Nepřátelé (2017)

Vyprávěné pomalu, pomaličku. Úvodní scéna mě málem odradila od sledování zbytku. Slabší povahy to nemusí vydýchat. Bale je pro mě rozporuplná persona. Pokaždé hraje na maximum, ale ne všude to "vyzní". Tady to teda vyznělo. Pro mě jeho nejsilnější role. On za to může i geniálně jednoduchý a přitom silný scénář. Příroda středu spojených států to dokonale podkreslila. Chvíli nenávidíte Indoše, chvíli Bílé bubáky a nakonec si řeknete: Proč se vlastně nemají všichni rádi? Válka stojí za hovno. Dobře strávené dvě hodinky života.

Poltergeist (2015)

Super, Super, SUPER! Mám teorii. Jsem místní samozvaný hororový guru. Na horory se však dívám jen v přítomnosti deseti členů rodiny včetně psa a křečka. Díváme se raději při světle. Pokud se každou druhou minutu nelekneme, je horor nudný. Pokud se dějová linka nejméně třikrát nepřetočí, scénář nestojí za nic. Navíc nikde žádné kozy. Sečteno a podtrženo - odpad. Nepřipomíná Vám to něco? ZA MĚ: Lepší než originál. Mám slabost pro styl Sama Rockwella, je fakt nepředvídatelný. Děcka hrála průměr, i když holka byla celkem děsivá. Co se podařilo, to je to záhrobí, tam bych fakt jít nechtěl. Finále bylo sice možná lehce přes čáru, ale co čekáte od stovek nasraných duchů? Jestli se Vám to nelíbí, neměli jste se stěhovat na.... Ale to bych spoileroval. :) Pusťte si film sami, v přítmí a bez předsudků, a uvidíte, že to nuda není. Jsou lepší horory. Ale musíme pořád jenom srovnávat a kritizovat? Neměl by filmový průmysl být spíše zábava a uvolnění?

Domácí vězení (2014)

Ten snímek jsem odkládal dva roky. Pořád mě nelákal do té míry, abych si řekl, že je ten správný čas. Dobře namíchat koktejl komedie a hororu, to je umění, kterému vládne jen málo kdo. Přišlo ale příjemné překvapení. Nemělo to chybu. Skvělí herci, kteří díky svému vzhledu a přízvuku opravdu dovolil věřit, že se jedná o příběh jedné obyčejné rodiny. Dům, který byl tak obyčejný, zařízený a vybydlený... deprese běžného života. A do toho celkem dobře zapracovaná jinak těžko uvěřitelná zápletka. Nedivil bych se, kdyby se zde inspirovali tvůrci The Boy. U hlavní aktérky jsem se pořád nerozhodl, jestli se mi líbí, nebo hnusí. Komediální prvky tam byli jen zřídka a vhodně zasazeny, nenarušili jinak temnou atmosféru. Prostě jste se zasmáli a šlo se dál. Za mě pochvala a doufám, že podobných projektů bude ze Zealandu víc!

Já, Olga Hepnarová (2016)

Rozporuplné pocity. O co tady vlastně šlo? Pokud bylo cílem zobrazit Olgu, jako ženu s retardací druhého stupně, tak to se povedlo. Zahrané to bylo věrohodně, inteligentní výrazy si Mišulka šetřila na jiný film. Přišlo mi to ve všech ohledech přetažené, ano, ukázali nám že byla nepochopená, sociopatická a oddělená od společnosti, ale těch tendenčních áběrů tam bylo zbytečně moc a nesnesitelně dlouhých. Co bylo fajn byla atmosféra komunismu dotažená k dokonalosti černobílým zpracováním. Taky způsob, jakým vyobrazili samotnou nehodu. Sexy byly lesbické scény. Z filmu si odnáším toto: za komančů bylo hodně lesbiček, a ženy by neměly dostat do rukou nákladní auta. Zato k psychiatrům bych jim dal permici. :)

Annabelle (2014)

Nenechte se odradit místními "znalci". Kdo má rád atmosférickou podívanou, určitě si to užije. Začal to Wan, a část jeho týmu v tom pokračuje. Kvality Conjuringu to nedosahuje, ale je to dobrý. Za mě 70%. 4 hvězdy jsem dal, abych vyvážil neodpovídající průměr.

Mladý papež (2016) (seriál)

Nenechte se odradit prvním dílem, vystoupá to k výšinám! První řada super super super!!!

Stranger Things (2016) (seriál)

Kdybyste to pustili lidem v 80. letech, tak by je, kromě kvality obrazu, asi nic netrklo. Skvěle dobově zpracováno, včetně zde mnoho zdůrazňované hudby, která mě trochu připomínala The Knick. Děti svým zjevem pořádně provokovali, co jedinec, to případ, celkově casting se povedl. Atmosféra alternativní reality působila někde mezi Vetřelcem a Silent Hill, a děj se zde vyrovnaně graduje a na konci nezklame. PRVNÍ SÉRIE 110%. Jsem zvědav na druhou, nedořešeného je zde dost na to, aby úroveň neklesala. EDIT: neklesla ani u třetí. Nikoli pro mě.EDIT: čtvrtá byla zmatená a hrooozně utahaná:(

Lilja (2002)

Čistá hrůza. slabší povahy se raději nedívejte. Šeď, deprese, strach, úzkost.

Mělčiny (2016)

Tak do dvou třetin jde všechno jak má, film nenudí, netáhne se, má pár drama-pointů.. Ale závěr by slušel odstřihnout, a raději to prostě utnout, protože buď mám pravdu, nebo lidi a žraloky kurevsky podceňuju v jejich schopnostech:)

Babadook (2014)

Někdo by se mi mohl divit, pět hvězd, fakt?? Fakt!!!! takhle jsem se v životě nebál. nešlo ani tak o toho ducha, jako o hlavní aktérku. Ta dáma je děsivá. mrazilo mě v zádech od začátku do konce. Trochu zvláštní bylo teda vyústění, ale to bych jim odpustil... Paráda. P.s. jde o atmosféru, koukejte se sami a ve tmě, a film bude brzy v červených- Essie Davis zaslouží oskara!