• Krátkometrážní
  • Thriller

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon (2011)

Štandardná duchárinka, ktorá zaujme predovšetkým prítomnosťou mačiek, a to je vlastne aj to jediné, čo je tu ešte neopozerané. Ale musím povedať, že mi to vôbec nevadilo. Napriek zjavnej neoriginalite príbehu tu totiž funguje všetko. Už približne v polovici by som nedokázal porátať, koľkokrát som vyskočil z kresla. Ja tie šoky milujem! Ku koncu sa to však upokojilo a dojemné rozuzlenie už za veľkú pozornosť nestojí. Ale páčilo sa mi to, pozerať to v noci, to je bomba.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

Vedel som, že to bude blbosť, takže ma to sklamať nemohlo, dokonca to napokon nebola až taká tragédia. Obyčajná romantická fantasmagória pre teenagerov - študent zistí, že je vlkolak a snaží sa zachrániť svoju buchtu. Pekná kamera a zopár akčných momentov v poslednej 10-minútovke, ináč tma. Ale sú aj väčšie pohromy :)

In the Wall (2007)

Klasický párik: Ona je tehotná tesne pred pôrodom, on je agresívny idiot, ktorý ju podvádza, no a dopadne to hádkou s nepríjemným koncom (názov napovie viac). To, čo príde potom, je však oveľa brutálnejšie a pre hororového fanúšika raj na zemi :) Gore na jednotku... a vlastne je to pre mňa rovnaká pecka ako napr. Deus Irae - čo znamená, že masky sú super a atmosféra tiež, aj keď je to trochu o inom.

Gruesome Death of Tommy Pistol, The (2010)

Toto nemalo s hororom nič spoločné. Skôr mi to pripadalo ako lacné porno plné nechutností. Takémuto typu filmov sa síce nevyhýbam, ale keďže to bolo nakrútené naozaj strašne, vznikla z toho takmer nepozerateľná vec. Príbeh alebo dej nečakajte... vlastne nečakajte nič. Bodík za pár pitvačiek (a za záverečnú scénku s vibrátorom, ktorá bola tak odporná, až bola dobrá).

Undocumented (2010)

Skupinka filmárov nakrúca dokument o nelegálnych prisťahovalcoch z Mexika, no na hraniciach ich zadržia ozbrojení maskovaní radikáli, takže ich čakajú krušné chvíle. Namiesto filmu o prisťahovalcoch musia totiž nakrúcať dokument o patriotoch a ich brutalite. Dobrý film. Je tam mučenie, teror, vraždy, nakrútené je to v dokumentárnom štýle, a celé to pôsobí veľmi presvedčivo a autenticky (škoda len niektorých vrážd mimo záber). V druhej polovici je to však stále krvavejšie a ku koncu to celkom pekne vyvrcholí. Potešil najmä "hádankový kvíz" a jedna "hra na slepú babu" - kto videl pochopí. Neviem, či sa to dá celkom pokladať za horor, v každom prípade to na mňa zapôsobilo dostatočne.

Návrat živé smrti 3 (1993)

No sláva, po tých prvých dvoch komediálnych blbostiach som konečne nadobudol pocit, že sledujem horor. Parádne masky, kvalitné gore, krvou sa nešetrilo. Už aj bolo na čase.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Nó, tak teraz som dosť prekvapený. Veľmi často sa mi totiž nestáva, žeby som tým kultovým zombie klasikám dával také nízke hodnotenie. Doteraz som nevidel ani jednu časť z tejto série (ja viem, je to hanba), a tak som sa to rozhodol napraviť. Neviem, čím to je, ale toto ma jednoducho nebavilo. Ani ako komédia (nezasmial som sa ani raz), a ako horor už vôbec nie. Do prvej polovice som bol dokonca na odpade, potom sa aspoň konečne začalo niečo diať. Vzhľad zombíkov bol ešte ako tak zvládnutý, ale bol by som radšej, keby držali zobák. Gore na moje počudovanie takmer žiadne (!), zvláštne. Ale skúsim aj ďalšie časti, snáď ma zaujmú viac.

Zabít Katie Malone (2010)

Troja študenti si cez internet kúpia záhadnú škatuľku, v ktorej sa ukrýva duch. Samozrejme tomu neveria a škatuľku otvoria. No a duch írskej otrokyne začne vraždiť. Nezaujímavá teen duchárina. Nehovorím, že sa to nedalo pozerať, ale podobných hororov som už videl stovky, a väčšina z nich teda dopadla omnoho lepšie. Čiže originálne to nie je, vzhľad ducha nestojí za veľa, zľaknúť sa nie je čoho, vraždy sú biedne, a vlastne je to celé nudné a bez atmosféry. Najlepšia scéna asi bola, keď ten duch vystrčil hlavu zo zrkadla. Aspoň v záverečných 10 minútach sa tvorcovia pokúsili o štipku napätia, ale bolo už príliš neskoro. Takže ani z tejto novinky nič.

The Dead Matter (2010)

To zase bolo niečo. Príbeh o jednej pošahanej krave, ktorá by chcela vzkriesiť svojho mŕtveho brata pomocou amuletu skarabea, ktorý našla v lesoch. S týmto amuletom totiž nadobudne schopnosť ovládať mŕtvych - ale netuší, že má o neho záujem aj jeden upírik. Skrížením zombie a upírskeho "hororu" vznikla v tomto prípade takmer nepozerateľná teenagerská fantazijno-rozprávková hovadina. Námet, scenár a dej nestáli za nič a gore na tom nebolo o nič lepšie. Akurát poniektoré masky zombíkov boli ako tak zvládnuté (čo znamená, že videl som aj horšie). Pre mňa strata času, škoda, ten poster vyzeral naozaj lákavo.

Ve stínu Kilimandžára (1986)

Nie je problém zostreliť zo stromov 20-30 paviánov, ale keď ich vyskočí povedzme 5000, tak je to už horšie. Ja som vedel, že sa mi to bude páčiť. Šikovne natočený animal hororík odohrávajúci sa v peknom prostredí, a ešte s podmanivou hudbou... takéto dobrodružné kúsky môžem. Takmer zabudnutý klenot, ktorý by si určite zaslúžil dostať sa do širšieho povedomia.