Dr. House (2004) (seriál)

Jedinečný seriál s nekompromisním dacanem v hlavní roli. Kruté vtípky, černý humor, brutální upřímnost a přímá kritika. To vše a mnohem více nám nabízí tenhle seriál z prostředí nemocnice s tak trochu neobvyklými zaměstnanci. Hugh Laurie v hlavní roli jednoznačně exceluje a baví nás v každém díle novými kousky a žertíky. Asi jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a spolešně s M*A*S*Hem srdeční záležitost. Holt doktoři 100%

Futurama (1999) (seriál)

Výborné vesmírné dobrodružství od tvůrců Simpsonů. Díly na sebe nepřímo navazují a hlavní dějová linie je tedy velice zajímavá a v animovaných seriálech poněkud neobvyklá. I tak se v každém díle vydáme na dobrodružnou plavbu vesmírným korábem a prožijeme veselé dobrodružství s Frayem, Benderem a Leilou. 90%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Se seriálem Simpsonovi do domácnosti přichází náhled na (ne)obyčejnou domácnost v (ne)obyčejném městě. Perfektní odreagování a skvělý seriál jak pro dospělé, tak po drobotinu. Každý díl je originál a ukaždého se zasmějete. 90%

Neprůstřelný mnich (2003)

Veliké zklamání, protože na tomhle filmu se podepsali i moji oblíbení herci a dost jim to poškodilo reputaci. Propadáky se budou točit stále, ale jsem zvyklý, že v nich účinkují neznámé tváře, které takříkajíc vzali producenti z ulice. Tohle je ale moc. Pokus o "Amerického ninju" trochu jinak? Nevím. Ale na mne to dojem neudělalo. 30%

Vyšší princip (1960)

Dokonalé vykreslení mrazivé atmosféry v nacistické okupaci, přesněji po atentátu na Heidricha. Doba, ve které každé slovo mohlo znamenat smrt. Pro mně v zásadě skličující a velmi dojemné drama o osudu tří studentů a jejich blízkých. Patrně jedno z nejlepších ztvárnění, kde se pocit zmaru a beznaděje naprosto bez varování přenese na diváka. Pro některé lidi povinný snímek.. 100%

Tajemství Ocelového města (1978)

"Holomráááááz.." Skvělá Verneovka převedená na plátno. Perfektní výkony herců. Úžasná atmosféra. Nebylo to dokonalé, ale užil jsem si každou minutu filmu. 85%

U pokladny stál... (1939)

Všechny filmy s Burianem mají své kouzlo. Nepopsatelné herecké umění, improvizace, skvělá herecká společnost. Člověk se prostě musí smát i kdyby nechtěl. Za skvělý film o záměně 90%

Škola základ života (1938)

Veselá komedie ze školních lavic. Dlouho po tomto díle a "Cestě do hlubin študákovy duše" se nic podobného nepodařilo. Tyhle dva klenoty určitě patří mezi nejlepší filmy týkající se školního prostředí a každý se o ně marně pokouší dodnes. 90%

Přednosta stanice (1941)

Vlasta Burian v roli černého pasažéra, který prchajíc před generalním inspektorem převezme roli přednosty stanice. Celý film je vlastně dialog Vlasty Buriana s Jaroslavem Marvanem. Z toho pak pochází spoustu skvělých hlášek a nezapomenutelných přirovnání. 90%

Amélie z Montmartru (2001)

Krásný film plný optimismu, který je doprovázený nápaditou a jímavou hudbou. Audrey je zde prostě skvělá a ve své roli neodolatelná. Tento film je nenápadný a bláznivý, ale přesto se vám hluboce zaryje do srdce. Jako podivná skládačka, kterou když složíte, naplní vás pocit uspokojení a štěstí. 95%