Jak jsem se stal psem (2006)

V celku normální rodinná komedie na páteční večer. Pro mě jediné lákadlo - Robert Downey Jr. a navíc jako bonus Shawn Pyfrom. Tim Allen mě tu vyjímečně nedrásal nervy, zápletka byla dost stupidní a předvídatelná, ale mě vážně stačilo vždycky těch pár minut s RDJ. Občas jsem se zasmála, tak dávám 3* (a ano, jednu navíc za Roberta)

(K)lamač srdcí (2010)

Upřímně řečeno, kdyby to nedávali v televizi, ani by mě nenapadlo na to koukat, protože jak má film něco společného s Francií, zásadně od toho dávám ruce pryč, obzvlášť, když je v hlavní roli Vanessa Paradise. O co, ale bylo větší moje překvapení, když uplynuli dvě hodiny, film skončil a já jsem byla překvapená jak rychle to uteklo a hlavně, že mě to bavilo. Vanessa Paradise se mi sice nelíbí, ani trochu, ale Romain Duris (hlavně svlečený do půl těla) mi to vynahradil a na konci ten tanec z Dirty Dancing, což sice není můj oblíbený film, ale tady se mi to líbilo. 4*

Feťáci (1987)

Jsem překvapená poměrně průměrným hodnocením, protože si myslím, že to byl sice průměrný film, ale naprosto nadprůměrně zahraný (a to v čele s 22 letým Robertem Downey Jr. - a ne, neřikám to jenom protože ho zbožňuju, protože ruku na srdce, svojí krásu získal až s přibývajícími lety). Přemýšlím, zda tomu dát 4 nebo 3*, zatím dávám 3*, uvidím jak se mi to rozleží v hlavě.

Město žen (2009) (seriál)

Jako oddychovka po náročném dni mi to příjde naprosto dostačující, ale přiznám se, že mi tenhle seriál tak úplně k srdci nepřirostl, proto mi trvalo tak dlouho než jsem dokoukala všechny odvysílané díly. Ale musim říct, že Ellie je jako postava naprosto výborná. Zatím je to pro mě průměr, 3* uvidíme jestli se mi to dál zalíbí víc.

Děti moje (2011)

Tak tenhle film určitě vyhraje Oscara. Jak to vím? Protože jsem se u toho příšerně nudila. Opět jsem se přesvědčila, že filmy s Georgem Clooneym rozhodně nejsou pro mě. Chcete návod jak natočit The Descendants? Vezměte hrstku těch nejméně sympatických lidí z Hollywoodu, přimíchejte k nim naprosto příšerné písničky, které, ač mohli navodit havajskou atmosféru, mě přivodili spíš chuť mrštit něčím do reproduktorů, aby už byli ticho a k tomu ještě přidejte příšerně depresivní zápletku a máte to. George Clooney, že tu předvádí výkon svého života? To snad nemůže nikdo myslet vážně, ano, z jeho postav byla tahle asi nejsympatičtější a nejvíc uvěřitelná, ale rozhodně bych ho za to nenominovala na Oscara, je plno lepších herců, kteří podávají lepší výkony a ti nejsou ani nominovaní. Naprosto bez váhání bych tomu dala 2*, kdyby ale nebylo té krásné Havajské krajiny, která mě teda totálně okouzlila, možná natolik, že tomu i přidám hvězdičku. Ale vskutku méně než průměrný film. Nominace na Oscary jsou ve všech směrech totálně mimo.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Pro to, abych dokázala plnohodnotně docenit díl s Robertem Downey Jr. a Judem Lawem tu není dostatečně velký počet hvězdiček.

Green Lantern (2011)

Zajímavý, že ať se chystá jakákoliv katastrofa, tak vždycky první město kam to udeří je NY. Pro mě byl opět největším lákadlem hlavní superhrdina, ztvárněný mým oblíbencem Ryanem Reynoldsem. Tak něják jsem netušila do čeho jdu, ale teda ten prsten byl naprosto výbornej, taky by se mi líbil jeden takový (no... zachraňovat svět bych u toho zrovna nemusela). Velké plus dávám obsazení, kterému bych více méně nic nemohla vytknout. Film jako takový byl průměrný, čekala jsem to o něco lepší, ale vzhledem ke kritikám i o něco horší. Závěrečnou bitku bych ale prodloužila. Přemýšlela jsem kolik tomu dám, ale nakonec asi zůstanu u průměru 3*

Iron Man 2 (2010)

O něco horší než první díl, ale já to tak trochu čekala, že se prvnímu dílu nevyrovná, takže jsem aspoň nebyla zklamaná. Co mě ale pořád bavilo byl Tony Stark, viděla jsem už pár superhrdinů, a nevim jestli to dělá charisma, které mu propůjčil Robert Downey Jr., ale Tony je z nich prostě nejlepší, nejvtipnější a pár dalších nej bych tu mohla hned vyjmenovat. Musim přiznat, že závěrečná scéna mě trochu zklamala, čekala jsem, že se tam budou mlátit o chvilku dýl. Scarlett Johansson byla jako agentka výborná. A já opět celý film přemýšlela jak to Tony dělá, že mu ta věc na hrudi svítí jen přes některý trička. Dávám 4* ale přiznávám, že ta jedna navíc je za Roberta.

Iron Man (2008)

The truth is...I'm Iron Man" Prvotně musím vyzdvihnout velmi dobře vybraný casting, včele s neuvěřitelně charismatickým Robertem Downey Jr., který prostě a jednoduše je Tony Stark. 126 minut uběhlo jako voda a ve výsledku se mi to moc líbilo, strhlo vás to do děje a pustilo až na konci. Jedna z těch lepších superhero origin. 4*