Club Zero (2023)

Film byl skvelej. Uzasnej. A uz ho nechci nikdy videt. Poustel bych to na stredni jako prevenci manipulace.

Vánoční koleda - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Hodnotím s odstupem, protože jsem v této tématice zaujat. Viděl jsem už 4x, každý rok v adventu. Jsem fanoušek hororu, fanoušek Vánoc a Dickense. Mě to asi zklamat nemohlo. Ale originalita, se kterou tvůrci k látce přistoupili ji dle mého dala možnost vystoupit z řady adaptací a poslat to do hledáčku dospělé generace. Guy Pierce - master work, ale ji Serkins, Graham se opravdu snažily. Kdo podle mě zraje, to je role Mary. Obsazení černošky do té doby je trochu s otazníkem, ale tíha jejích pocitů, kterou beze slov zněla z obrazovky mi pronikala tak hluboko do těla, že jsem s ní sdílel každou strast i radost. Jemně dotvořený background za bolestmi a podnikáním Marleyho a Scrooge příběhu pomohl, délka akorát, podmanivá temná hudba. Zvýšil sem na 5*, abych trochu odčinil omezenost hodnocení místních kritiků. Aneb dejte těm změnám a jiným rasám někdy šanci:)

Vánoční koleda - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Bez nadsázky to nejlepší co kdy vzniklo mezi seriály, a možná v kinematografii vůbec. Temné ,hutne, plné pocitů a magie. Geniální nápad byl jak obsadit chemický vyváženou ústřední dvojice, tak zvolit jih USA a exteriery. Genialni.

Rozhněvaný muž (2021)

Ani ta nejlepší kombinace herce a žánru se nedá opakovat do nekonečna... Za mě plochý, bez emocí.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Stejný, jako u předchozích počinů Flanagana, neudrží tempo. První polovina byla skvělá, zajímavé téma, trochu toho děsu, ale pak se z toho stal ufňukanej epos. Myslím, že HoHH už nezopakuje.

Jan Žižka (2022)

Boj mezi 3 a 4 hvezdami. Zajimavy pohled na pozadi mocenskych boju te doby. Skvely a surovy stredoveky svet a paradni herci i scenerie vcetne hudby. Ale taky nekolik zbytecny klise zabijejicich celek. Jednu poradnou bitvu to jeste chtelo. Kdyby to byl 1. dil trilogie, tak jako uvod do Husitstvi genialni. Ale ma Ceske pomery zdejsich ultra sracek opravdu Rolls…

Síla psa (2021)

Zkrocena hora - pequel:)) na tohke je potreba mit cas a chut. Kdyz tomu date sanci, vymackne vas to z emoci a vyplivne v pulnoci koukajic do orazdna s chuti na cigaro a touhou zajit do antiku pro nejakou  starou cetku. Neveril jsem, ze BC muze hrat desivyho rancera. Kloboucek.

Město patří nám (2022) (seriál)

Policejni sceny za 5*. Zbytek ale nudna politika navic pujici po povrchu problemu.