Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Velice obstojný spin-off k SG-1. Shepard je úplně jako mladý a vitální O'Neill a Wraithové jsou dokonale udělaní záporáci. Bohužel ale kulisy a zpracování mi občas přijde velmi levné akazí celkový dojem, což k SG-1 prostě patřilo, ale zde jsem čekal už něco lepšího.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Jelikož u mě zbytečně nastavovaná 9. a 10. řada seriálu a Oriové nezvbudili moc sympatií, musím říct, že tohle filmové zakončení SG-1 dopadlo na výbornou. Efekty jsou oproti seriálu opravdu vymakané, (ikdyž na normální filmové mají ještě daleko), z Adrii jsem uchcával blahem, protože jako ohnivá ohnivá kočka byla vážně k sežrání, ale co mě na filmu dostalo nejvíc, byla hudba, která by se mohla rovnat s mnoha velkolepými filmy. Jediné, co absolutně nepochopím a co mě sralo po celou dobu, byli jiní dabéři hlavních postav, než v seriálu. Panebože, vždyť za těch cca 10 let co běžela brána by mohlo jen naprostého vymatlaného idiota napadnout dát hlavním hrdinům v zakoneční úplně jiné hlasy, které navíc k postavám absolutně neseděli. Normálně 4*, ale že SG-1 prostě od malička miluju, nemůžu si pomoct..

Sbohem, baby (2007)

Nikdy bych nevěřil, že budu za něco Bena AFflecka chválit..Ale tady to prostě jinak nejde. Skvělý scénář, dokonale vybrané postavy a příběh vyprávěný tak obyčejně, až je neuvěřitelně zvláštní mě velmi mile překvapily. Už dlouho se mi také nestalo, že bych na konci měl chuť hlavního hrdinu nakopat do prdele za to, jak se zachoval. Bohužel k dooknalosti mi tu chybělo trochu víc z minulosti hlavního páru a trochu větší prokleslení postav, díky kterému by byl film mnohem víc nabitý emocemi. ALe i přesto to byla skvělá práce.

Nepřítel před branami (2001)

Úvod mě posadil na prdel, první třetina taky, ale pak se tam objevila Weisz a všechna věrohodnost a krvavost tohoto filmu šla do sraček. Možná kdyby tu babu hrál někdo jiný než Weisz s tím jejím xichtem 15-leté fakanky s tunou make-upu, bylo by to ještě oukej. Ale tak.. Jó, holt baby do války nepatří. Jinak ale výprava i zpracování dokonalé a hlavně ta hudba byla žůžo. No a konec? Dostalo mě, jak všichni ve špitále byli od krve, nebo špinaví a začmoudění, jen Weisz tam zapadala s tím jejím dokonale čistým zářivým xichtem asi jako běloch do Chánova... Jen díky ní pouhé 4*

Noční hlídka (2004)

Moc složité, zamotané a zmatené. Ale i přesto to má své kouzlo a je to tak perverzní, až se mi to cdelkem líbilo, ikdyž jsem byl občas úplně mimo. Ale co jiného by jsme taky chtěli od Timura. Já vám řeknu, že až jednou natočí normální film, ožeru se jako prase.

To byl zítra flám (2010)

Mě prostě překvapuje ta americká mentalita. Vezmu zápletku, postavy a příběh z nějakého filmu a kopčím ji a kopčím ji... Hlavně že se mi sypou prachy a lidi na to chodí. To je přesně příběh tohoto filmu. Je to úplně totální podprůměr, ve kterém jsem se zasmál asi jen jednou, maximálně dvakrát a u kterého postrádám jakoukoliv kulervoucí scénu, která by se mi vryla aspoň trošku do paměti. FIlm jsem viděl před pár hodinami a už vůbec nevím o čem byl, což mluví samo za sebe.

Repo Men (2010)

Film, který dokonale splnil má očekávání. Ano, sice je děj totálně předvídatelný a scénář občas kopčí jiná díla (Minority Report), ale to mi je buřt. Viděl jsem Unrated edition a musím říct, že mé sadomasochistické perverzní já plesalo při každém litru krve vytékajícím z rány po kladivu, noži, PILE, nebo podobné hračce, obzvlášť když vezmu v potaz, že ty scény byly velmi realistické. Co mě ale poněkud zklamalo, byl výběr herců. Neříkám, že nehráli skvěle, to ne, ale prostě mi tam nesedli. Obzvlášť Forest Whitaker mi nepřišel jako nějaký profesionální vrah, ale spíš profesionální sumo zápasník. A to ani nemluvím o Alice Braga. Dyť ta holka byla šeredná jako prdel a neobětoval bych pro ni ani moje staré ponožy, natož tak život. No a konec? Ten mi ukázal, že ten děj nebyl zas tak předvídatelný, jak jsem si myslel, takže můžu dát s čistým svědomím 4*.

Prokletý ostrov (2010)

Tak tomuhle říkám atmosféra, která působí mráz na zádech od samého začátku. Scény vymazlené jako vždy, jde vidět, že Scorsese je perfekcionista. Hudba je totálně temně dokonalá a DiCaprio hrál skvěle.Konec filmu mě dokonale dostal a mě nezbývalo než otevřít hubu jak šlapka při práci na E55 a sledovat, jak mě ten Scorsese zase dostal. Po tomto filmu jsem byl úplně mimo a přesně tak si představuji útok na psychiku diváka. "You never get out of this island."

Hvězdná brána: Příběh jednoho fenoménu (2006)

Velmi povedené shrnutí těch 10 let, kdy se točil náš oblíbený fenomén, skvělé poznámky a vtípky a líbila se mi i hudba. A Walter byl velmi skvělá vtěrka.

Cvokař (2009)

Klidný film, který bych přirovnal k mírnému vánku, který žene děj pomalu dopředu, ale bohužel nakonci se nekoná žádná bouře, nýbrž bezvětří. Ono to naštve, protože konec jaksi vyšumí do prázdna a tím pohřbí celý film, který měl velmi pohodový, ale dobrý rozjezd a to bohužel nezachrání ani Kevin..

Časové pásmo bylo změněno