• Krátkometrážní

Super Cyklón (2012) odpad!

Nadherny obal, ktory ma fakt ocaril a davam mu velke plus a co sa tyka filmu, na to mam len jedno slovo: MEGAPIČOVINA.

Na život a na smrt (2013)

Dobry film, ale troska sa mi zdal byt prehnany, ked stvorica americkych vojakov utekala pred vojakmi Talibanu. Nechce sa mi verit, ze tie nepekne pady zo skal priamo na zem nemalo skoro ziadne nasledky na zlomeniny. Len sa troska otriasli a utekali znova prec od nepriatela. Ako akcny film ma to bavilo sledovat a sceny v lese bola radost vidiet, ako sa to vyvija dopredu.

Ernest zachraňuje Vánoce (1988)

Dalsi film o Ernestovi a znova slabe pre mna, aj ked uvod filmu bol vydareny, ale neskor sa to nieslo v podobnom duchu, ako Ernest ide do traposskeho tabora. Mozno, keby film bol viacej ponoreny pre dospeleho divaka, tak by mozno hodnotenie bolo vyssie, ale bohuzial je to smola pozriet v klude.

Ernest na táboře (1987)

Film ma vedel rozosmiat, ked som uz mal to nejake pivko v sebe, ale zas nie prilis casto. Traposske ksichty od Ernesta boli ubohe a jeho obcasne zachechtanie bolo az prilis zufale. Tym zas nechcem naznacit, ze by to zavanalo nepodarenym filmom, ale pre mna to bolo az moc detske a nie moc zabavne.

Coffin Baby (2013)

Tak gore srandickam sa tento film nevyhol a vsetko je to naporcovane na rozne kusky ludskeho tela. Myslel som si, ze film ma nebude bavit, ale zmylil som sa a film ma potesil po detailnych strankach amputovania koncatin a hlavy tiez nevynimajuc. Dej filmu je slaby, ale vsetko to zachranovali hororove sceny pre gore fajnsmekrov a podareny ksichtik sialeneho tzv. masiara, ktoremu sa matka priroda pohrala s tvarou :) Aj ked sa to skoro vsetko odohravalo v jednej miestnosti, tak filmu to neubralo a unasalo sa to spravnym smerom ku zdarnemu koncu filmu. Chcelo by to pokracovanie, kde na konci filmu bolo ukazane, ze krvilacnemu besneniu nie je este koniec.

Dead Mine (2012)

Stiesnene priestory v podzemi a nevysvetlitelne objavovanie, co sa to skryva v podivnych miestnostiach okupovane kedysi japonskymi vojakmi pocas druhej svetovej vojny vo mne vyvolavali radost na sposob, ked som videl film The Descent, ktory sa nan podoba, ale trosku v horsom prevedeni, co zas tak moc filmu neuskodilo. Sympaticke tvare podzemnych tvorov boli k svetu a ich objatie voci nevitanym hostom bolo doslova smrtelne. Aj gore scenam sa dostal priestor a pekne ukazovali, ako sa na horor patri. V tomto bode to vsetko klapalo, len k navrseniu vacsieho hodnotenia by to chcelo viac zapracovat na atmosfere, ktora by filmu viac dopomohla ku preskumavaniu kazdej miestnosti, ci nahodou sa nieco neskryva za kazdym rohom. Koniec filmu bol doslovne otvoreny a vsetci do jedneho to schytali a happy end sa nekonal. Okrem jedneho, ktory to mozno aj prezil, ale to uz bohuzial neviem, lebo vobec neukazali, ci ho zabili, alebo nie. Pre mna osobne je to slusne zvladnuty horor, ktory ma celkom dobre zabavil.

Porotci (2013) (TV film)

Zo zaciatku som mal pocit, ze ma to bude bavit sledovat, asi v prvej polovici filmu, ked vo filme pouzili nadprirodzene ukazy z oblasti ducharskeho sveta. V tomto momente som v tom videl putavu podivanu, ale neskor akoby tapali na jednom mieste a nie von zo zacarovaneho kruhu. A este ked ukazali toho chudaka, ktory za vrazdami bol, tak ma to uz tak nebavilo a nudil som sa aj trosicku, co vidim na obrazovke. Je to obycajny film ovplyvneny krimi zanrom, kde sem tam sa mihli akoze hororove prvky posiate thrilerom.

Ledové monstrum (2010) (TV film)

Dean Cain alias serialovy Superman nam starne, coho svedkom je aj tento film, kde uz neni zrovna najmladsi. Ze by nejako extra exceloval v tomto filme, to by som klamal. Posadnuty typek po objaveni stratenej lode by aj isiel cez mrtvoly, len aby dosiahol svoj ciel. Svoju ulohu obstojne zahral, ale je stale na tom lepsie, ako jeho kolegovia na tej stanici uprostred nehostinnej krajiny plneho snehu. Tu sa tvorcovia filmu inspirovali filmom Alien versus Predator, kde zmienovani Predator dostal zelenu v tomto filme. Dej filmu bol v niektorych scenach podobny filmu AVP a to najviac v tom vrtani do snehu a samotne objavenie svojho ciela sa to velmi podobalo. Pri prvom zabere, ked ukazali nasho neprivetiveho ladoveho tvora som sa trocha pousmial, ako vyzeral. Ze by z neho isiel strach, to by som klamal. Akcne sekvencie boli este na tom horsie a vsetko naokolo to nevyzeralo zrovna k svetu, ako to nedokonalo premysleli do finalnej podoby. Ako jednohubka sa to dalo v pohode stravit, ale ze by som filmu dal este jednu sancu pozriet , to urcite nie. To by uz bola strata casu, pretoze by som to mal v pamati, ze to zrovna za moc nestalo.

Zlořečení (1981)

Tak o tomto filme mozem povedat, ze je to kvalitny horor, ktoremu nic nechyba a tema satanizmu vo filme ma potesila a ukazala, ze svata cirkev je za nou pozadu. Asi tristvrte filmu sa dokopy nic nedialo na poli akcie, ale to vobec nevadilo, pretoze hustnuca atmosfera, ako sa to vyvijalo dalej, len filmu spravne dopomohla ku skvelemu sledovaniu tohoto podareneho snimku. Co ma ako dalsie potesilo boli detailne zabery na odsekavanie hlav pri zaverecnom finale, kde sa rozputalo prave peklo v kostole za doprovodu krvilacnych kancov, ktory si s chutou pochutnavali na kadetoch:) Na to, ze film vznikol v roku 1981, pouzite efekty vo filme nevyzerali zle, aj ked obcas bolo vidiet, ze to boli atrapy hlav, ktore padli na zem. Najlepsie bolo rozmlatenie hlavy na sracku pri prvej obete v kostole, to uz sa dalo povedat, ze to bola krasna podivana pre hororove ocka :) Hlavna postava vo filme spodobena hercom Clintom Howardom mi nic nehovori, ale jeho drzka mi je velmi znama z inych filmov, kde si zahral mensie ulohy v podobe nie kladnych postav. Film jednoznacne patri medzi moje naj horory, ktore som doteraz videl. Dufam, ze takych bude viacej a nie len zriedkavy pripad, ze som narazil na dobry horor.

Přízrak (2006) (amatérský film)

Nebolo to take zas spatne, ale zriedkava napata situacia v tomto filmiku je malo, aby to malo u mna lepsi uspech. To zahadne buchanie na dvere bolo dobre, ale neni to nic originalne. Uz to bolo mnohokrat pouzite v inych filmoch a tam to malo vacsi uspech, ako sa to vyvinulo dalej, co v tomto pripade moc nepomohlo.