Kolumbie a její koloniální města (2015) (TV film)

Cestopisný dokument obsahuje spoustu šikovně poskládaných zajímavostí, takže to má spád, a hlavně ho doplňuje bezvadný hudební podkres na španělku. Moc příjemná náladovka.

Všechny mé dopisy spal (2022)

Takhle. Já mám tyhle vztahovky,  do kterých je přimíchaný nějaký ten psychopat, fakt ráda. Tato má ty plusy, že chování postav má celkem uvěřitelnou logiku, a že se divák dozví i důvody, pro které hlavní hrdinka se svým poněkud vyšinutým chotěm setrvává (i když za to sebezapření platí vysokou cenu). Kamera, hudba úplně v pořádku a já tomu nemám co vytknout, takže za mě plný počet. A že ty postavy nejsou moc sympatické? No, nejsou. A co? Chovají se prostě jako lidi a ne jako z feel good vybájené slečinky. Takže, tenhle film se nebude líbit každému, ale já jsem ráda, že se občas něco takového natočí.

M3GAN (2022)

Ten film má nějakou tu myšlenku, má gradaci, naštěstí se obešel bez patosu a citové vydírání diváků je jen ve snesitelné míře. Vcelku mě to bavilo a hodnotím v pásmu nadprůměru.

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2023 (2023) (koncert)

Naštěstí rok co rok přináší ČT tento příjemný zážitek, a to hudebně i vizuálně. V první půlce  jsou záběry ze sálu vhodně kombinované mj. s dobovými fotkami, tentokrát hlavně z 5. světové výstavy ve Vídni, v druhé půlce je dost svěžích baletně-tanečních čísel. Když to shrnu, dobře se na to kouká i poslouchá, je to takové pohlazení, které, alespoň v mém případě, dokáže "dobít baterky".

Trojúhelník smutku (2022)

Na začátek silvestrovského večera se ten film ukázal jako dobrá volba minimálně proto, že mě nenechal usnout. Scény z večeře na luxusní lodi, které se tu často zmiňují, byly podařené a tak nějak mi zapadly do kontextu dnešního večera. Já jsem se bavila a tak dávám s čistým svědomím plný počet.

Vstupenka do ráje (2022)

Dostala jsem to, co jsem od romantické komedie očekávala. Čili střízlivým pohledem je to blbost od začátku do konce, ale když se přistoupí na tu hru, je to celkem zábavný film.  Vzájemné špičkování rozvedeného páru mělo švih a reakce byly pohotové, a na filmu mě bavily nejvíc. Paradoxně nejmíň mě bavily romantické scény, těšila jsem se, až mladí zmizí ze scény a dočkám se jízlivostí od George s Julií. _ Hudba trošku tlačí na pilu, ale kamera je fajn. Profese pěstitele mořských řas inspirativní, po stránce pracovního prostředí obzvlášť příjemná. Celkově dávám této komedii 80%.

Hrbáč (1997)

Krásná, nevtíravá hudba, místy nádherné lokace, pěkná výprava. Neměla jsem pocit, že se na filmu šetřilo. Stopáž mi přišla zbytečně dlouhá.

Tygři (2020)

Film o krutém setkání snu s realitou. Dáš snu příliš mnoho a realita tě pak doběhne. Tlak se sčítá a když se z toho nechceš úplně zbláznit, musíš s něčím skoncovat. Tolik asi k poselství filmu, který má dobrý, docela věrohodný příběh, a logický závěr. Čtyřhvězdičkový scénář zkazila rozkymácená kamera s nemožně blízkými záběry, detailů ucha a rovnátek jsem si tak užila přespříliš. Chybělo potom pozadí scén a kontext okolí vůbec, působilo to na mě levným dojmem a postrádalo šmrnc. Hudba na můj vkus vlezle návodná, ale chápu snahu o občasnou atmosféru. 65%.