Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tentokrát trochu slabší, ale pořád 4 hvězdy. U tohoto dílu se zamýšlím nad tím, co je ve skutečnosti už přepálené a co je ok? Co mě potěšilo, byla stará garda.Snipes a Banderas dobrý, u Wesleyho už je znát, že ohyblivost je někde jinde než za časů Demolitionmana nebo Blada, a u Banderase byla trochu přetažená ta komická vsuvka. Ne, že by nesedla, ale měla být prostě kratší. Taky mě mrzí, že Arnold nedostal více prostoru, protože ten chlap je v životní herecké formě. Nicméně hlavním bonusem byl záporák - Gibson. Opět potvrdil, že hrát prostě umí, a je jenom škoda, ženeukázal, stejně jako Arnold svaly, na kterých pro film hodně zapracoval. A ještě škoda že místo svojí "smrtonosné zbraně" Beretty střílel s magnumem. Co mě ale zklamalo to byl mladý tým. Místo postradatelných by se mohli jmenovat spíš nevýrazní. A tu buchtu si mohli opravdu odpustit. Osobně dr mi víc líbili první dvě akce, ta závěrečná, vysvobozovací, byla už prostě moc. Já osmdesátkám holduju, ale ani tam se neděla taková zvěrstva, jako tady. Prostě bych malinko ubral z plynu, a dle mého by to pomohlo. Z Forda jsem byl z počátku rozpačitý, ale pak se mi tam teda líbil víc než Willis, který nějak nezapadal. Celkově to ale pořád byla zábava protkaná hláškami a akcemi, na kterou se rád kouknu znovu. Zajímavé komenty - Superpero, Lima.

Transcendence (2014)

Když se člověk rozhlédne kolem sebe, je staré téma nadvlády stojů čím dále aktuálnější, o apokalypse nemluvě. Co by dělala mysl, kdyby si uvědomovala sama sebe a nebyla omezena kapacitou a neduhy jednotlivce, jako je nutnost odpočinku, emoce, nebo nedostatek paměti? Dle mého velmi dobře pojatý film, s odpovídajícím obsazením, ani Paul Bettany mi tentokrát nevadil. P.s. Kéž by někdo vymyslel lék na totálně zničenou planetu, zdroje, floru a faunu..:-)

Kluci nepláčou (1999)

Hilary umí hrát. Byla božská! a film byl děsně nudnej!!!

Na hraně zítřka (2014)

Cruise tady zavře hubu všem, co tvrdí, že neumí hrát.

Šepot (2007)

Do dvou třetin filmu jsem chtěl dát maximálně dvě * s odřenýma ušima. Poslední třetina to docela zachránila. Proč neřeknu, ať nespoileruju, , ale pokud tu nudu na začátku vydržíte, přijde malá odměna, film dostane atmosféru, která mu do té doby chybí. A plus půl hvězdy za Wolfy :)

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Film jsem viděl mnohokrát jako dítě, doteď máme někde originál whs. Z mých vzpomínek to bylo velmi hororové. Když jsem se na to koukl teď, mám podobná pocit.:) Je to zajímavý námět, a byl by z toho i super scifi horor. Prostě to vypovídá skutečnost, že to že vyhrajete jednu bitvu, neznamená že máte válku v kapse, a v životě není žádné jsou jen šťastní navěky. Sněhurka a princ si to tady museli ještě hodně zasloužit. No Kníže a drak jsou opravdu hororový, sněhurka jemná a princ správnák, navíc je tam milion vychytávek, za největší bych označil výra kuřáka, který chce být pořád zlý, a je s ním fakt švanda. Nemůžu to hodnotit objektivně, ale z mnoha pohledů je to zajímavý počin, aneb jak to teda bylo dál....?

Sloní muž (1980)

Já nevím, možná si to zaslouží plný počet. Po shlédnutí mi bylo blbě, na těle i na duši. Asi to tak bylo točeno. Lynche nechápu a nemám rád. Nikdy sem se za lidstvo tolik nestyděl, a neprožíval u filmu tolik pocitu křivdy. Film který je pro silné žaludky a rozhodně není vhodný na sobotní dopoledne!

Sejmi je všechny (2007)

Když se někdo snaží být vtipný, drsný a cool za každou cenu, je to spíš smutné, než vtipné, přišlo mi to jako parodie. Monicy v roli šlapky, ndal bych ani tu hvězdu.

Dexter (2006) (seriál)

Dokonalý nápad. první dvě série naprosto perfektní, to vnímání rutinního chování těch "normálních", jeho hodnocení a napodobování, to byl nejjvětší tahoun dextera. K tomu promyšlený příběh.. Bohužel se postupem sérií stával z dextera spíš průměrný občan s touhou, kterou asi občas cítí každý, jen on měl koule to prostě dělat:) To ale na druhou stranu ani dalším sériím neubíralo na napínavosti. Nicméně závěr seriálu me, a teď upozorňuji, že přijde sprosté slovo: rozmrzdl. Fatk se mi tenhle konec nelíbil, ikdyž jsem si říkal, jak by asi mohl dopadnou masový vrah který se navíc stal fňuknou..tak trochu jsem i tak ale doufal v happy end...

Světová válka Z (2013)

Vemte dohromady filmy Znamení, Já legenda a Brada Pitta a dostanete tohle:) Ikdyž mě nečekal žádný nový oslnivý zážitek, spíše tak rekapitulace dění v žánru za posledních deset let, mě to bavilo. Bradovi jsem jeho roli sežral, ikdyž už ho znám z tolika jiných, a zombies vypadali opravdu slizky a nebylo na nich aspoň vidět tolik, že jsou to počítačové loutky jak to bylo u Legendy.. Film má spád. Jo, jsou tu nelogičnosti....ale upřímně, kde ne? Filmy jako je tenhle jsou pro mě vždy dobrým argumentem, proč jsem si dělal zbrojní průkaz :D