Jessabelle (2014)

Bez nápadu, atmosféry, vykrádačka Klíče a Kruhu.. Nesmyslná pointa.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

První dva díly série jsem sledoval a říkal si: až budu na střední, to bude mazec, párty, holky... Těšil jsem se až budu moct prožívat to co hrdinové. A teď, už se nekoukám dopředu, ale dozadu, střední a vejška pryč.. a najednou má všechno velmi nostalgickou barvu... Prostě celá série není o zvlášť kvalitní filmařině, ale mě to pokaždý potěší a rozesměje....až skoro rozpláče :)

Interstellar (2014)

Dokonalost! spojení témat vesmírného dobrodružství, kvalitního dramatu, apokalypsy a mystérie a to vše za hudby Zimmera.... Kéž by šlo hodnotit 8 hvězdami! poprvé musím o všech co dají míň než pět hvězd prohlásit, že jsou to ignoranti a ichtyláci. Jo a díky filmu jsem si koupil hodinky Hamilton :)

John Wick (2014)

Chci víc takových filmů.... čistá žánrovka.... Po Street kings opět důkaz, že drsňáky Keanu umí. Dlouho jsem váhal nad pěti *, ale ještě se k tomu možná dopracuju po dalším shlédnutí. .....Dopracoval:) komu se to nelíbí, ať si koule políbí!

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Na čem vlastně v životě záleží? na tom mít proč žít, nebo nemít důvod umřít? Proč se někdo chce zabít idkyž jeho život nic tak těžkého nepřináší? a proč jiný na životě trvá i přes extrémní nepřízeň osudu? Je Veronika dalším zástupcem naší generace, která bez existencionální krize nemá za co bojovat, nebo je to prostě jenom rozmazlená blbka co se nudí tak až se chce zabít? Tak jako tak, dobrý film na zamyšlení.

Zmizelá (2014)

A to jsem myslel, že Klub rváčů je Fincherova největší psychárna. To jsem ale vynechal jeden podstatný detail - ženy. Navíc teď konečně Ben zavřel hubu všem šťourů, co ví o filmu hovno, a poslední roli s ním si spojují s Pearl Harborem. Super herec i rejža. A film do top ten. Paráda.

Ve stínu upíra (2000)

film jsem viděl v průběhu asi dvaceti let několikrát. Je to smyfonie Malkoviche a Dafoa. Dafoe je opravdu hrůzu nahánějící upír, který přes absenci zvláštních efektů zvládne se svojí postavou, obličejem a make upem neuvěřitelné věcí.Jeho postava a obličej působí doslova nelidsky. Někdy to ppůsobí opravdu, jako by přehrával. Nicméně kromě teatrálnosti žánru té doby, kterou se snaží dostihnout (upír který hraje upíra je vlastně přirozený, ne?), kdo vlastně ví, jak by se nemrtvý měl chovat...?Malkovich hraje zapáleného režiséra velmi uvěřitelně a I McCornack zde je tak nějak děsivě sexy:) a ma krasny prsa. Celá ponurá atmosféra filmu stojí za to. V interiérech vesnice se člověk uvědomí, že ikdyž už v té době jezdila auta, létala letadla, natáčeli se filmy atd., někteří lidé žili stejně jako v polovině osmnáctého století. A nakonec ta vtíravá otázka: Byl Max Scheck upír? :)

Zabít tiše (2012)

dlouhá a prožvaněná povídka o podřadných zločincích. Kromě loupeže a závěrečných 10 minut velké nic.

12 let v řetězech (2013)

Krásný film. Je s podivem, jak nedávno minulá je ta doba. Vždyt ještě před sto lety se to dělo. Nicméně i dnes je mnoho zemí kam když přijedete, nemůžete si být jistí vůbec ničím. Islámský stát rovnou popravuje, v KLDR budete taky takový slave na plantážích atd atd. Všichni černoši byli v rolích utrápených negrů přesvědčivý ( zajímavé, že jim jde hrát buď role utlačovaných, nebo utlačovatelů, nic mezi). I skopčák exceloval, ikdyž ho zrovna nemusím. Kdo potěšil byl Brad v menší roli kanadského správňáka. Bohužel, podobných filmů bylo natočeno už tolik....s tento nad nimi ničím nevyniká, ani příběhem, ani režií.. Snad jen scenérií nádherné přírody. Močály a ty zvláštní stromy se závoji v okolí New Orleans bych jednou rád viděl na vlastní očka. Dodnes je ta krajina něčím tajemná, jako muchovy obrazy. Sečteno a podtrženo, 4*. nic víc, nic míň.