Projekt X (2012)

Tak toto je totálny bordel, ktorý sa len tak nevidí. Projekt X pod producentským dohľadom Todda Philipsa dopadol presne tak ako sme chceli. Ano, ja viem, film nemá v podstate ani žiadny príbeh, ale skrátka tie postavy a spôsob (kamera) ako to je prezentované divákovi vás dostane (pokiaľ máte radi štýl ala Hangover). Hlášky sú teda fakt super, takto som sa už dlho nepobavil. Začiatok filmu je fakt skvelý a prekvapilo ma ako rýchlo som sa doňho dostal. To bude ale asi tým, že ten film sa nerozbieha. Projekt X už začína rozbehnutý a postupne pridáva na tempe. Je to jednoduché a detinské, ale pre mňa perfektné zrežírované a s tou správnou partou po vašej pravici a lavici sa budete perfektne baviť. 75% - 4*

Válečný kůň (2011)

Steven Spielberg nám už poskytol vojnový žáner na plátne veľa krát a vždy sa jedná o kvalitné dielo. Čo sa týka Vojnového koňa, tak určite to nie je jeden s jeho najlepších filmov, ale ani zďaleka nie najhorší. Film je zo začiatku príjemne sympatický, nie len vďaka hlavnému konskému predstaviteľovi Joeymu, ale aj hudbou Johna Williamsa. Po príbehovej stránke je to také klišé, čo mne moc neprekáža. Hlavný problém vidím v tom, že nikto s hereckého obsadenia nie je zaujímavý a nedokáže si vás získať. Za to pred konským predstaviteľom klobúk dolu asi najlepší herecký výkon vo filme. Čo sa týka technickej stránky, tak ako som už spomenul na začiatku Spielberg má už tento žáner v malíčku a vojnové scény skratka vie. Výprava, kostýmy, triky, či kamera všetko je dokonalé a pastva pre oči. Film je to rozhodne dobrý, ale ma nevyužitý potenciál, zvlášť po hereckej a emocionálnej stránke. Každopádne, veľmi pekne natočený film. 85% - 4*

Užívej si, co to jde (2009)

Na to, že Woodyho Allena moc nemám v obľube, poslednú dobu sa zastavím k nemu pre jeden nový film. Príbeh filmu je síce jednoduchý, ale dokáže zajať. Larry David má fakt perfektné dialógy a zahral skutočne perfektne a s Evan Rachel Woodovou vytvorili na plátne fakt zaujímavé duo. Prvá polka filmu sa mi dosť páčila. Potom začali pribúdať postavy a už to moc nebolo ono, no záver filmu stál opäť za to. Je to určite dobrý film a nesie v sebe kúsok pravdy, ale nedostal sa mi ten film pod kožu, tak akoby by mal. 70% - 3*

Ve jménu Angela (2002)

Taká menej typická Stallonovka, ktorá ma ale bavila. Príbeh o mafiánoch, drsný Sly (aj keď bohužiaľ bez Rímskeho), pekná Madeline Stowe a k tomu fajn humor na odľahčenie a príbeh, ktorý je stále zaujímavý až do konca. Nič prevratné, ale je to jeden s tých filmov, kde si vás Stallone získa zo svojou charizmou. 65% - 3*

Dvojčata (1988)

Prvé dva filmy od Ivana a Arnieho, Dvojičky a Policajt zo škôlky sa im ešte podarili, ale Junior už im moc nevyšiel. Poliacajta mám ešte radšej, ale Dvojičky sú tiež celkom sranda. V poradí Arnieho prvá komédia, kde je vidno, že keď Rakúsky dub nehrá akčného hrdinu, tak sa tu občas hľadá. Ale DeVito je vynikajúca protiváha a dokopy to ma zaujímavý šmrnc, dynamiku, kontrast a hlavne humor. 75% - 4*

Casino Royale (2006)

Bondovky som nikdy moc nesledoval, ale prišla nová doba a s ňou Daniel Craig. Film ma vyše dvoch hodín, ale to tempo filmu je neskutočné už od začiatku. Perfektná akcia, zaujímavý príbeh, charizmatický Bond a hlavne skvelé dialógy, ktoré máju miestami neskutočnú atmosféru. K tomu luxusná výprava a herecké obsadenie (Green, Mikkelsen). Pre mňa rozhodne najlepší James Bond. 90% - 5*

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Andrew Stanton ma dobre animáky ale jeho prvý celovečerný film už tak dobrý nie je. To že to vyzerá ako Star Wars, Avatar a s časti Princ s Perzie mi je úplne jedno. Za tie prachy to vyzerá fakt pekne, ale to film jednoducho nezachráni. Taylor Kitsch je fajn herec, ale chýba mu potrebná charizma, aby dokázal utiahnuť tento film. Čo sa týka príbehu, tak ten nie je zlý a dokázal ma zaujať, akurát len ten spôsob vysvetľovania mi prišiel trochu chaotický (asi som sa zabával občerstvením) a miestami som nevedel čo kde a prečo, ale všetko som postupne pochopil. Humor rozhodne potešil a dá sa tu celkom príjemne zasmiať, zato hudba sklamala na plnej čiare a taktiež sklamala aj akcia. Tie Carterovi skoky boli super, ale ta zvyšná akcia mi prišla až príliš bez nápadu. Celý film je vlastne dobrý a obsahuje kopec pekných miest a bytostí, ale chcelo by to viac prepracovať. 70% - 3*

Nepřítel pod ochranou (2012)

Táto ďalšia Washingtonovka respektíve Reynoldsovka ma opäť bavila, ale mohla dopadnúť aj lepšie. Herecky dobre obsadené, akcie sú pekne natočené a je ich tu dosť, no taký Contraband s Wahlbergom ma bavil viac. A dôvod je príbeh, nie že by bol zlý, ale ma skratka nezaujal, tak ako by mal a nestačili na to ani dobrý herci, pretože chémia medzi nimi mi tiež nefungovala tak ako by mala. Nie je to zlý film, akcie majú tempo, nechýba im napätie a dej tiež nie je tupý, ale moc ma to na prvý krát nevzalo. 65% - 3*

Kontraband (2012)

Jedna s tých lepších krimináliek za poslednú dobu. Herecké obsadenie je skvelé, dej dokáže pripútať, napätie tomu nechýba a dusným scénam atmosféra tiež nie. Režisérsky dobre zvládnuté len škoda, že sa s toho nevyťažilo viac. Všetko vo filme funguje fajn, ale všetko sme už v podstate videli. Takže skratka rovnaká šablónka len s iným štýlom a dobrými hercami. Rozhodne film, ktorý ale stojí za pozretie. 70% - 3*