Zelená kniha (2018)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Stejně, jako mnoho dalších, i já už jsem přesycený nekonečnou písničkou o zlých bílých a trpících černých. Proto jsem se toho filmu docela bál. Miluju Vigga, na co sáhne, to mu jde. A naštěstí to tady není jiné. Očekávaný vývoj nepůsobí kýčovitě, hercům věřím a aktivně anti-rasistický film jako celek působí celkem nevtíravě. A zábavně. Po rytířovi, baseballistovi a rusovi tu máme taliána Vigga s výstupem a akcentem mistra.

Hrdinové ohně (2017)

Typicky americká atmosféra, předvídatelný průběh, ale konec prostě zasáhl. Brolin je typ člověka, na kterého se dobře dívá.

47 metrů (2017)

Zábavný nesmysl plný klišé a klaustrofobie...:)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Dusivá atmosféra, Vynikající Goodman a skvělá, jednoduchá zápletka. Mě to bavilo.

Ad Astra (2019)

Možná jsem čekal druhý Interstellar, který jsem nedostal. Možná jsem byl nadšený z letního zážitku a Bradovi Tarantinovky. Důvodů, proč bych ten snímek mohl omluvit bude víc, ale mě osobně zkrátka k nesnesení nudil.

Joker (2019)

Stalo se vám při přihlížení filmu v kině, že jste zatoužili sáhnout si na život? Považuji se za diváka, který snese hodně, fakt hodně. Kde lidi odchází ze sálu u Tarantinových krváků, tam se většinou směju. Tady mi do smíchu nebylo (narozdíl od mentála v řadě přede mnou, který se smál věcem, na kterých vůbec nic k smích nebylo). Phoenixe jsem sledoval a měl rád už od 8mm, výběr jeho rolí mi ale časem trochu přestal imponovat. Tady ovšem došlo k zásahu osudu, boha, nebo prostě z prdele klika. Nezavede POMO šestou hvězdičku pro omezený počet filmů na diváka?

COOLfeed (2018) (pořad)

Díl s Moni Babi a Faltýnkem (18.3.2019) - skvost. SKVOST!!!

Útěk do divočiny (2007)

Ten snímek je brilantně natočený. Vnitřní pocit je z toho ale rozporuplný. Na jednu stranu mu fandím, protože ho chápu. Nechce žít podle nastaveného scénáře rodičů, které trochu přehnaně démonizuje a provokuje. Ale veme to ad absurdum a to ho bude stát víc, než by původně chtěl platit. Kromě toho žije sice bez civilizace, ale bez její pomoci se velkou část cesty absolutně neobejde a na konci už vůbec ne. Kromě toho Puška, autobus atd., to taky není příroda, že ne. Amerika má z přírodního hlediska co nabídnout, a Eddie Veder k tomu složil parádní soundtrack. Je to zkrátka dobře natočený film o hodně komplexní problematice, možná nejzásadnější otázky dneška. Jde civilizace správným směrem?

Pacifik (2010) (seriál)

Po shlédnutí první dílu jsem si říkal, že proti BoB je to slabé. Nevtáhlo mě to tak do děje, postavy mi přišly povrchní, válečná scéna plytká. Ale hrozně to gradovalo. Devátý díl by neměl vidět NIKDO, kdo nemá rád násilí a bezpráví. Třásl jsem se mixem pocitu vzteku, lítosti a nespravedlnosti. Je to určitě nejrealističtější pohled na válku, jaký uvidíte. Není na ní nic romantického, hrdinského ani kladného. Je to sračka se všemi zápory, které jenom vymyslíte, zabíjí lidi v hrozných bolestech a ty, co snad přežijí, totálně zničí. BoB je pěkná podívaná, kterou si pustím rád znovu. Tohle byla dokonalá podívaná, kterou už nikdy vidět nechci....