Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Některé díly jsou lepší, některé horší. Má to dobré scény a pak to má scény, u kterých nevěřícně kroutíte hlavou, jak to mohli natočit. Někteří herci jsou lepší/sympatičtější a pak tam máte takové jako Katherine McNamara. Ve výsledku jsem taková rozpolcená. Nemůžu úplně tvrdit, že se mi to nelíbilo, jenže natočené to nebylo nijak skvěle. Naplácali tam toho hodně, místy jsem se ztrácela a taky mě to nechytlo, abych se těšila na každý nový díl. Moje největší výtka je pravděpodobně herečka v hlavní roli, nejen, že neumí hrát, ještě je děsně nesympatická. No jsem zvědavá co budou nastrkat naplácat do druhé série. 3*

Pátá vlna (2016)

Nápad je to zajímavý, natočené to bylo špatně. Začátek byl dobrý, takový správně katastrofický, nalákalo vás to na zbytek filmu. Jenže v okamžiku, kdy se hlavní hrdinové dostali do toho uprchlického tábora, tak to šlo od desíti k pěti. Postavy se chovali naprosto nelogicky. Rodiče poslali děti s armádou a zůstali tam čekat, až se pro ně ty autobusy vrátí. Jako vážně? To je snad postapokalyptické pravidlo č. 1 - nerozdělovat se! Zbytek filmu byl předvídatelný až k pláči a ještě naprosto přitažený za vlasy. Ta dětská armáda měla být co? Jako vážně? Ty pětiletý děti tam? No škoda, potenciál to mělo, dobrou herečku v hlavní roli to taky mělo. 3*

Aliance (2016)

Já si vlastně moc nepamatuju jak to bylo v knížce (i když mám tak nějak dojem, že valná většina mi nebyla ani povědomá). Ale vzhledem k tomu, že se mi knížka nelíbila mi to nevadilo, ani nijak netrhalo žíly. Asi jsem si spíš užívala, že úplně nevím co přijde dál. Moc jsem od toho nečekala a přece jen mě to příjemně překvapilo a vlastně se mi to možná i líbilo víc než druhý díl. Některý scény teda byly dost nelogický a nedávaly smysl, ale..no když od toho odhlídnu a srovnám s ostatníma dílama série, tak je to nadprůměr. Jen za mě by to už dál pokračovat nemuselo. Tohle by pro mě byl naprosto dostačující konec (a ne ta hrůza co nás ještě čeká). 4*

Osm hrozných (2015)

Westerny já fakt nerada. Django se mi líbil, proto jsem tomuhle filmu vůbec dala šanci, když je to od stejného režiséra a to i přesto, že trailer mi přišel dost hrozný. No ale jako ne, tohle se ti Quentine fakt nepovedlo. Délka je naprosto neadekvátní ději, který tam vlastně ani není. Skupinka chlapů se dostane do vánice a je nucena přečkat několik dní v chatě s rozbitýma dveřma se skupinou jiných chlapů. Asi hodinu a půl tam mluví o ničem a pak se najednou rozhodnou, že by byla mnohem větší zábava, kdyby se navzájem postříleli. Celkově strašně nesympatické obsazení (Tim Roth se snad snažil předstírat, že je Christoph Waltz, nebo co?), soundtrack se mi taky nelíbil, příběh nebyl, vtip nebyl (kromě těch dveří, tomu jsem se i po páté s chutí zasmála). 2* a ještě bych tak nějak počítala, že když se film jmenuje Hateful Eight tak tam bude osm postav, místo toho jich tam bylo snad patnáct.

Dánská dívka (2015)

Toto je pro mě mnohem zajímavější snímek, než většina těch, kterým se dostalo nominací za nejlepší film. Téma je zajímavé (i když nebudu předstírat, že tomu nějak zvlášť rozumím), natočené to taky bylo dobře, mělo to dvě hodiny a já se za tu dobu nestihla nudit ani jednou. A z celého filmu pak byli nejlepší herecké výkony. Jak Eddie tak Alicia hráli přirozeně a naprosto skvěle (přála bych jim toho Oscara oběma, ale snad alespoň jeden nominaci promění). 4*

Steve Jobs (2015)

