• Krátkometrážní
  • Thriller

Strýček Sam (1996)

Tak napokon to nebolo až také strašné ako som čakal (a ako hovoria hodnotenia). Obyčajný slasher s trochu netradičným zabijakom a podarenými vraždami (najlepší bol "ohňostroj"), takže klasická, primitívna zábavka, ktorá aspoň nenudí. Ten rozmaznaný fagan v hlavnej úlohe mi však liezol neskutočne na nervy! Škoda, že prežil, to však bolo od začiatku jasné. Ale aspoň tam bolo nejaké odseknutie hlavy či sekerka do čela. Priemer.

A Horrible Way to Die (2010)

Nebolo to síce na zahodenie, ale toto je presne ten typ hororu, ktorý mi nesedí. Flashbacky, roztrasený obraz a pomalé tempo nikdy nebudú mojou šálkou kávy. Najtragickejšie to bolo s tým tempom, fakt som sa nudil. A vlastne ani neviem, či to bol horor. Masový vrah sa snaží dostať ku svojej bývalej, abstinujúcej alkoholičke, no a popri tom z času na čas niekoho zabije. Vrážd bolo málo, nejaké gore by sa našlo - ale tiež toho bolo poskromne, a ani herci ma veľmi nezaujali. Záver celkom ušiel, ale aj tam by som čakal viac... brutalitky (zase na druhej strane ma ten film chvíľami tak uspával, že lepšie niečo ako nič). Výsledok je pre mňa žiaľ podpriemerný a už sa k tomu určite nevrátim.

The Last Sect (2006)

Slabá upírina a slabé sú taktiež moje dve hviezdy (dokonca som počas prvej hodiny zvažoval hodiť to do odpadu). Carradine ako Van Helsing sa snaží zastaviť upírsku šéfku a jej "klan" a zachrániť mladú reportérku spod jej vplyvu. Hlavná záporáčka ako aj reportérka boli celkom pekné, ale aj tak tomu veľmi nepomohli. Horor nemá vôbec čo ponúknuť a neudeje sa tam dokopy nič zaujímavé. Trochu ma prebrala až koncovka a mierna akcia s pár gore scénami. Masky tiež neboli veľmi nápadité, ale zase ani úplne najhoršie. Prežiť sa to dá (ledva).

The 7th Dimension (2009)

Skupinka hackerov sa snaží nabúrať do tajných archívov Vatikánu, aby odhalili "tajomstvo vesmíru", ale trochu sa im to vymkne spod kontroly. Objavia sa prvé prízraky, jeden z nich sa načisto zblázni, získa telepatické schopnosti, a rozhodne sa stať novým Bohom - takže ho treba zastaviť. Tak na to, že sa skoro celý film odohrával v jednej miestnosti, ma to celkom upútalo. Najväčšími plusmi sú jednoznačne zaujímavý a predovšetkým originálny námet, a taktiež veľmi slušné herecké výkony. Škoda len, že tých hororovejších scén tam nebolo viac, zaujať to síce dokáže, ale vydesiť ani náhodou. Ale aspoň ma to nenudilo, čakal som, že to bude horšie.

Mr. Wrong (1984)

Už som si zvykol, že staré horory bývajú nadhodnocované, zatiaľ čo s novými je to presne naopak, takže ma tie hodnotenia ani veľmi neprekvapujú. Nudná blbosť o škaredej, bledej, ryšavej krave, ktorá sa nevie zbaviť jedného auta. Keby to auto aspoň občas vraždilo, ale ono nič. Vydržal som do konca len v nádeji, že sa dočkám aspoň jednej strašidelnej scénky. Márne. Toto nemá s hororom nič spoločné. Našiel som však na tomto filme jednu pozitívnu vec. Ako som sa tak nudil, pozeral som na zem, na strop, na steny... no a konečne sa mi podarilo zabiť jedného svinského komára. Už len preto si to aspoň jeden bodík zaslúži.

The Caller (2011)

Pekný hororík. Neviem síce, či najoriginálnejší, pretože som v ňom objavil prvky z viacerých kúskov (napr. When a Stranger Calls / The Resident / Stir of Echoes), ale ako celok to funguje veľmi dobre. Námet je jasný: Hlavná hrdinka sa nasťahuje do nového bytu, no okrem jej expriateľa ju terorizuje záhadná ženská na telefóne, a tak musí odhaliť pár vecí z minulosti. Je to dostatočne napínavé a atmosferické, herečka v hlavnej úlohe je kosť, pochváliť môžem aj výbornú hudbu a pár krát som sa slušne zľakol, takže tá štvorka to musí byť.

