ale viac fightov jeden na jedného by nezaškodilo. K týmu Expendables sa pridali aj nové postavy Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Nan Yu), ktoré prekvapivo zapadli perfektne aj keď zas moc priestoru nedostali. Predošlé postavy sa vrátili a okrem toho, že bolo zase na nich radosť pozerať, tento krát dostal každý svoj priestor, hlášku a náboje. Sly zo Stathamom opäť perfektné hlaškujúce akčné duo, Jet Li vela priestoru nemal, ale aj tak sa stihol predviesť, Lundgren prekvapil a jeho rolu "psychopata" si perfektne užíval a skvelo mu sedí, tento krát ma viac priestoru a je sním väčšia sranda, čo je len plus, zvyšný dvaja Crews a Couture robia presne to čo vedia a hlaškovo sa tiež dokážu uchytiť. Na zápornej strane je to tiež rozhodne plus. Jean-Cladude Van Damme je ako záporák úplne perfektný (mal som vlhko v gatiach keď ho oznámili) rola mu neskutočne sedí a je vidno, že si to užíval. Scott Adkins ako Van Damme-ová pravá ruka ma tiež niečo do seba, na pohľad správny drsňák len škoda, že sa moc nepredviedol a ukázal sa až na konci filmu. Záporná strana je oproti prvému dielu rozhodne lepšia. Čo sa týka tých menších rolí, tak to je jedna perfektná scéna za druhou. Chuck Norris hraje sám seba a aj keď ho moc nemám v láske, tu mi sadol perfektne, Willis a Schwarzenegger už len vyplnili čas, zahlaškovali, kryli Stallonemu chrbát a vystrieľali za málo minút vela nepriateľov a stihli za vryť divákovi do pamäti ďalšou akčnou scénou. Brian Tyler kryl zas chrbát celému filmu a rovnako ako aj v prvom filme, hudba je opäť perfektná a som rád, že sa zachoval hlavný motív. Už dlho som nepočul tak dobrú hudbu v akčnom filme. Efekty sú tiež rozhodne lepšie, aj keď stále je čo vylepšiť. A tiež škoda krátkej stopáže, pretože je ešte kopec vecí, ktoré by sa sem dali pridať, alebo napríklad vylepšiť akčné scény. Expendables 2 sú pre fanúšikov akčného žánru povinná jazda a zároveň chrám, ktorý sa určite bude často navštevovať, hlavne kvôli ten nabitej spoločnosti, ktorá už nikde nebude pokope v takomto zložení. Už dávno som sa tak pri akčnom filme nebavil. Oblúbený soundtrack: Making an Entrance, Preparations, Escape. 95% - 5*

Nájemní zabijáci (2011)

V rovnakých krajinách sa natáčajú aj Seagalové sračky, ale to Vandameovské-Adkinsovké béčko prekvapivo nie je až taká sračka. Príbeh je celkom dobrý, herecký je to fajn obsadené, teamwork funguje skvelo, hudba prekvapivo tiež stojí za to a atmosféra sa tam miestami tiež nájde. Škoda len slabých akčných scén, kde sa Van Damme moc nepredvedie. A taktiež nasere ten zažltnutý obraz, ale po čase sa na to dá zvyknúť. Jeden s tých lepších filmov Van Dammea a Adkinsa. 65% - 3*

Sněhurka a lovec (2012)

To že tento film čerpá s pána prsteňov (vizuál, kamera) je jasné snáď každému, ale nemyslím, že by to bolo mínus. LOTRovských štýlových fatansy filmov je fakt málo a tento po vizualnej stránke vyzerá fakt nádhere. Výprava, kostýmy, efekty všetko to vyzerá veľkolepo k tomu trpaslíci, či akcie je tam toho dosť, má to nápady a je sa rozhodne na čo pozerať. Po hereckej stránke je tiež na čo pozerať, trio Stewart, Hemsworth a Theron je perfektné a hlavne Charlize ako Queen Ravena to zahrala perfektne. K tomu dobrá hudba J.N. Howarda a v závere skvelý song od Florence. Inak príjemný mix Snehuliekny a príjemné prekvápko. Obľúbený soundtrack: Snow White, White Hart, Coronation. 80% - 4*