• Krátkometrážní
  • Thriller

Gu dao jing hun (2011)

Tentokrát si zo mňa Ázia nepekne vystrelila. Dával som do toho nádeje, lebo ostrovné horory obvykle patria k týml lepším, no vzápätí som to mal chuť vypnúť už po 15 minútach, keď hlavných hrdinov začalo naháňať stádo smiešnych, zakrpatených, červenookých diviakov. To je ale asi jediné, čo si z filmu zapamätám. Je to nezaujímavá nuda s otrasnými dialógmi a ešte horšími trikmi, ktorá neobsahuje ani štipku gore či napätia.

The Matrimony (2007)

Slabulinký a dosť nevýrazný haunted house horror o duchovi bývalky, ktorá sa snaží opäť žiť, aby bola opäť so svojim milým. No a vyberie si jeho súčasnú naivnú manželku, ktorá jej dokonca dobrovoľne prepožičia svoje telo. Ako romantický mysteriózny film to celkom ujde, ale ako horor je to prepadák. To by tam totiž muselo byť aspoň zopár šokov, ako je to v tých šikmookých hororoch zvykom, ale nebolo tu nič. Pomalé tempo, pomalá, uspávacia klavírna hudba, duch nevyzeral vôbec strašidelne a ešte k tomu kvantum romantiky... Ako nakrútené je to slušne, herci sú fajn, príbeh tiež nie je najhorší, ale ja sa chcem aspoň občas zľaknúť a nie pri tom zaspávať. Počas prvej hodiny mi dokonca videl na vlásku odpadík. Aspoň že ku koncu sa niečo začalo diať. Na ázijské pomery hlboký podpriemer, ale keďže je Čína v tých hororoch niekde na chvoste (dokonca kilometre za biednymi Filipínami a Malajziou), tak to nebolo až také strašné, aby som to vyhodil do koša.

Evil Offspring (2009) odpad!

No samozrejme, prekliata farma, prekliaty les, konáre stromov, ktoré znásilňujú, a ženská porodí vraždiacu stromovú príšeru... to je až neuveriteľné, na aké sračky človek dokáže na tom CG naraziť. Ako sa toto vôbec môže dostať na verejnosť (a ešte aj na DVD)? Áno, takto vyzerá odpad v rýdzej podobe.

Zabijácká hora (2011) (TV film)

Dá sa to. Beriem však do úvahy, že je to TV film, že je to Syfy a že je to monster horror, takže nechcem byť zlým prorokom, ale podľa štatistických ukazovateľov tipujem, že sa to tu čoskoro začne hemžiť odpadmi, film bude mať pri troche šťastia max. 15% a moja trojka bude možno jediná. Kašľať na to, ja som sa dobre bavil. Jedná sa vlastne o vysokohorský hororík na tému partia horolezcov verzus dráčik, k tomu sa pridá nejaká snehová búrka plus jaskynné pijavice, a už je z toho typický boj o prežitie. Na to, že je to televízne spracovanie, som milo prekvapený - je to slušne nakrútené, príšerka taktiež ušla a ešte k tomu parádne prostredie... je to v pohode.

Creature (2011)

Taká blbinka z močiara, dalo sa to síce pozerať, ale škoda nevyužitého potenciálu. Močiar je perfektné prostredie pre horor, čo už dokázali Hatchet či Black Water, lenže prostredie nestačí, keď je scenár deravý ako ementál a atmosféra nulová. Ani herci ma neoslovili, nepomohol tomu ani Sid. Vzhľad príšerky však nebol najhorší a aj pár gore scénok by sa našlo, ale bolo toho málo. Takže viacmenej súhlas s ostatnými komentármi (teda až na to porovnanie s Predátorom, to by ma v živote nenapadlo).

Vindication (2006) odpad!

Vypnuté asi po 30 minútach. Na to sa nedalo pozerať. To, že bol hlavný hrdina padnutý na hlavu a že mal život na hovno, mu ešte nedáva právo, aby ho ničil aj mne. Viac nemám čo dodať.

Strýček Sam (1996)

Tak napokon to nebolo až také strašné ako som čakal (a ako hovoria hodnotenia). Obyčajný slasher s trochu netradičným zabijakom a podarenými vraždami (najlepší bol "ohňostroj"), takže klasická, primitívna zábavka, ktorá aspoň nenudí. Ten rozmaznaný fagan v hlavnej úlohe mi však liezol neskutočne na nervy! Škoda, že prežil, to však bolo od začiatku jasné. Ale aspoň tam bolo nejaké odseknutie hlavy či sekerka do čela. Priemer.

A Horrible Way to Die (2010)

Nebolo to síce na zahodenie, ale toto je presne ten typ hororu, ktorý mi nesedí. Flashbacky, roztrasený obraz a pomalé tempo nikdy nebudú mojou šálkou kávy. Najtragickejšie to bolo s tým tempom, fakt som sa nudil. A vlastne ani neviem, či to bol horor. Masový vrah sa snaží dostať ku svojej bývalej, abstinujúcej alkoholičke, no a popri tom z času na čas niekoho zabije. Vrážd bolo málo, nejaké gore by sa našlo - ale tiež toho bolo poskromne, a ani herci ma veľmi nezaujali. Záver celkom ušiel, ale aj tam by som čakal viac... brutalitky (zase na druhej strane ma ten film chvíľami tak uspával, že lepšie niečo ako nič). Výsledok je pre mňa žiaľ podpriemerný a už sa k tomu určite nevrátim.

The Last Sect (2006)

Slabá upírina a slabé sú taktiež moje dve hviezdy (dokonca som počas prvej hodiny zvažoval hodiť to do odpadu). Carradine ako Van Helsing sa snaží zastaviť upírsku šéfku a jej "klan" a zachrániť mladú reportérku spod jej vplyvu. Hlavná záporáčka ako aj reportérka boli celkom pekné, ale aj tak tomu veľmi nepomohli. Horor nemá vôbec čo ponúknuť a neudeje sa tam dokopy nič zaujímavé. Trochu ma prebrala až koncovka a mierna akcia s pár gore scénami. Masky tiež neboli veľmi nápadité, ale zase ani úplne najhoršie. Prežiť sa to dá (ledva).

The 7th Dimension (2009)

Skupinka hackerov sa snaží nabúrať do tajných archívov Vatikánu, aby odhalili "tajomstvo vesmíru", ale trochu sa im to vymkne spod kontroly. Objavia sa prvé prízraky, jeden z nich sa načisto zblázni, získa telepatické schopnosti, a rozhodne sa stať novým Bohom - takže ho treba zastaviť. Tak na to, že sa skoro celý film odohrával v jednej miestnosti, ma to celkom upútalo. Najväčšími plusmi sú jednoznačne zaujímavý a predovšetkým originálny námet, a taktiež veľmi slušné herecké výkony. Škoda len, že tých hororovejších scén tam nebolo viac, zaujať to síce dokáže, ale vydesiť ani náhodou. Ale aspoň ma to nenudilo, čakal som, že to bude horšie.