Případ pro Sam (1996) (seriál)

zábavnější a atmosféričtější a hlubší seriál o vyšetřování zločinů, než je dnes v oblibě v televizi uvádět. celkem sympatická hrdinka, sympaťák polda Robert Davi a zajímavý případy. na páteční večer jako dělaný.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

viděl jsem asi čtyři pět dílů a nijak moc pečlivě protože jsem si četl knížku, ale občas jsem se zasmál, občas mě to i zaujalo a občas jsem na to prděl. prostě jen další seriál, ale aspoň má v sobě i trochu humoru a není to jen o chytání zločinců a vrahů a rychlých kopech

Rudá planeta (2000)

Lepší SF (tentokrát ne speculative, ale spíše science), kromě odpornejch moralizujících kydů a žvástů na téma "Bůh a já" a "Amerika jako poslední svobodná výspa matičky Země ve všech dobách" na začátku se to dá. Triky nejsou nejdůležitější věcí na filmu (což je u SF fajn). Určitý věci mi ale osobně přijdou docela pitomý - SPOILER Třeba proč armádní stroj stonásobně silnější než všichni členové výsadku dohromady nezabije ale jen poraní? To mi přijde jako hovadina do nebes volající a ten lacinej srdcervoucí konec je taky zbytečnej. Osobně by mě zajímalo, kdy už zase konečně někdo přestane hlavní hrdiny na konci zachraňovat a opravdu je zabije. Ve srovnání s dalším snímkem o dobývání Marsu z toho roku, Mise na Mars, je tento mnohem akčnější a zábavnější. Přesto má podobně zmršený konec a mnohdy i lapsovitý scénář. Ale to se podá, namítl by někdo, když se na to kouknete víckrát. Ale to se nepodá.

Lovci myšlenek (2004)

celkem zajímavá zápletka a na oko natočenej thriller. nic víc, nic míň. spousta nelogičností v ději, jako třeba proč se špičkoví, a v samotným filmu označovaní za nejlepší, soudní psychologové chovají jako pitomý stádo a proč je nenapadne taková zřejmá věc, jakou divák ví už během třetí smrti. vraha jsem sice neodhadl, ale to se není čemu divit, protože tam na něj nijak moc věcí neukazuje. prostě je nakonec odhalen, protože se chce vytáhnout a vykecat. a konec je opravdu hodně přitaženej za vlasy (skoro jako v Mužích v černém, kdy si Vincent D'Onofrio popotahuje hlavu), ale celkově to má spád, celkem zajímavou zápletku (s výhradama na kopance) a docela chutnou a hutnou atmosféru.

Ve jménu Angela (2002)

tímhle filmem mi Sly ukázal, že ještě do starýho železa nepatří a taky že umí opravdu hrát.vlastně je to dosud neobjevená pozice jeho filmařství, protože nevím o žádné roli, která by nebyla vůbec akční a byla hlavně romantická. doufám, že bude dál pokračovat v tomhle příjemném stylu.

Svatba démonů (1997) (TV film) odpad!

je strašná škoda, jak zmršili celkem dobrej sešitovej seriál. v 60 stránkovým časáku od Moby to ušlo (hlavně ze začátku), ale tohle byla opravdu děsivá trapárna.

Den nezávislosti (1996)

u katastrofickýho scifáče o příletu lidem nepřátelských mimozemšťanů ani nechci nějaký hlubší myšlenky, nebo by to mohlo spadnout do odpornýho patosu a ještě většího klišé. určitě jedno z nejlepších zpracování napadení země emzákama.

Svatý muž (1998)

Ale nesnažte se mi tvrdit, že ta scéna s prodejem elektrickýho přístroje na vyhlazování vrásek nebyla skvělá a naprosto dokonalá. Oproti jiným Eddieho filmům poslední doby se jedná o docela nadprůměr, jenže to má do opravdu dobré komedie ještě docela daleko. Semtam hodně dobrý gagy (viz výše) nedokáží zaplnit jinak docela zdlouhavej děj. Herecky se to celkem dá, jenže na skoro dvě hodiny je to scénáristicky až příliš prázdný, nevyužitý a zdlouhavý. Není tu moc těch trapných vtípků, ale spíš tu není vtípků dost jaksi obecně. Upřímně řečeno ale, nějak nechápu, kam se podělo těch 60 milionů (asi by měli v Hollywoodu přestat dělat megaplaty herců a začít dělat megaplaty scénáristů).

Starej (1977) (seriál)

nejen že hlavní polda nepatří k sympatickým týpkům ani zjevem ani ničím jiným, ale navíc je to tu všechno řešený pomocí Pána Boha a jeho zásahů na poslední chvíli, kdy se spíš jen náhodou všechno vyřeší. ale zase je tu semtam nějakej ten vrah nelapen, takže za to je ta hvězda, protože tohle je v kriminálních seriálech nevídaný jev. i když v realitě je to spíš pravidlo. uvádí se, že ze všech trestných činů je sotva deset procent policií nakonec vyšetřováno a z nich je sotva třetina vyřešena až do zdárného konce. a pak se říká, že se nevyplatí krást.

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Výborný první díl dvojfilmu o mušketýrech (druhý díl). Kdyby byli filmaři soudní, nikdy by nenatočili žádný další zpracování, protože tohle je neporovnatelně lepší, realističtější a zábavnější, než všechny dřív i po.