Spása (2014)

Jako dobrý, tleskám Dánům, jen proč musí /spoiler/ na začátku vždycky umřít dítě? Nešlo by to třeba jen s únosem, zraněním, nebo prostě bez dětí? Začínám si myslet, že západní ivilizaci chybí časy, kdy přežilo do dospělosti každé třetí novorozeně...

Tenet (2020)

Znáte to, když máte na sobotu naplánovaných osm věcí, kdy jedna navazuje na druhou, krásně se to prolíná a realita je potom úplně jiná a vy jste rádi, že stihnete polovinu? Tenet je pro mě obdoba. Skvělá myšlenka, nepochybuji, že v hlavě Nolana to perfektně funguje, ale pro obyč smrtelníka je to trápení. Některé pasáže moc nedávají smysl ani při nejlepší vůli a pokud ano, je to tak špatně podané, že se k tomu člověk nepropracuje, pokud si chce děj trochu užívat a nenechat si ho utéct. Už počátek mnoho lidí kritizoval, tam jsem ale já měl pocit, že to ještě klaplo. Tady mě to prostě nechytlo. Po Dunkirku pro mě osobně druhé zklamání od režiséra, kterého si jinak vážím. Ale je to moje osobní hodnocení, pokud to někdo vidí jinak, proč ne.

Zaklínač (2019) (seriál)

Nechci znít moc homo, ale Henry byl na celém počinu to nejzajímavější. Jeho pohled "jsem nasraný a trápím se a protože jsem moc nad věcí, nechám to bejt" se sem hodil a s bílýma vlasama mi připomínal Lamberta ze Mortal Combat. Ale série je nevyrovnaná a jeden zábavný díl střídá další o ničem. Možná se toho měl ujmout Jackson:)

Straight Outta Compton (2015)

Nebylo pro mě snadné film hodnotit. Rozhodně to nebyla nuda, začátek devadesátých let se povedl vykreslit věrně a herci se opravdu podobali svým předchůdcům. Ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že film oslavoval bandu ústředních "Niggaz" až moc nekriticky a opomíjel dost akcí, kde by za hrdiny úplně nebyly. Ostatně častá přítomnost zbraní, drog a smrt Eho na AIDS mluví samy za sebe. Nechci je soudit, vyrůstat v "hoodu" a prosadit se, to musí být fuška a oni to zvládli na jedničku, sám si jejich tvorbu občas poslechnu. Policejní a drogové gangy si tam podle všeho nemají moc co vyčítat. Určitě ale stojí za shlédnutí. Mladej Ice Cube má podle mě budoucnost.

Interview s upírem (1994)

Vyjmecny film. Kdysi jsem chodil do videopujcovny na Jiznim meste Prazskem. Vzdycky jsem tam fajn pokecal a prestoze jsem byl teenager, tak chlapi tam me radi videli a ztratili se mnou par slov. Jednou mi doporucili toto. V te dobe me to uhranulo. Plejada genialnich hercu sehrala symfonii na tema “proc nema smysl chtit zit vecne”. Prazdny zivot nevyplni ani vecnost. Nektere sceny pusobi prihrate ale pocitam, ze upirum neslo o sex spis jako o estetiku a moznost poznat nekoho, s kym muzou dat rec o problemech nesmrtelnych. Kradne podkresleno temnou hudbou. Za me inteligentni a nevsedni film ktery neni pro kazdyho.

Národní třída (2019)

Rozporuplný film stejně jako kniha kterou jsem četl. Na jednu stranu geniální introspektiva do určité subkultury lidí, která spíše přežívá než ije. Neřekl bych ani na okraji společnosti, protože bohužel tvoří možná většinu. Na druhou stranu příběhy o looserech umí málokdo. Chybí tomu trochu vyšší Pointa. Čermák to zahrál svědomitě, retrospektiva byla fajn a celkem doplnila charakter příběhu. Mezi sračkami co se tady ve velkém točí, tohle určitě patří k tomu lepšímu.

Jako v bavlnce (2020)

Nemuzu si pomoct, ten film nemam rad. Nemam rad hlavni postavy. Pike je mistrem mimiky ale tim trochu vykrada sama sebe a film po filmu je to vetsi nuda. Jediny svetly bod filmu je uplny zaver. To me trochu uspokojilo.

Noční zvířata (2016)

Film má dvě linie. Tu s Amy Adams bych raději vynechal, ale ta linka s únosem rodiny, byť je to morbidní, je úžasně natočená a Johnson je tady fakt nechutnej zmetek. Shannonovi zase věřím jeho roli umírajícího policajta a Gyllenhaal ten by zahrál i ženskou, když na to přijde. Jenda a pět hvězd v průměru na 65-70%.