Křižovatka smrti 2 (2001)

Rush Hour dva je pokračovanie ako sa patrí a divákovi dáva tento krát všetkého viac. Akčné kúsky Jackieho sú ešte o level lepšie a premakanejšie, vtipy sú stále na prvom mieste a sú rovnako skvelé ako hlaškujúce hlavné duo Chris Tucker a Jackie Chan, ktorý sa v dvojke doplňujú ešte viac a ešte lepšie ako v jednotke. Rovnako skvelé, vtipné, akčné a svižné ako prvý diel, no tu som sa bavil ešte o niečo viac. Hlavne preto, lebo ich spolupráca začína (na rozdiel od jednotky) už od začiatku filmu. A nepodarené scény sú ešte lepšie ako v prvom diely :) 90% - 5*

Křižovatka smrti (1998)

Zábava ako sa patrí. Jednoduchý príbeh, no hlavne perfektné hlášky a skvelý Jackie Chan a Chris Tucker, ktorý sa skvelo dopĺňajú, či už v humore alebo v akciách, zdobia tento film a posúvajú ho na vyšší level. Čo sa týka akcii, tak tie majú perfektné choreografiu a sú podtrhnuté skvelou dávkou humoru. Nevydarené scény sú tiež perfektné vydarené :) 85% - 4*

Timecop (1994)

Jedna s mojich obľúbených Van Dammoviek. Na Van Damma trochu nezvyk, že hraje v sci-fičku, ale celkom mu to sekne ako tie dlhé vlasy. Timecop nemá zlý príbeh a s Jean-Cladeových filmov asi aj najlepší, len škoda, že sa film ku koncu rozbehne do béčkovej kopanice. 75% - 4*

Amazing Spider-Man (2012)

Rovnako ako vy aj ja som sa divil, že reštart nového Spider-Mana prišiel tak skoro, ale keby ho nenatočili práva na Spajdyho by sa vrátili Marvelu. No na druhú stranu po filme mi to ani tak nevadí. Je to predovšetkým úplne iný Spider-Man ako nám ukázal Sam Raimi a táto verzia od Marca Webba sa mi páči o trošku viac. S odstupom času mi prišla Raimiho verzia už trošku detská, ale táto verzia mi celkom sadla a predstaviteľ Spider-Mana Andrew Garfield si mi dokázal získať. Taktiež aj ostatný herci. Marc Webb priniesol do Spider-Mana trošku viac humoru čo sa mi páčilo a taktiež romantická línia medzi hlavnými postavami fungovala na výbornú. Za to záporná postava filmu ma trošku sklamala. Zo začiatku mi prišla celkom zaujímavá, ale potom to bola len obyčajná prerastená jašterka a po čase vás tie akcie s ňou už aj prestanú baviť. Rovnako tak ma s časti prestal baviť aj úvod filmu. Opäť v podstate rovnaký začiatok a úmrtie strýčka Bena. Začiatok filmu je pre mňa asi jediné najväčšie mínus, pretože sa dosť ťažko rozbieha a moc sa tam okrem vysvetľovania neudeje. Za ďalšie plus vo filme považujem aj soundtrack Jamesa Hornera. Nie že by bol nejako extra výrazný, ale vo filme ho je počuť a hudba veľmi dobre ladí ku každej scéne. Cameo Stana Leeho inak pobavilo. Momentálne spokojnosť s týmto novým Spider-Manom a k to nadáva nech si kľudne pustí Raimiho verziu. Zoberme si to s tej lepšej stránky, aspoň máme na výber :-). Som zvedavý čo prinesie dvojka. Obľúbené soundtracky: Becoming Spider-Man, Promises - Spider-Man End Titles. 80% - 4*

Šanghajský polibek (2007)

Celkom dobrý film s príjemným hereckým obsadením. Ken Leung dokáže utiahnuť celý film a jeho príbeh a aj partnerka je dosť zaujímavá na to, aby ste sa nenudili. Jednoduchý príbeh s trošku drámy a humoru, ktorý sa rozprestiera cez Ameriku až do Číny čo tomuto filmu celkom prospelo. 70% - 3*

Hněv Titánů (2012)

