Sázka na nejistotu (2015)

Mimořádná jízda přílivem nedávné finanční katastrofy. Viděl jsem sice INSIDE JOB a prošel si tou dobou komplet studiem na ekonomce, i tak jsem byl teď v tom bordelu cenných papírů místy celkem bezradnej - rád si dočtu a podívám na BIG SHORT opětovně, protože tu sakra stojí za to o nic nepřijít. Bál jsem se nějaký sotisfikovaný suchárny, teď furt ještě žásnu nad tak zajímavou, hravou, zábavnou a provokativní "slideshow" formou, která spolu s top herci (především 3x sláva téhle trojici) a nářezovým soundtrackem zakončeným peckou Led Zeppelin, udělala i tak náročnou látku krásně stravitelnou. McKayho bohatá komediální praxe v tom zapadá dokonale. Jsem na hraně pěti hvězd a jen mi to celý připomnělo na co se tak lehce zapomíná - jak fascinující je tahle doba a náš svět. "Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry."

Dokonalý šéf (2015)

Trailer mě zaujal a Coopera mám poslední dobou v hledáčku, tak jsem se k tomu i přes vlažný přijetí dopinkal a nelituju. Je sice pravda, že to místy působilo nedovařeně - chabě řešený odbočky a nepříliš uvěřitelná změna chování v závěru, ale i tak mělo kuchyňský napětí svý kouzlo, herecky jedničkový, příjemně mi to uplynulo. Do emocí pěknýho loňskýho CHEFa tady sice bylo daleko, ale jako studie složitýho perfekcionistickýho idiota to boduje.

Lemmy Forever (2010)

Ne, není na světě moc lidí, co by si tak zasloužili nálepku 49% motherf**ker 51% son of a bitch. "Ace of Spades" svýho času uhranulo i mě samotnýho a tenhle opravdovej člověk, všechna čest, znamenal chodící starosvětskou esenci heavy metalu a rock n rollu. Po dokumentární stránce moc fajn, ač jsem si rozmazleně přál o trochu spojitější vyprávění.

Joe Dirt 2: Beautiful Loser (2015)

Všechno to, co fungovalo ve zneuznaný jedničce, je tady jen zlej pokus o sequel a JD2 tak hodně, hodně špatná komedie.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

S01: Raimi & Campbell se vrací aneb jak vzít fanouškovský kult po 30 letech, nikoho nenasrat a nezklamat. Mladí sidekickové jsou nějakých pár dílů otravní, než jsem si na ně zvyknul, ale Ashe hlášky fungují a i přes občasný CGI neduhy, co je tady hlavní devizou, je kopec skvělých démoních masek a krvavých brutalit, za čímž stojí spousta poctivý dřiny. Ve výsledku vděčná, zábavná béčková retro blbost na oddech. 80%

Na návštěvě (2015)

Rozhodně zajímavý. Přeci jen ta zápletka jak dvě děti s kamerou dokumentují týdenní návštěvu u neznámých, narušených prarodičů je nevšední, přičemž nikdo z ústřední čtyřky (plus matka) není herecký dřevo a Shyamalan už je prostě dost zkušený režisér na to pravidelně krmit diváka znepokojením z mála. Logicky pak ale čekáte na nějaký velký odtajnění, zadostiučinění, děs a masakr, což podle mě moc nepřišlo.

Legendy zločinu (2015)

Z první půlky týhle drsňácký krimi komedie jsem byl nadšenej, ve druhý už to ztratilo momentum (zkrátit o půl hodiny?). Ale prý jsem na ni byl moc emocionální krypl - taky možnost. Každopádně Hardy v bizarní dvojroli skvělej a radosti z podobně raženýho BRONSONa a DOM HEMINGWAYe jsem nedosáhl.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dál platí, že nemám slabost pro mutanty (dokopat se k tomu mi taky trvalo 2 roky), ale tenhle díl je vzatej zajímavě, retro "WATCHMENsky", a má tak nějak všechno, co má velkorozpočtová komiksová jízda mít.

Suburra (2015)

Omylem jsem si pustil tuhle spletenou zdlouhavou eurogangsterku plnou chabých ksichtů, geniální feťácký muziky, artově bloumající kamery a hezký římský multi-kulturní bezpohlavnosti, která vám (zdá se) buď sedne na 5 hvězd, nebo budete moct být hrdí, že jste to zvládli s přestávkou přes noc dokoukat.

Špinavej Joe (2001)

Nevyzpytatelný dementní dějový pochody, primitivisticky srdečný a hovně humorný, jo na buraní Silvestr ta nejlepší možná volba. Keep on keepin’ on!