Tomuto dílu se opravdu nedá říkat životopisný snímek. Z života Steva Jobse je tam totiž naprosté minimum. Jestli bylo cílem filmu ukázat jen to, jaký to byl strašný člověk, tak gratuluju - na to ale stačila hodinka maximálně. Jinak opravdu velká nuda. Celý film se odehrával ve stylu: představení výrobku, hádka s dcerou a její matkou, hádka se Stevem Wozniakem, hádka s tím chlápkem co dělal ředitele Pepsi a do toho tam ještě běhá Kate Winsletová s příšerným polským přízvukem. A takhle to jde opakovaně celý film. Nic dalšího se tam neděje. Pokud někdo o Jobsovi nic moc neví, tak mu celý film nebude dávat smysl. Herecké výkony navíc taky nulové (to ten Ashton Kutcher byl o 100% lepší) a snaha vybrat (nebo přestylizovat) Fassbendera, aby byl Jobsovi alespoň zdánlivě podobný taktéž nulová. Za mě je to teda propadák. 2*

Podnikavá Joy (2015)

Možná to bylo tím, že jsem do toho šla s malým očekáváním, ale na Joy bylo něco co mě dostalo a nejen, že jsem byla příjemně překvapená, ještě se mi ten film dost líbil. Začátek byl takový dost podivný a praštěný, že jsem jen třeštila oči na obrazovku a nebyla jsem schopná pochopit o čem to vlastně má být, jakmile se ale přehoupla první půl hodinka a už se tam začal řešit ten vynález, film začal být o (něco) normálnější a dával víc smyslu. Ani na okamžik jsem se nenudila. 4*

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Od filmu, který má v názvu šílený, se asi nedá očekávat nic jiného, než čiré šílenství. Avšak ani mi nepřišel šílený Max, jakožto všichni okolo. A tak vám nějak vůbec nevím co si o tom filmu mám myslet. Trailer mi přišel příšerný, takže jsem z toho měla dost obavy. Výsledek pak...nebyl tak hrozný jak jsem čekala (což ale asi není třeba brát jako kompliment). Akce tam byla spousta, navíc to mělo (jen) dvě hodiny, takže ne, nenudila jsem se. Ale půlku filmu jsem neměla nejmenší tušení, co se děje. Přišlo mi, že se někdo zhulil a pak psal scénář. Neznám původního Maxe a tomuhle bych se taky obloukem vyhnula, kdyby to nebylo nominované na Oscary, ale pointa zůstává, že mi přišlo, že valná většina konverzací nedává žádný smysl. Postavy jen tak náhodně vykřikovaly slova, která dohromady nedávaly smysl a výsledkem byla pak spousta vět, které jsem nikdy nemyslela, že uslyším. Příběh jako takový prostě nebyl. Spousta hnusných chlápků akorát tam a zpátky honila Charlize Theron & spol. Kdo byl kdo a proč je honili, to už zůstává ve hvězdách. Ze začátku to ještě bylo jasný, ale pak se tam nějak namnožili a to byl konec. Navíc byli všichni tak hnusní, že jsem ani nepoznala, kdo je kdo, přišlo mi, že to všechno hraje jeden herec. O hereckých výkonech jako takových se navíc nedá vůbec mluvit. Zdá se, že někdo teda vytvořil příběh bez pointy, kde se jen dvě hodiny budou lidi honit v autech a střílet po sobě a všichni se z toho můžou zblázdnit, jak parádní to bylo. Smutné je, že takovýhle film je nominovaný na Oscara. Ještě smutnější pak je, že z těch hrůz co tam letos jsou bych ho zařadila mezi ty "snesitelnější". Faktem zůstává, že na takovýhle film asi jen tak nezapomenu. 3* (hvězdička za ten feministický nádech, druhá za toho s tou kytarou, to bylo jediné co mě vyloženě pobavilo).

Room (2015)

Upřímně jsem myslela, že tenhle film vzdám, prvních 20 minut bylo tak neuvěřitelně depresivních, že jsem to prostě vypnula. Když jsem pak po čase pokračovala od stejného místa, tak jsem zjistila, že jsem to vlastně vypnula těsně předtím, než se něco začalo dít. Přišlo mi zvláštní, že když to dítě pořád tak chránila, tak se ho najednou rozhodla použít pro útěk a poslat ho ven bez toho, aniž by měla nějakou záruku, že to dobře dopadne. A kdyby to nebyl film, tak by to dobře nedopadlo. To dítě se vymotalo z koberce, postavilo se na korbu auta a překvapeně koukalo kolem sebe. A ten chlápek sedící v autě si toho nevšimnul? No. Ten útěk/záchrana mi přišla hodně zvláštní a přitažená za vlasy. Byl to až přílišný součet náhod. Ale až na tohle to byl dobrý film, zvláštní, dojemný a silný. Jeden z nejlepších nominovaných letos. A herecké výkony, jak Brie Larson, tak Jacoba Tremblaye jsou letos bezkonkurenční. 4*