Sequel ako sa patrí. Desať minút príbeh a zvyšok len omáčka a akcie. Nie že by mi to vadilo, veď prvý film bol predsa rovnaký, ale niekedy už ma unavujú tieto filmy na efekt. Po trailery som myslel, že to bude fakt lepšie ako prvý diel, ale ten ukázal doslova všetko a tak už sa nebolo moc na čo tešiť. Aj keď treba priznať, že niektoré akcie sa podarili a kamera je tiež lahodná. Čo sa týka zmeny režiséra alebo predstaviteľky Andromedy, či hudobného skladateľa, tak tie mi moc nevadia. Dvojka ma výhodu v tom, že to nieje Remake, takže väčšinu bude baviť viac asi tento diel. Celý film je v podstate len jedna akcia s prestávkami, ale našťastie je film dosť krátky a tie bitky vás ani tak neomrzia. Oblúbený soundtrack: Wrath of Titans. 65% - 3*

Temný rytíř povstal (2012)

Po perfektnom Batman Begins a kriminálnom The Dark Knightovi sa séria o temnom rytierovi vracia späť na začiatok do akčnejších vôd. Vlastne tých najakčnejších. Christopher Nolan, ale opäť nezabúda na príbeh a je v ňom opäť kopec zvratov rovnako ako v The Dark Knight. K tomu nám Nolan tento krát naservíroval aj perfektnú zmes nových postáv (Bane, Selina Kyle, John Blake) a akcie. Čo sa týka porovnania filmov, tak to moc nemá vyznám, pretože každý film funguje inak, ale v každý film ma spoločné prvky. Film do polovice s časti pripomína Batman Begins no tento krát v bolestivejšom prevedení. A práve táto polka sa mi na tom filme páči najviac. Keď sa Batman dostane zhruba v polke filme mimo hru, film ako keby trochu stratil na tempe. Nasledujú dlhé scény rozmýšľania čo ďalej, ktoré tam ale s logické hľadiska byť musia, ale práve táto pasáž uberá filmu tempo. Taký Batman Begins alebo The Dark Knight sa celý film tempo stupňovalo no tu sa to v polke filmu zasekne. Čo sa týka záveru filmu kedy sa film opäť rozbehne, tak ten je o niečo zaujímavejší aj po príbehovej a aj po akčnej stránke. Finále nemá vôbec taký šmrnc ako predošlé filmy, no s iného uhla pohľadu funguje inak u predošlých filmov. Záverečná časť o temnom rytierovi je s časti skvelá, no problém mám len v jednom a to je stopáž filmu, ktorá je miestami zdĺhavá a uberá na tempe. Soundtrack je fajn, no Howardové piano tam chýba. Rozhodne inak perfektné zavŕšenie Batmanovskej trologie! Obľúbený soundtrack: On Thin Ice, Why Do We Fall!, Imagine The Fire, Rise. 90% - 5*

Love (2011)

Pravdu povedať, neverím, že sa mi tento slovenský film páčil. Režisér Jakub Kroner sa na nič nehral a ukázal divákom ako to chodí aj stými štiplavými dialógmi. Herecké obsadenia je na slovenský film perfektné a skutočne je to dobre zahrané ... no, ako kedy. Nemtuda a Svarinská tvoria sympatický pár, ale Jakub Gogál si tento film po hereckej stránke ukradol pre seba. Jednoduchý príbeh s Bratislavy, ale celý tento príbeh ma atmosféru, emócie a hlavne je v ňom kúsok pravdy. 70% - 3*

Superman vs. Elita (2012)

Jeden s tých lepších Supermanov. Má celkom dobrý a jednoduchý príbeh s nejakým tým posolstvom s fajn postavami a akcie sú na tom tiež dosť dobre, majú štýl tempo ako celý animák. 70% - 3*

Útěk z MS-1 (2012)

Jednoduché, priamočiare, ale perfektne fungujúce. Lúbi sa mi ten dej, ale hlavne to, že je to zasadené do vesmíru. Ten sci-fi kabátik je rozpočtovo skromný, ale vo filme vyzerá skvelo. Herecké obsadenie je perfektné, Guy Pearce nahlaškovaný ako John Mclane k tomu pekná a sympatická Maggie Grace, štipka humoru, poriadna dávka akcie a nápadov. Tak trochu vesmírna Die Hard, ktorá skvelo pobaví. 80% - 4*