Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

tohle jen kvůli tomu, že ze začátku to bylo fakt skvělý, ale později se to nějak zvrtlo a stalo se to až příliš květinovým a dobrým a neuvěřitelně patosácým a nudným.

Mackenovo zlato (1969)

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Jeden herec vedle druhýho je charizmatickej (Gregory Peck, Lee J. Cobb, Omar Sharif, Telly Savalas, Anthony Quayle atd.), zápletka sice opršalá ale zábavně pojatá a děj spádovatý jak severní stěna K2. Navíc skvělá písnička Old Turkey Buzzard od Jose Feliciana a pěkný exteriéry. Nejzábavnější dobrodružný western své doby. S Leoneho filmy je to nesrovnatelný, protože všude šlo o úplně něco jinýho. Tady spíš o to, aby se divák pobavil a užil si jízdu, tam spíš o uměleckej portrét lidských charakterů.

Kojak (1973) (seriál)

Koudžak, Beng! Beng! říká ve filmu Falešná hra s Goldie Hawn postarší větnamský manželský pár, který se náhodou připlete do auta používaného výše zmíněnou divou k pronásledování zločince. A je to pravda, Kojak je výborný seriál staré drsné školy. Kdo by ho neznal? Holohlavý poručík s chraptivým hlasem Miroslava Moravce a neopomenutelným lízátkem v puse.

Italský hřebec (1970) odpad!

A odpad to je i když to beru jen jako prachobyčejný péčko, protože tak stupidní jsem snad ještě neviděl (ne že bych jich zase viděl až tak moc). Sly musel bejt hodně zoufalej, když do toho šel za pouhých 200 dolarů. Ovšem měl jedno velký štěstí, a to, že se dřív porna točily úplně jinak, než dnes. Třeba nájezd na detail ani nic jinýho tu vidět není. Hádám že by se to dalo zařadit spíš do soft porna. A taky se tu pokoušeli o něco, čemu pravděpodobně říkali umění, protože jinak nechápu, proč by Sly běhal ve sněhu a poskakoval jak kůzle a společně s pěti dalšíma lidma tančil dokolečka dokola apod. Celým filmem zní strašlivá hudba, taková šťastná rychlá a pořád dokola opakující jeden motiv.

Policajt ze školky (1990)

není to sice ta nejlepší komedie, jakou kdy kdo natočil, ale je dobrá. a není to ani nejlepší Arnoldův film, ale určitě tady nedělá ostudu. konec sice hodně ztrácí, ale výborná první hodina a něco to plně vyváží. navíc, kde jinde kdo viděl Arnieho s plnovousem?

Před svatbou ne! (2001)

Určitě nadprůměrná komedie, občas bych řekl až bláznivá. Nejvíc tady oceňuju, jak ty ženský bezostyšně využívají chlapské blbosti a schopnosti mít krev pouze na jednom místě v těle zároveň. Geneova figurka je naprosto nezapomenutelná, nejen to neustálé pokašlávání a nechutnosti, ale třeba i jeho smrt nebo krásný od kouření černý zuby a absolutní nezájem o okolí, pokud od něj nemůže něco dostat. Dialogy jsou srandovní, není to hláškování, ale legrační rozmluvy, který na sebe navazují. Jen Jennifer Love Hewitt mi tu přišla jako totální kráva a nějak nechápu, jak se do ní ten chlapík mohl zamilovat, protože potkat takovou mrchu bych asi měl co dělat abych ji nepropleskl. A českej dabing tentokrát špatnej není. Například Olga je česky naprosto úchvatná a ta písnička Back in USSR (Beatles?) je anglicky s ruským přízvukem dost dobrá. Tahle komedie mě prostě pobaví, kdykoliv se na ni podívám.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Co si myslím o tomhle seriálu je asi jasný už jen z toho, že ho mám nahranýho na třinácti VHS. Prostě to nejlepší z klasiky. A co se týká dabingu, jeden z posledních dobrých. Navíc tam není ten hloupej smích, kterej z toho v originále dělá jen další sitkom, ale bez něj to je i skutečně drama. MASH je jako dobré víno a kvalitní sýr. Čím starší je, čím větší zkušenost má, tím víc je chutnější a plnější a zanechává za sebou výraznější a nezapomenutelnější stopy. Dřív jsem oceňoval jen vysokou kvalitu a množství vtípků. Ale jak přeci jen stárnu a získávám nějakej ten cyničtější názor na svět, oceňuju tam hodně i tu dramatickou životní část. Navíc postavy, jedna jak druhá, jsou opravdoví lidé z masa a kostí (uznávám, že na to měli spoustu prostoru, ale vícerozměrnějšími lidmi jsou hrdinové už v první sérii) kteří se navíc i vyvíjejí. Nikdo tu není celý seriál stejným člověkem, mění se (nejvíc je to vidět na Hawkeyem a Margaret), někdy k lepšímu a jindy k horšímu (Frank).

Hardcastle a McCormick (1983) (seriál)

Jeden z těch lepších krimi cvrnknutých humorem, kdy to ještě nepřerostlo do křečovité hláškovitosti. Maně si vzpomínám třeba na díl, kdy si soudce nechá na "černo" zavést kabelovku se sto programy a na konci se diví, proč je Skid znuděnej, vždyť přece mají stovku programů. Jaké je pak jeho překvapení, když zjistí, že jsou všechny japonské. Nejzábavnější ze seriálu je jiskření mezi hlavními hrdiny, kteří se dost často "kočkují", ale spíš v dobrým. A samozřejmě Coyota je skvělý auto. A ještě v druhé sérii. Vlastně prototyp. Jde o upravený Manta Montage Kit Car na základu z VW, který byl později nahrazen upraveným DeLoreanem. Zadek zvednutej podle Chevy Corvette z let kolem 1970, motor z Porsche. Později u DeLoreanové verze nahrazen V6 z Pantery ZF Tranny. Druhý model udělali proto, že Brian Keith se nemohl do auta snadno dostat. Neboli že se mi ten auťák líbí.

To je vražda, napsala - Vražda Sherlocka Holmese (1984) (epizoda)

Není to sice taková paráda, jako některý díly To je vražda, napsala, ale i tak to ujde. Zjistíme vlastně, jak se Jessica stala slavnou spisovatelkou, že se jí nevyplatí chodit na detektivní divadelní hry, kdo chtěl zabít Sherlocka Holmese a proč vlastně začala psát. Tento pilot je u nás vysíláván jako součást seriálu rozdělený na dvě části.

Let vetřelce (1991)

další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.