Children of the Corn: Genesis (2011)

Úplne zbytočné pokračovanie už aj tak dosť spackanej série. Mladému páriku (ona je tehotná) sa pokazí auto, nájdu dom, v ktorom žije starý farár so ženou (ktorý mi ináč pripadal akoby bol na práškoch), no a pod zámkom držia svojho syna, do ktorého je prevtelený démon, takže má schopnosti telekinézy a chce získať jej nenarodené dieťa. ČO TO MALO SPOLOČNÉ S KUKURIČNÝMI DEŤMI??? Možno akurát to, že sa približne v polovici filmu spomenul Gatlin. Je to neskutočne uťahaný, nudný a nezaujímavý horor, v ktorom sa dokopy neudeje nič. Žiadne gore, žiadna atmosféra, žiadne naháňačky v kukuričnom poli, a ešte k tomu nulový príbeh. Neodporúčam (1 len za to, že mi to úplne nepokazilo večer). A keďže som už aj pri Hellraiserovi napísal poradie obľúbenosti, tak pre zaujímavosť, tuto by to bolo 1, 3, 8 (remake), 4, 2, 7, 5, 9, 6.

Slow Torture Puke Chamber (2010)

Tak som zmákol celú Valentineho "vomit gore" trilógiu (takmer) na jeden šup a výsledné dojmy mám skôr pozitívne. Prvá časť (Slaughtered Vomit Dolls) mi pripadala najmiernejšia zo všetkých, je aj dosť biedne nakrútená, ale ako experimentálne psycho to ušlo. Druhá časť - tak to už je masakráž jak sviňa, tam som dokonca uvažoval o plnom počte, ale napokon ma dosť otrávili dookola sa opakujúce sa scény zvracania krvi. Ináč pecka! Táto tretia už neprináša nič nové a celú prvú polovicu som sa nudil. Naopak v závere sa mi pri jednej scéne s novorodencom zdvihol žalúdok, a to sa mi tak často nestáva. Za najvydarenejší však považujem prostredný diel trilógie, čiže ReGOREgitated Sacrifice. Musím však povedať, že ak si toto pustí bežný divák, ktorý s niečím podobným nemá absolútne žiadne skúsenosti, tak ho úprimne a z hĺbky duše ľutujem.

Krvavý stát (2011) odpad!

Už prešiel nejaký ten piatok odvtedy, čo som videl sektársku píčovinu Camp Hope, no nečakal som, že narazím na trošku "akčnejšiu" píčovinu Camp Hope 2, akurát pod iným názvom. Kto ma pozná vie, čo si myslím o cirkvi, takže si asi viete predstaviť moje utrpenie počas úvodnej tretiny, keď som musel počúvať tie náboženské žvásty. Pomätená sekta sa rozhodla vysporiadať s každým homosexuálom alebo smilníkom, na ktorého narazila. Čiže som si akurát dobre ponadával, a to nie len na tých prijebancov, ale taktiež na blbého teenagera, ktorý namiesto toho, aby tú sektu vystrieľal, radšej utekal so samopalom v ruke preč, až kým ho niečo "netrafilo". Potom sa do toho zamiešali policajti a nastalo asi 35-40 minút nudnej prestrelky. Každý tam len na každého strieľal, a ja som už fakt nevedel, komu držať palce, lebo už som si želal, nech sú všetci vystrieľaní, nech je konečne pokoj. Keby tá sekta v závere spáchala hromadnú samovraždu, možno by som z princípu aspoň jeden bodík dal, ale skončilo to tak neuveriteľne KOKOTSKY, že už ani nemám čo dodať. Horor to teda bol, len trošku v odlišnom význame. (Zase tu nejaký pobožný šaško musí reagovať na môj koment? Jonesovsko/mansonovské kiehoboha? Tí veľkí intelektuáli vyžívajúci sa v cudzích pojmoch, aby vyzerali inteligentne, ma bavia čím ďalej tým viac. No, keď si ma predstavoval, to je pre mňa česť, ja si ho ale radšej predstavovať nebudem).

Vrah s chromovou maskou (2011)

No ja som tu mal problém sa v tom celom zorientovať, lebo jednotku si pamätám len matne (budem sa k nej musieť niekedy vrátiť). Našťastie som niekde vyhrabal, že som jej dal 50%, a túto dvojku vidím približne rovnako. Titánová papuľa vraždí každého na koho natrafí, takže nejaká veľká inovácia tu nie je, ale nevadí. Taktiež mi nevadilo prostredie továrne - je pravda, že keby sa to odohrávalo v lese, tak by som dal možno štvorku, ale keď to nie je les, tak to mám už u prdele, nech je to hoci aj na severnom póle. Horšia však bola roztrasená kamera, neviem, nejako blbo sa mi na to pozeralo. Na priemerné hodnotenie to však vyťahuje parádna brutalita - a asi ani o nič iné nešlo. Tak či onak by som privítal ešte viac obetí. Celkovo OK, ale nikdy to nebude patriť medzi moje favorizované horory, lebo sa poľahky stratí medzi kvalitnejšie nakrútenou "konkurenciou" a som si istý, že keď nakrútia trojku, zase budem pičovať, že si nepamätám dvojku...