Perry Mason (2020) (seriál)

Zajímalo mě to jako pěkná dobovka, herecky upoutal Rhys a pár vedlejších rolí (Whigham, Howard, Maslany), dobře sedla lehce temná atmosféra vespod, výsledný dojem ale není nijak valný. Jako by to v celé své délce nikdy pořádně neseplo, zůstalo obsahově chabší a tak bohužel, stálo-nestálo za 8 hodin. Snad voní-li vám vyloženě žánr detektivka... S01 & S02: 70%

Výběrčí daní (2020)

Ubrat stupidní telenovely, přidat to ještě krvavější, temnější a víc "toxicky macho", no a byl by to Ayer (konečně) zpět ve formě. I tak ale fajn odpočinkový béčko - plochý, cool a uspokojivě drsný ve dvou větších přestřelkách, plus charisma LA. V rámci Chicano gangů velmi bledne vedle nedávné art pecky Too Old to Die Young, ale jasně, to se ani nedá srovnat. Shia úplně sprostě brownface (x), tak samozřejmě :D

No Safe Spaces (2019)

Až do nedávna by mě nenapadlo, že se kdy budu regulerně obávat o základní svobodu projevu v USA (potažmo na Západě). Čekal jsem progress ve smyslu méně hloupých omezení a vyhroceností, ve větší míře rozum a nadhled... Tady to je neprůstřelná prezentace právě PRO svobodu slova a otevřené diskuze. Zatímco na půdě univerzit (a odtud dále) sílí pravý opak - snaha zavřít hubu, utvrzovat lidi v mentalitě obětí, dělit je dle indentit a uzavřít ve vatě určitých "safe" názorů na úkor zdravých demokratických hodnot. (x) Jako v individualismu zhýčkaný post-komoušský děcko mě z toho celkem mrazí. Jak jinak, značka konzervativní a účinkuje tu řada prominentních členů klubu Intellectual dark web. Brzy možná vážně přijde čas vstát a za NĚCO bojovat. Pokračovat račte sem, pro pohled více z levé perspektivy doporučuji After Truth. "Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet." (Orwell)

The Housing Bubble (2018)

Shitový hypotéky a politika bydlení všem, opuštění zlatého standardu, tisknutí peněz, bail-outy a nezodpovědnost bank, Greenspan & Bernanke, "crapitalism", rostoucí vladní sektor a ekonomika na dluh... není to lehká (ani veselá) látka, ale stojí za to si ji vstřebat. (thx Peter Schiff @Joe Rogan) ♪♫

Demolition Man (1993)

Velká sranda dnes při projekci v Aeru. A příjemný překvápko, jak to jako stará srdcovka pořád baví a funguje. Stallone ve formě + suprově rošťácký Snipes + 2020 je to najednou zvláštním způsobem i jaksi aktuální.

Město strachu: New York versus mafie (2020) (seriál)

Polopatický průběh účtování s nezřízenou érou pěti rodin newyorské mafie. Hlavní zbraní odposlechy, s příspěvky mnoha aktérů je to rozhodně zajímavá sonda do jednoho z dílčích bodů v očistě legendárně prohnilého velkoměsta. Stavební boom, "betonářský klub" a mladý Giuliani pro mě dobrý doplněk k této skvělé dokumentární sérii.

Výběrová zbraň (2018)

Doufal jsem dozvědět se víc o rakouské zbrojovce a bylo to tak napůl, přičemž na druhý půl k nasrání :) Jde o celkem amatérský dokumentární film ve stylu pátý přes devátý, který místy zavání až banální anti-guns agitkou. Pouliční kredit v US, vnitropodnikový šmelky až jako kořist džihadistů, pár užitečných věcí se tu člověk dozví, ale nečekejte moc. P.S. hlásím se za tým 9mm Smith & Wesson

What Is Democracy? (2018)

Úvaha nad demokracií; platónský ideál “vlády lidu” v kontrastu s iluzí a dnešní realitou v systému kapitalismu a oligarchií. Tématicky silný, podnětný a s řadou zajímavých dotazovaných, ale na můj vkus vyznívá naivně a za příliš ufňukaný. Život není fér. "Democracy is the worst form of government, except for all the others."

Alt-Right: Doba vzteku (2018)

Pohrocená situace mezi nácky a antifáky o tři roky zpět a hele, letos nabírá shitshow USA ještě zhola jiný level... Vcelku zajímavá a podařená sonda do obou táborů vrcholí v osudovém Charlottesville a bordelu v ulicích. Zdržím se tu blablabla, jenom bych rád podotknul, že se momentálně ještě více obávám poblázněný levice (woke & cancel culture, no-gender, marxist/ postmoderna, omezení a moralizování). Za mě: m*dat radikály obou stran a kéž zvítězí rozum, nadhled, svoboda, otevřená diskuze.