Město patří nám (2022) (seriál)

Policejni sceny za 5*. Zbytek ale nudna politika navic pujici po povrchu problemu.

Top Gun: Maverick (2022)

V kině fantazie. Tohle je akčňák, tohle je retro, tohle je všechno v tak Americko nacionalistickým pojetí, že to nelze nemilovat. Paroduje to samo sebe a přitom je to fakt pecka.

Jedna noc (2016) (seriál)

Wow....Wow!!! Jakto, že se o tom seriálu víc neví? Skrýval se mezi sračkama na HBO a čekal na svoje objevení. Pilot je naprosto dokonalej, frustraci jsem prožíval společně s hlavním antihrdinou, jak kdyby šlo o kejhák mě. Celou sérií se line klidově mrazivá atmosféra a konec vlastně nenabídne to co člověk potřebuje, tedy pořádnou odpověď, co se vlastně stalo, ale tady mi to ani nevadilo. Paráda. John Turturro se tady taky docela předvedl.

Batman (2022)

Krásná atmosféra, interiéry, exteriéry, vynikající hudba... Ale něco tomu chybělo. Všechno se táhlo do nekonečna, dokonce i Batman chodil, jako po obrně. V zásadě tam byla jedna slušná bojová scéna, a jedna honička, to je na tři hodiny málo. A dál hromada nekonečných a nezajímavých monologů, vedoucí k non-wow odhalení pointy z levné detektivky. Hlavní záporák nechutně vykradl a hlasově pěkně imitoval jak Bana (maska, zastřený hlas) tak Jokera (chichotání a roztřesená kamera). To za mě vadilo asi nejvíc. Jsem od dětství  Batmanem posedlý, ale tohle byla nudaaaaa.....

Není čas zemřít (2021)

Po delším čase zase něco napíšu. Stejně to nikdo nečte (zdravím Mr.Pumpkina). Jsem od začátku velkým zastáncem a fanouškem Graiga v roli Bonda. Tvůrci dali šanci herci vedlejších rolí a správně vycítili potenciál. Je to první Bond, který krvácí a dělá chyby, ale taky první, kterému tu akci věřím. Tady se povedlo propojit klasiku s modernou naprosto skvělým způsobem a odchod Craiga po 15 letech je navíc okořeněný kapkou sentimentu. Dokonce ani ta francouzská běhna mi tady tak nevadila. Skvělý konec jedné éry. Už se těším na transsexuální černošku, která ho nahradí. Vlastně ne.

Řezník: Pan Au (2016) (hudební videoklip)

Že se mi tohle dost líbí, s tím se vytahovat nemůžu. Al je to tak. Ten člověk je vtipnej a má koule. Jen hluboce doufám, že tomu sám nevěří.

Dracula (2020) (seriál)

Slédnuto po druhé. Tak málo chybělo k opravdové dokonalosti.... Hlavní představitel mě uchvátil. Tolik cynismu, skeptiky a nadhledu by měl snad opravdu jen upír, pro něhož smrt není ničím neobvyklým ("proč vy smrtelní tolik lpíte na životě, když smrt je to, co Vás udělá kompletními?") Pravdou je, že prostřední epizoda je trochu nuda a mohla být klidně rozdělena po pár minutách mezi první a poslední, které měly grády. Chemie mezi Draculou a Agátou funguje, jeden obdivu druhého stejně silně, jako jej nenávidí. Závěr mohl být méně polopatický ale zachránila to poslední scéna, s odpovídající zvukovou kulisou. Hrad, nemrtví, nechutnost a oplzlost zde vyvážila Draculova inteligence a unavenost stále stejnými scénáři jeho denní nevšednosti. Škoda jen druhého dílu a celkové ukecanosti některých jednotlivých scén. Ale i tak po dlouhé době skvělý počin v žánru i sub žánru.

Cesta do Palomy (2014)

Doted jsem se nerozhodl, jestli byl film vypraven prijemne pomalu, nebo se nudne vlekl. Nektere dialogy nedavaly vubec smysl, ale scenerie a hudba zase ledacos vynahradily. Scenar sracka, remeslne slusne. Ze je Indian sem Mimozovi neveril ani vterinu ale ten jejich drsnacky teplej brortherhood me bavil.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Snad každý, kdo má rád ten seriál, o něčem podobném ve skrytu duše snil. Asi není náhoda, že HBO upopředilo Přátele v posledním půl roku na své nabídce, a já to samozřejmě zase celé hltal. Měl jsem z toho obavu, přeci jen ten seriál byl klenot a skončil takřka dokonale. Nakonec měli tvůrci rozum, netočili nové díly ale pojali to pouze jako setkání a vzpomínaní na staré dobré časy. A přes mnohou kritiku se jim to dle mého povedlo. Funguje tu emoční stránka, jejich slzy i smích jim věřím. Aby ne, deset let života, které udělali z neznámých snažílků doživotní legendy, na to se nezapomíná a s výjimkou Jennifer už na )spěch nikdo z nich pořádně nenavázal. Překvapil mě jejich vzhled. Nejrychleji stárnoucí (v rámci seriálu) Lisa Kudrow vypadala skoro stejně, jako na konci natáčení, naopak mladíček Perry působil dojmem polomentálního důchodce. Drogy mu daly asi zabrat. Sympaťák LeBlanc zůstal sám sebou, jenom má dvacet kilo navrch, CC už přes plastiky skoro nehýbe čelem a Anniston to pořád sluší, ikdyž i na ní se podepisuje zoufalá snaha nestárnout. Ross je Ross jen mu trochu klesl ksicht, gravitaci hold neodolá nikdo. Ale působil z nich asi nejvíc svěže a sám sebou. Potěšily návštěvy dalších účinkujících, trochu mě provokoval moderátor, který měl teda echt přihřátý english accent. Ale věc zvládl. Já na seriálu vyrostl a nyní jsem v kristových letech, tedy starší, než Přátelé ve většině jejich sérií.  Jsou věci, co mi na seriálu už tolik nesedí, ale na druhou stranu zde nacházím pořád nové a nové pohledy na věci, které jsem dřív nevnímal. Jako pocta neopakovatelnému fenoménu a úžasné atmosféře 90. let to vyšlo a tvůrcům tleskám. Jsem rád, že jsem konečně zahlédl i samotné tvůrce, protože největší uznání patří právě jim. Ten nápad, koule to prosadit, financovat a upravovat často za pochodu, respekt. Při vší nenávisti, která vládne světu je vidět, že nejsilnějším činitelem je pořád láska a humor, a to mi dává naději.